Bu Vestelin bu kadar sahtekar bir firma olduğunu bilmezdim..

Kodla Büyü

bote2002

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bu Vestelin bu kadar sahtekar bir firma olduğunu bilmezdim..

Sen 90 tl ye çinden aldığın tabletleri 600 tl ye meb e fatih projesi kapsamında sat (.......). daha sonra bu tabletler tuz gibi çocukların elinde dağılsın servise gönderdiğim arızalı tabletlere kullanıcı hatası diyerek kabul etme...
1 değil 5 değil 10 değil bütün tabletler kırıldı zaten 90 tl lik tabletin dağılmaması imkansızdı... Soruyorum size nereye gidiyor bu fatih projesi... Vestel servisini arıyorum bu kırık tabletler sizin sorumluluğunuzda diyorum adamlarda çıt yok... Bakanlığa mail atıyorum dönen yok bende şuan elimde biriken 70 tane arızalı tabletleri çocuklara geri dağıttım ve bir daha bu vestel tabletleri laba getirmelerini yasakladım...

Vestel alma aldırma paranı çöpe atma... Vestelle ilgili problemleri şikayetimvar sitesine yazın ki ayakkabı kutusunu böyle kolay dolduramayacaklarını anlasınlar... Biz formatörleri vestelin amalesi yaptılar... İstek çok hizmet sıfırında altında...

Bugün bir öğretmen arkadaş tabletini getirdi; plastik çerçevesi çatlamış. Tableti kullanmıyorum bile diyor ve de haklı. Kenar plastik çerçevesi çatlamayan tablet neredeyse yok gibi. Yani çarpmaya falan gerek yok, genleşmeden ötürü kendisi çatlıyor.

Zaten dağıtalı tam 1 yıl oldu, tabletlerin derste kullanılmasıyla ilgili en ufak bir yazılım geliştirilmediği gibi tabletler çocukların ellerinde oyuncak oldu. Üstüne üstlük başbakan daha üç gün önce Ankara Atatürk Lisesinde yeni tabletleri dağıttı: http://www.aaal.meb.k12.tr/

Şimdi A partisi B partisi olayını bir tarafa bırakalım; "Tablet Dağıtım Töreni" diye büyük puntolarla yazı asılmış ama hiçbir işe yaramayan tabletler dağıtılıyor. Harcanan milyonlarca Lira para var. Bu siyasi bir şov mudur yoksa benim aklımın ermediği başka bir şey midir?

tablet kısmının gereksiz ve zamansız olduğunu, alt yapısının henüz oluşmadığını bir çoğumuz söyledik söylüyoruz ama adamlar burnunun dikine iş yapıyor.

Sonuçta özel sektör firması. Temel felsefesi en ucuza aldığı-ürettirdiği malı maksimum karla satmak.
Asıl suçlu böyle bir kaynak israfını alt yapısını hazırlayanlar; ihalesinde, teknik şartnamesinde, garanti servis -teknik hizmetlerle ilgili başlıkları belirleyen kişiler.

Devlet okullarının %90 ından fazlasında başta temizlik ve güvenlik hizmetleri sıkıntılı. Yine derslik, fiziksel alanlar ve öğretmen ihtiyaçlarında da çok eksik var.
Okulların temel ihtiyaçları giderildikten sonra etkileşimli tahtalar altyapısı da hazırlanarak kurulmalı. Devlet okulundaki öğrenciye tablet dağıtmak ise tamamen israftan başka bir şey değil.
Gelecekte tarih kitaplarında harcanan o kadar paraya rağmen faydası görülmeyen bir projeler arasında yer alacak.

nedense bizim devletimiz ekonomi konusunda kabaca ve açıkca söylüyorum. tam malca davranıyor. kar edeyim hizmet edeyim düşüncesi yok. amaç göz boyamak. al göz boyadın bi halta yaramadı yapamıyoruz diyede biz bi halt bilmiyor oluyoruz. İfrit oluyorum bu projeye. onu yapana kadr tüm okullardaki bilgisayarları son model yapaydın hala projeksiyonu olmayan sınıflar var sınıflara projeksiyon takaydın kimsede madur olmasaydı. nys sustum ben. :x :-1:

Vesteli bakanlığa kadar şikayet ettim kanıtlarıyla bile sözleşmeyi yerine getirmiyor diye sağ olsunlar cevapbile vermediler.... vesteli şikayet edebileceğiniz resmi bir kurum yok... özelikle fatih projesinin olumsuz yönleri kapatılmak isteniyor...

hocam etsen ne olacak aaa evet benim malım böyle ayıplı çıktı mı diyecek.

bote2002' Alıntı:
Vesteli bakanlığa kadar şikayet ettim kanıtlarıyla bile sözleşmeyi yerine getirmiyor diye sağ olsunlar cevapbile vermediler.... vesteli şikayet edebileceğiniz resmi bir kurum yok... özelikle fatih projesinin olumsuz yönleri kapatılmak isteniyor...
Bencede bu sebeple sahip çıkılmıyor çıkılsa ne olacak yenisi gelsede mal aynı mal. :)

bote2002' Alıntı:
Yazık dökülen paralarımıza.

Geri