c# ile program yazmam lazım. Fikirleriniz önemli

Kodla Büyü

HeroMoonSun

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar;

Uzun yıllardır programlamayla ilgileniyorum. Genel programlama mantığına sahibim. Bir program yazmam lazım fakat masaüstü yazılımı tecrübem az. C# bilen arkadaşların fikirlerini almak istiyorum.

text1 = "İyi ki doğdun"
text1_konumu_x = "20"
text1_konumu_y = "500"
text2 = "Ramazan"
text2_konumu_x = "50"
text2_konumu_y = "300"
zemin_resmi = "C:\user\hms\resimler\papatya.png"
icerik_resmi = "C:\user\hms\resimler\bebek.png"

Yukarıdaki verileri json yada dizi olarak alıp ekteki resmi elde etmem lazım.
Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim.
WPF kullanmamın avantajı olurmu ? Siz olsaydınız nasıl bir yok izlerdiniz ?

Bu resmi elde ettikten sonra yan yana 20-30 tane küçük boyutta dizerek PDF sayfası oluşturmam lazım.
PDF sayası oluştururken resmin kalitesi düşer mi ? Sonuçta matbaada kullanılacak. Çıktı alınacak bu önemli ?

Anlayan arkadaşların fikirlerini bekliyorum.

Ekli dosyalar

• indir.png
    indir.png
    124 KB · Görüntüleme: 54
Winform da böyle işler pek performanslı olmuyor. kontrol sayısı artınca yönetmek zorlaşıyor. Bence web daha rahat olur.

Winform da böyle işler pek performanslı olmuyor. kontrol sayısı artınca yönetmek zorlaşıyor. Bence web daha rahat olur.
Hocam web form dediğiniz Asp.NET ile web uygulaması yapmak mı ?
Eğer öyleyse biraz kafam karıştı. Çıktı web tarayıcıda olacak. Yani bildiğin web sitesi... Ben yanlış mı anladım acaba ?

bu iş için c# kullanmak yerine grafik programları çok daha uygun değil mi hocam?
Grafik programlarından neyi kast ettiniz bilemedim. Fakat çok karmaşık işler olmayacağı için c# ın grafik kütüphanesi yeter kanımca . Bu gün JSON veriyi web sayfasından almayı başardım :)
C# ın web control aracını yetenekli sanırdım fakat çok eskiymiş , yeni web teknolojileri sorun çıkarttı.

Bir gün boyunca CefSharp ile uğraştım. Ama başardım , json veriyi alabildim sayfadan . İnsanlık için küçük benim için büyük adım :)
Sonraki günlerde de resim işleme işine bakarım artık. Araştıra araştıra bir şeyler yapacağım.

photoshop hatta paint. yapmaya çalıştığınız şey bir fotoyu tek sayfada bir çok kez göstermek değil mi? ben mi yanlış anladım. programlama ile ilgisini kuramadım.

paintte 2 dk yapmaya çalıştım aşağıdakini biraz uğraşıp daha iyisi yapılabilir.

Ekli dosyalar

• Untitled-1.png
    Untitled-1.png
    535.2 KB · Görüntüleme: 22
photoshop hatta paint. yapmaya çalıştığınız şey bir fotoyu tek sayfada bir çok kez göstermek değil mi? ben mi yanlış anladım. programlama ile ilgisini kuramadım.

paintte 2 dk yapmaya çalıştım aşağıdakini biraz uğraşıp daha iyisi yapılabilir.
Hocam yanlış anlamışsın

Zaten manuel olarak yapıyorlar. Resimler ve yazılar müşteriye özgü. Otomatik yapan yazılım istiyorlar. Günlük 10-20 online sipariş var. Uğraşmak istemiyorlar gelecekte artma olasılığı var

öncelikle pdf de kalite düşer mi? sorusuna yanıt olarak pdf e aktarılan görüntünün boyutunu korumanız mümkün sıkıntı yok. yani kalite düşmeden pdf e gömebilirsiniz ve pdf ten baskı alınabilir problem yok.
bu işi yapmak için zaten asıl iş pdf e doğru sayı ve doğru boyuttaki fotoları yerleştirmek olacaktır çünkü baskıya girecekse bu kısmı önemli.
yalnız neden json üzerinden veri çekiyorsunuz onu anlamış değilim. program masaüstü uygulama olacaksa ve veriler de zaten halihazırda pc de olacaksa ayraç belirleyip o ayraçlar arasındaki müşteri adını ve içerik resimlerini boyutlarına göre eğer kontrolleriyle pdfteki sayfalara bölerek yerleştirebilirsiniz. c# ta bunu yapmak çok karmaşık olmasa gerek zaten. web tarayıcıda niye gösterilecek olsun ki zaten pdf üretecekseniz doğrudan oradan gösterim yapılır işi iki kez yapmaya gerek yok bence

öncelikle pdf de kalite düşer mi? sorusuna yanıt olarak pdf e aktarılan görüntünün boyutunu korumanız mümkün sıkıntı yok. yani kalite düşmeden pdf e gömebilirsiniz ve pdf ten baskı alınabilir problem yok.
bu işi yapmak için zaten asıl iş pdf e doğru sayı ve doğru boyuttaki fotoları yerleştirmek olacaktır çünkü baskıya girecekse bu kısmı önemli.
yalnız neden json üzerinden veri çekiyorsunuz onu anlamış değilim. program masaüstü uygulama olacaksa ve veriler de zaten halihazırda pc de olacaksa ayraç belirleyip o ayraçlar arasındaki müşteri adını ve içerik resimlerini boyutlarına göre eğer kontrolleriyle pdfteki sayfalara bölerek yerleştirebilirsiniz. c# ta bunu yapmak çok karmaşık olmasa gerek zaten. web tarayıcıda niye gösterilecek olsun ki zaten pdf üretecekseniz doğrudan oradan gösterim yapılır işi iki kez yapmaya gerek yok bence

Hocam cevabin icin tesekkurler
Siparis verileri web de
domain.com/siparis=1234
Gibi bir adres ten veriyi soon olarak alip gerekeni yapacam

Web ten gosterme amacim yok zaten web arayuzu var

Geri