Bu siteye kaç puan verirdiniz :)

Kodla Büyü

saidtr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
link silindi...........

arkadaşlar öğrenci sitesidir. bu siteye 50 üzerinden kaç puan verirdiniz."dış donanım birimleri" konusu
tasarım ve içerik yönünden değerlendirirseniz çok memnun olucam, sevinirim. çok tşkr...

İçerik: 10
Tasarım: 5

15
Şablon bulmuş, yazıları, resimleri doldurmuş. Çok bile verdim.

Basit bir site olmuş ama sanırım amacına uygun. Bazı sayfaların title leri unutulmuş.
Tasarım 10
İçerik 10

ARKDAŞLAR teşekkür ediyorum,
linki 1 saate sileceğim, bir kaç değerlendirme daha alırsam çok iyi olacak...

valla hocam 20-25 puan hakediyor bence..bu arada memleketimde görev yapiyomuşsunuz:)

yıl olmuş 2012 hala times new roman yazı stili kullanılan siteler var. Öğrencilere önce bu öğretilmeli bence.

mfk' Alıntı:
yıl olmuş 2012 hala times new roman yazı stili kullanılan siteler var. Öğrencilere önce bu öğretilmeli bence.

Bencede yazılar verdana veya arial olsa daha şık dururdu. En azından times new roman dan daha iyi duracağı kesin

her ne kadar yazı tiplerini vurgulasam da, zevklere ve renklere karışmıyorum, sadece alabileceği puanı sormuştum...

mfk' Alıntı:

50 verirdim
tasarım güzel olmuş
her emeğin bir karşılığı olmalı
50 puan öğrenciye motivasyon olur....

bende 30dan aşağı vermezdim ama sizin bu ödevi verirken neler yapmasını istediniz onuda bilmek lazım ama 30dan az olmamalı bana göre

5 puan emek yok tipik öğrenci hinliği , hazır site şablonu kullanmış ve içini doldurmuş .. tasarım yok , planlam yok ? v.s. (not bu yorumlarım şablon sahibine değil ..Fatih etsiz' indi galiba şablon) zamane öğrencileri herşeyin hazırına o kadar alışmışlar ki ...

ahataton' Alıntı:
5 puan emek yok tipik öğrenci hinliği , hazır site şablonu kullanmış ve içini doldurmuş .. tasarım yok , planlam yok ? v.s. (not bu yorumlarım şablon sahibine değil ..Fatih etsiz' indi galiba şablon) zamane öğrencileri herşeyin hazırına o kadar alışmışlar ki ...
...
LİNK SİLİNDİĞİ İÇİN verilen puanlar yada site hakkında yorum yapamıyorum. Ama puan veren arkadaşların nelere göre puan verdiğini merak ediyorum.
..
1. bu site hangi ödev için hazırlandı
2. siteyi hazırlaması istenen öğrencilerden neleri yapmaları istendi
3. HAZIR ŞABLON kullanılıp kullanılmayacağı hakkında kısıtlama getirildimi.
4. Öğrencilere ne tür bir önbilgi verildi. konu anlatımı ne kadar yapıldı.
5. siteyi hazırlayan öğrenci kaçıncı sınıf öğrencisini. hangi dersleri aldı. ne kadar tasarım bilgisi var.
vb...
..
Gelelim HAZIR ŞABLON olayına forumdaki birçok BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ arkadaşım bile beğendikleri siteler hakkında yorum yaparken ilk sözleri;
- TEMAYI PAYLAŞIRMISINIZ
- KODLARI PAYLAŞIRMISINIZ
- SİTEYİ PAYLAŞIRMISINIZ
- AYNEN KULLANABİLİRMİYİM?
şeklinde olduğuna göre. Öğretmenlerinin hazır kullanıma kaçtığı bir dönemde öğrencilerinin hazır şablon kullanması ne kadar eleştirilebilir !!!

Kaldıki amaç web sitesi yapmak ise ve herhangi bir kısıtlama getirilmediyse daha iyisini yapamayacağını bilen bir öğrenci hazır şablon kullanıyorsa ben buna hazırcılık değil kendini / haddini bilmek derim. Ayrıca öğrencinin bu şablona ulaşmak için internette arama yaptığını, şablonu istenilen doğrultuda değiştirdiğini, sonuçta işi ciddiye aldığını ve bu iş için emek harcadığını söylerim...

Sanırım zamane öğrencilerinin bu "hazıra alışma" alışkanlıkları BİZ (bizden kastım ders öğretmeni arkadaşım değildir. Yukarıda belirttiğim 5 maddeyi ve öğretmen arkadşımın ders işleyişini bilmediğim için onun hakkında yorum yapmam yanlış olur) öğretmenlerinden kaynaklanıyor.

Geri