Bu nedir? Nasıl Yorumlanır?

Kodla Büyü

aydınDr

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Kadrosu Halkeğitim merkezinde olan, Valilik onayı ile FPBTR olarak başka okulda görevlendirilen öğretmenin;
Hem kursları için alan taraması, bilgisayar laboratuvarının ve kurum bilgisayar işlemelerinin amacına uygun olarak yürütülmesi için haftada 2 gün halkeğitim merkezinde görevlendirilmesi.......

Yorumlarınız...

valilik onayı, ilçe onayını döver, valilik ne dediys o, FPBRT başka okulda görevlendirilemez, ben olsam il koordinatörü ile görüşürüm

acer50' Alıntı:
valilik onayı, ilçe onayını döver, valilik ne dediys o, FPBRT başka okulda görevlendirilemez, ben olsam il koordinatörü ile görüşürüm
onaylı yazı kurum müdürünün mahareti eee herhalde |>vali galiba

aydınDr' Alıntı:
Kadrosu Halkeğitim merkezinde olan, Valilik onayı ile FPBTR olarak başka okulda görevlendirilen öğretmenin;
Hem kursları için alan taraması, bilgisayar laboratuvarının ve kurum bilgisayar işlemelerinin amacına uygun olarak yürütülmesi için haftada 2 gün halkeğitim merkezinde görevlendirilmesi.......

Yorumlarınız...

Kadrosu HEM'de olan öğretmen öncelikle Hem kursları için alan taramasını sene başı ve sene sonu seminer döneminde yapar. Diğer öğretmenler gibi herkes kendi laboratuvarından sorumludur.Kurum bilgisayar işlemeleri sizi ilgilendirmez ama yine de yardımcı oluruz.

Bunun haricinde 3 gün FBTR olarak başka bir kuruma görevlendirilmişseniz oradaki görevinizi de yaparsınız.

utkuay' Alıntı:
aydınDr' Alıntı:

Yorumlarınız...

Kadrosu HEM'de olan öğretmen öncelikle Hem kursları için alan taramasını sene başı ve sene sonu seminer döneminde yapar..

Bunu destekleyen yazı yönetmelik veya açıklama nereden ulaşılabilir.

Öğretmenlerin mesleki çalışmaları
MADDE 87- (1) (Değ: 1/7/2015-29403 RG) Ortaöğretim kurumlarında görevli
yönetici ve öğretmenler, derslerin kesimi tarihinden temmuz ayının ilk iş gününe, eylül
ayının ilk iş gününden derslerin başlangıç tarihine kadar geçen sürelerde mesleki
çalışma yaparlar
.

HEM'de mesleki çalışmalar kapsamında yapılacak işlerde genelde alan taraması ve tanıtım.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YAYGIN EĞİTİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ
Eğitim ihtiyaçlarını belirleme çalışmaları ve uygulanacak yöntemler

MADDE 23 – (1) Kurslar, çevrede yapılacak kapsamlı eğitim ihtiyaçlarını belirleme çalışmaları sonucuna göre planlanır ve düzenlenir. Merkezlerdeki öğretmenler, eğitim ihtiyaçlarını belirlemek için toplantı, görüşme, anket, gözlem ve benzeri bilimsel yöntemlerle öğretim yılı başında ve sonunda eğitim ihtiyaçlarını belirleme çalışmaları yaparlar.

(2) Eğitim ihtiyaçlarını belirleme çalışmalarında bilişim teknolojisi başta olmak üzere çevredeki iletişim araçlarından yararlanılır.

(3) Yorum ve demeç içermeyen ve sadece merkez ve bağlı birimlerin faaliyetlerini tanıtımla sınırlı olmak kaydıyla kitle iletişim kuruluşlarına bilgi verecek görevliler mülki amirlerce belirlenir.
Bu kapsamda kimse kimseyi alan taramasına zorla çıkaramaz.
Farklı yöntemleri kullanabileme hürriyetine sahibiz. Mesela görüşme kapsamında gidip mahalle muhtarından açılması gereken kurslar hakkında bir evrak imzalatıp gelebilirsiniz.
Halk eğitimde durumlar biraz karışık. Seminer döneminde ek ders de verilmeyecek beni kimse alan taramasına çıkaramaz. :)

Geri