camstudio WaveoutGetSelectControl() failed hatası ve çözümü

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
CamStudio, ekran videosu ve isterseniz yanına ses kaydetmek için bedava, basit bir program. Doğrudan avi olarak kaydetmesi hareket kabniliyemizi oldukça arttırıyor.
Bu programda karşılaştığım birsorunu ve çözümünü paylaşmak istedim.

Bazı bilgisayarlarda ekran görüntüsünü yanında bilgisayarın kendi hoparlör sesini de kaydetmek istediğinizde "WaveoutGetSelectControl() failed" hatası veriyor.

Temel sorun "karıştırıcı"

1. Denetim masasındna "ses"i açın.
2. Kayıt sekmesini açın
3. Burada mikrofonu göreceksiniz. Mikrofon işaretinin olduğu yerde fare ile sağ tıklayıp "Devre dışı bırakılmış aygıtları göster" seçin.
4. "Sterio karıştıcı" karşınıza çıkacak. .. Üzerinde sağ tıklayıp etkinleştirin.
5. "Sterio karıştırıcı"'yı seçip varsayılan yapın. ..
6. Şuan bilgisayarın ürettiği her sesi kaydetme imkanına kavuştunuz.
7. Cam Studio açın.
8. Şimdi müneüden Options ->Audio Options ->Audio Options for Speaker açın.
9. Şimdi "Stereomix" yada "Sterio Karışımı" seçin
10. Sonra Options menüsüne girin ve "Record audio from speakers" aktif edin.. İşlem tamamdır.

Hata verse de ses kaydı başarılı..

not1:
10. madde bende işe yaramadığını zannederek 5.maddede hopörlörü varsayılan mikrofon yaptığım için "Record audio from microfone" yi seçtim. Kayıt başarılı. Sonra farkettim ki hata verse de kayıt işlemini yapıyormuş.

not2: ses ile videoyu farklı dosyalar halinde kaydediyorsa Options ->Audio Options ->Audio and Video Syn.. seçip 100 milisaniye falan seçerseniz işler yoluna girer.

kaynak: http://camstudio.org/forum/discussion/3 ... rol-failed

Geri