Buzdolabı Tavsiye

Kodla Büyü

xxltc

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar max 3000 tl kadar buzdolabı arıyorum memnun kaldığınız veya uzak dur dediğiniz markalar varsa bu konuda tavsiyelerinizi dinlemek isterim. Benim aklımda bosch var. önerdiğiniz marka olursa lütfen modelini de belirtirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Hocam, elektronik ve beyaz eşyada tavsiyem SAMSUNG.
Buzdolabım Samsung ve yıllardır memnunum. İyi soğutuyor. Gözünüz kapalı alın derim.

Hocam 5 sene kadar önce bosch marka almıştım. Avrupa üretimi ve elektronik aksamı olmayan, boyutuna göre sarfiyatı en az olanı ve en pahalı olanı diyebilirim.

Geçenlerde dolabın arkasını silmek için çektim ızgaraların arasını toz var diye süpürdüm. Kompresörün üzerinde LG yazıyordu.

Samsung kullanan arkadaşlarımda gayet memnunlar. Bence en önemli kriter elektrik sarfiyatı, çünkü sürekli çalışıyor kapatmak gibi bir durum yok.

Samsung RT50H6360WW/TR A+ 506 Lt NoFrost Buzdolabı hocam bunu kullanıyorum 5 aydır eşim çok memnun

Uzun araştırmalar sonucu BOSCH KGE58BI44N A+++ İnox LowFrost Buzdolabı aldım 10 gündür kullanıyorum.. Hemen hemen tüm dolaplar 300-400 kwh elektrik tüketimine sahip bu dolap 196 Kwh tüketim yapıyor. 508 Lt. hacmi var. Simens=Bosch Zaten .

Hocam Hotpoint Aristona sakın bulaşma. Benim buzdolabı 2 sene içinde paslandı. Neymiş paslanma garantisi 1 yılmış. Kullanıcı hatasına giriyormuş. Faturayı kaybettiğim için tüketici haklarına da başvuramadım aklıma geldikçe deli oluyorum :verymad:

Hocam samsung ve lg buzdolabinda motora 10 sene garanti veriyor.
adamlar guveniyorlar urettikleri motora

bosch 8. senemiz. Şeytan kulağına kurşun daha tık demedi. diğer beyaz eşyalarımda bosch onlarda da durum aynı.Bosch tan şaşmam.

bosch gerçekten bu anlamda iyi.elektirik sarfiyatıda diğer markalara göre oldukça iyi

hocam beyaz esya biraz sans işi benim size önerim samsung yada bosh alirsaniz sorun yasamazsiniz...

bosh ve samsung tavsiye ederim ma
şunu da göz önünde bulundur
bulunduğun yerde teknik servisi olan bir marka olmasına da bak

Vestel arçelik gibi ürünlerden uzak duran.
Vestel regal marka dolabın sarkan kapak lastiğinin arkasında bile duramayan bir firma.

Annemim evindeki 15 yıllık bosch taş gibi.
Yazın alınan Beko ilk ayında bozuldu.

Önceki buzdolabım bosch tu. 7 yıl 2 ay sonra motor arızası verdi. Yani garanti bitiminden 2 ay sonra arızalandı. Tamiri kendisi kadar fiyataydı. Bende hurdaya ayırıp. 10 yıl motor garantili samsung aldım. Önceki buzdolabı yeşil sebzeleri 3-4 günde bozuyordu. Bu buzdolabı ise 10 günün üzerinde taze tutuyor.

30 senelik profilo artik kucuk geldigi icin yine profilonun low frost bir modeli alindi 3 ay kadar once. ev ahalisi gayet memnun. cok marka onerilmis ama 505lt 1400tl gibi bir fiyata dolap yok pek piyasada.

Aslına bakarsan buzdulabında iki şeye dikkat etmek lazım. Bir dondurucu nerede ve boyutu nedir. Genelde kullanım olarak üstte olmasını öneriyorlar. Bir de buzdolabının içinde meyve bölmesi,sebze bölmesi,et bekletme bölmesi bu bölmelerin hangisini ne kadar kullanacaksın bu önemli. modellerde farklılık oluyor dikkat et. Karar ver. Markasını seç. Bosch kullanıyorum.

Geri