C programlama dilindeki bir hata mesajı yardım

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
meraba, bi tane program yazdım ama bir yerde hata mesajı veriyor anlamadım neden veriyor...
şu satırda: if(not>enbn)
şöyle bir hata veriyor :52 C:\Users\varan\Desktop\Untitled1.cpp expected primary-expression before '>' token
bu hatanın anlamı nedir? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :)

burdan bişey anlaşılmıyor ki..
not, enbn bunlar değişken midir ve nasıl tanımlanmış?
if yapısının altında üstünde ne var?
; işaretlerinde unuttuğunuz var mı?

bir satırda hata veriyorsa başka bir satırdan dolayı da orda hata veriyor olabilir.

daha açıklayıcı veya etraflıca kodu gösterirseniz yardımcı olurum..

not ismini değiştirip başka bir şey yapın örneğin notu. Sanırım not değerini olumsuzluk öneki olarak algılamış olabilir.

cinefil' Alıntı:
meraba, bi tane program yazdım ama bir yerde hata mesajı veriyor anlamadım neden veriyor...
şu satırda: if(not>enbn)
şöyle bir hata veriyor :52 C:\Users\varan\Desktop\Untitled1.cpp expected primary-expression before '>' token
bu hatanın anlamı nedir? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :)

Merhaba hocam anladığım kadarıyla if(not>enbn) ifadesindeki not C ' ye ait bir kelime olduğu için veriyor not1 olarak
dene bakalım ...

yok arkadaşlar C de not diye değşken tanımlanabilir. not un bir anlamı yok. hatta denedim burda. biraz önceki mesajımda da söylediğim gibi hocamızın kodu biraz da daha etraflıca göstermesi lazım.

sorun çözüldü :+1: çok teşekkür ederim yardımlarınız için :alkis: not değişkenini notlar yaptım düzeldi :)

Geri