Bugün 8 Vestel Promega sata diskleri görmedi

• Konbuyu başlatan CosmoKRAMER
  • Başlangıç tarihi
Kodla Büyü
C

CosmoKRAMER

Misafir
Öğrencileri içeri aldıktan sonra sigortayı açtım ve öğrenciler pcleri açtı sonuç
7 tanesi açılmadı "boot from cd room " yazısında takıldı aynı bilgisayrdan öğretmenler odasında da var o da aynı sorunu verdi..
ben olayı çözemedim sata kablo denedim ama olmadı..
daha önce böyle bir sorunla karşılaşan veya aklına bir fikir gelenlerden yardım bekliyorum
teşekkürler....

hocam bios ayarlarında
sata disable olmuş olabilir.
onu bulup enable yapın.
birde boot from cd diyoyor demişsiniz.
açılırken f8 le açılma menülerinden hddyi görüyormu ona bir bakın görmüyorsa başta dediğimi yapın.
görüyorsa tekrar kurmanız gerekebilir

Benzer sorunu sata kablosunu diğer porta takarak çözmüştüm. (7 tanesi aynı anda olmadı tabii ki)

Kolay gelsin.

bende de aynı bilgisayarlar var. sata kablosunu değişince diger porta takınca yada bıos tan sata mode raid olmuştur.bunlar da olmuyorsa harddisk arızalanmıştır malesef..vestel promegalar da bu sorun hep oluyor.7 yıllık bilgisayar ancak o kadar

geçenlerde aynı sata kablosunun uçlarının yerlerini değiştim.hdd kini anakarta anakarttakini hddye taktım düzeldi çok acayip... :puhaha:

elektriksel olabilir. 8 bilgisayarım birden arızalanması normal değil.

bios ayarlarından yarın deneyeceğim. teşekkürler

kaan2334' Alıntı:
hocam bios ayarlarında
sata disable olmuş olabilir.
onu bulup enable yapın.
birde boot from cd diyoyor demişsiniz.
açılırken f8 le açılma menülerinden hddyi görüyormu ona bir bakın görmüyorsa başta dediğimi yapın.
görüyorsa tekrar kurmanız gerekebilir
sadece 1 tanesine baktım hddyi görüyordu diğerlerinde açılış ekranında gözükmüyor. f8 ile denemedim

hepsine tek tek format atıyorum düzeliyorlar nedenini tam anladım ama olsa olsa elektriktir ......

Geri