Bugün Okulumuza Akıllı Tahtalar Geldi Tavsiyesi Olan?

Kodla Büyü

sadoo_

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bugün okulumuza akıllı tahtalar geldi ve kurulumu 2-3 gün içinde yapılacak. Windows 8 sistem, amd işlemci, 250 SSD, 8 GB Ram var. 2. Faz kapsamında gelen tahtalar bunlar.
sormak istediğim bu tahtaların içinde win8 işletim sistemi haricinde kurulu gelen program varmı? office, deepfreez, media programları filan biz mi yükleyecez yoksa hazır yüklenmiş halde mi geliyor?
bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim ve ona göre hazırlık yaparım.

(Edit: E.T lerde kullanmayı önerdiğiniz ekstra programlar varsa Söyler misiniz?)

Hocam tahtalarda Office tarzı paket programlar yok.. Hatta Google Chrome'u bile olmuyor. Deepfreeze tarzı programları da siz kuracaksınız.. Öncelikle şifrelerini alın. Bir kenara not edin ve kesinlikle diğer öğretmen-öğrencilerle paylaşmayın..

Mersin faz 2 imajı kur gerekli ayarları yap atak yazılımı kur koruma programını aç daha basın ağrımaz :)

birak cocuklarda ogretmenlerde diledikleri gibi kullansin kimi film izlesin kimi ders islesin sen programlari kurduktan sonra korumayida kur .milletin parasi ile alinan malzemeyi gene millet kullansin.kirilan dokulenede garanti var nasilsa

hocam hangi ildesiniz okul türünüz nedir?
benim önerilerim;
1. ben atak vb programlara karşıyım, biz önlemimizi alalım ama bırakalım çocuklarda kullansın, kullansın ki sahiplensin.
2. mutlaka biosa şifre koyun
3. tek kullanıcılı ve administratör hesabı kullanın
4. deepfreeze yada time freeze kurun.
gerisi sizin zevkinize kalmış, isteyen office kurar isteyen libre office vb. ücretsiz kullanır vs.

Geri