Bugün zümrem için bir şeyler yaptım!!!

Kodla Büyü

uxexes

Aktif Üye
arkadaşlar bugün ilçemizde tüm branşların zümre öğretmenleri topladı. toplantıda bilinen konular tartışıldı. sorunlar çözülmeye çalışıldı.
tabi ağırlıklı olarak SBS ve LYS başarıları tartışıldı. bu karmaşanın içinde ısrarla söz istedim ve sonunda geldi.

ilk olarak branşımızın sıkıntılarında bahsettim. okulda mesleğimiz dışında her işte görev aldığımızı, teknik eleman gibi görüldüğümüzü ve öğretmen olarak bir değerimizin olmadığını söyledim.
toplantıya katılan öğretmen arkadaşlarımın kendi branşlarından sorumlu tutulduğunu ama bizim eğitimini görmediğimiz bir alanda yani teknik alanda hizmet vermemizi beklediklerini söyledim.

okullarımızda ya da ilçede kurulacak ses sisteminin veya fotokopi makinesinin arızalanmasından sorumlu tutulduğumuzu belirttim. bilişim çağında olmamıza rağmen bu dersin yavaş yavaş kaldırılmak istediğini bildirdim.

ilçe milli eğitim şube müdürümüz sıkıntılarımızı sorunlarımızı dikkatle dinledi ve bununla ilgili ne gibi bir çözüm yolu istediğimizi sordu.
öncelikle okullarda diğer hizmetlerde olduğu gibi yardımcı personel yani tekniker bulundurulamasını istediğimizi söyledim. ve sorunlarımızla iligli daha bir çok talebimizi.

edebiyat öğretmeni bir arkadaşım söz alarak bu tarz talepleri yerine getirmemizi görevimiz dışında işleri yapmaya kimsenin bizi zorlayamacağını belirtti. mesela kimse beni matematik dersine girmeye zorlayamaz hocam haklarınızı sizler savunmuyorsunuz dedi.

ayrıca bilgisayarcı olarak anılmaktan hoşlanmadığımızı ve bizlerin bilişim teknolojileri öğretmeni olduğunun altını çizdim.

uzun lafı kısası arkadaşlar kendimce sorunlarımızı anlattım. şube müdürü not aldı. demek istediğim herkes bütün branştaşlarım sorunlarımızı ifade etmeye çalışırsa elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışırsak sesimizi duyurabiliriz.

hepimiz için iyi günlerin gelmesi dileğimle...

Geri