C# asp Net hakkında soru?

Kodla Büyü

iambilisimci

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar veraitabanından çektiğim bir değeri koşul ile kullanamadım yardımcı olabilecek var mı?Sorunu ben de anlamadım.Veritabanından çektiğim değer ile "admin" değeri aynı ama aşağıda if yapısında eşitlik sağlamıyor.

public partial class Login : System.Web.UI.Page
{
MyDatasetTableAdapters.tablo_loginTableAdapter adp = new MyDatasetTableAdapters.tablo_loginTableAdapter();
MyDataset.tablo_loginDataTable dt = new MyDataset.tablo_loginDataTable();

protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{
dt.Clear();
}

protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
adp.GetData(TextBox1.Text, TextBox2.Text);
adp.Fill(dt, TextBox1.Text, TextBox2.Text);
if(dt.Rows[0][2].toString()=="admin"){ //Bu koşul doğrulanamıyor bir türlü çekine değer admin olsa bile.
----------------
}
}

dt.Rows[0][2].value.toString() li deneyebilir misiniz. Olup olmadigina da emin degilim telefondan yazdigim kadariyla

dt.Rows[0][2].value.toString() li deneyebilir misiniz. Olup olmadigina da emin degilim telefondan yazdigim kadariyla
Yok hocam value diye bir özellik yok çıkmıyor.Ben dt.Rows[0][2].toString() bu komutla ilgili değeri textbox admin olarak yazdırabiliyorum ama if içinde kullandığımda koşulu doğrulamıyor sorunu çözemedim.

kaldırdım çözüm yok.İnternette Session kullanımını genelde
if(Session["kullanici"]!=null){
Response.redirect("admin.aspx");
}
şeklinde kullanmışlar.

if(Session["kullanici"].toString()=="admin"){
Response.redirect("admin.aspx");
}

şeklinde pek kullanan yok.BEn giriş yapınca giriş yapan kişinin rolünü Session 'a atayıp eğer adminse şunu yap kullanıcıysa bunu yap gibi yönlendirmek istedim ama if kısmında Vt'dan çekilen değer doğru olsa bile koşulu doğrulamıyor.

Son düzenleme:
Hocam veritabanından çektiğiniz rol kısmı dt.Rows[0][2]'nin içinde mi? yani veritbanından çektiğiniz tablonun ilk kaydının 3 sütunu rol kısmı olmayabilir mi? o kısmı şu şekilde değiştirebilir misiniz : dt.Rows[0]["Veritabanındaki sütun Adı"].toString()

Ben boyle yaptim hocam

Ekli dosyalar

• 20180215_204648.jpg
    20180215_204648.jpg
    110.8 KB · Görüntüleme: 31
Hocam veritabanından çektiğiniz rol kısmı dt.Rows[0][2]'nin içinde mi? yani veritbanından çektiğiniz tablonun ilk kaydının 3 sütunu rol kısmı olmayabilir mi? o kısmı şu şekilde değiştirebilir misiniz : dt.Rows[0]["Veritabanındaki sütun Adı"].toString()
kullanıcı adı,şifre,rol şeklinde 3 sütunlu tablo var.

Merhabalar anladığım kadarıyla üyeler ile admin bilgilerini aynı tabloda tutmuşsunuz. Tavsiyem admin için ayrı bir tablo tutun.(Hem daha güvenli olur. Hem de Sessionda null olarak aratabilirsiniz

Merhabalar anladığım kadarıyla üyeler ile admin bilgilerini aynı tabloda tutmuşsunuz. Tavsiyem admin için ayrı bir tablo tutun.(Hem daha güvenli olur. Hem de Sessionda null olarak aratabilirsiniz
Genelde izlediğim videolarda da ayrı tablo yapıyorlar null diye kontrol etmek için herhalde. Ama null değil de değer olarak kontrol edemedim bir türlü. Session şu değere eşit gibisinden.

Php ye başladım .çok pratik ve kullanışlı daha kolay .Tavsiye ediyorum.Asp.net karman çorman .

Geri