BU NASIL İŞTİR

Kodla Büyü

stattlich

Aktif Üye
Sınıf ögretmeni 18 saat mat. dersi aldı diye matematikci olut. bilmem kac saat beden dersi aldı diye bedenci olur. .... saat bilgisayar gördü diye bilgisayarcı olur. adamlara her yeri actılar. bide işin garibi gercekten özürü olupta yer degisteremyenlere acsalardı eyvallah dicektim. ama gördügüm sınıfcı alan degistirdi okulumda. gelelim bize. ben tef elektronik mezunu bilgisayar ögretmeniyim. acıyorsun tercih listesini bırak baska alanı kendi alanıma bile gecemiyorum. hiç bir yer acık değil. il içinde bilgisayarcı olarak elki meslege gideriz diye ümitlendik anam ne göreyim orayada sınıfcılar tercih yapmışlar. benim okulda 0 saat dersim var. formatorlukte yapılmadı ilde. il içinde tayin isteyek dedik acmadılar adam gibi yer il dışı yapak dedik onda da yok. ulen magdur olan biziz. ben sınıfcıdan daha iyi matematik daha iyi fen bildiğimi kalıbımı basarak iddaa ediyorum. onlar istedikleri yere gectiler biz hala sürünüyoz. o kadar sinirliyim ki su an pazartesi baslıcak olan okulumuzda sınıftan gecme matematikciye bir kaç çift lafım olcak. bide sendika temsilcilerine adamların sesi bile cıkmıyor. bu nasıl bir adalet nasıl bir sistemdir ya. adam bitiriyor ossden kazık puanlarla ilkögretim matematigi atama için bekliyo bide ne görelim matematik kadroları sınıfcılarda fen ve teknoloji ögretmenleri tarafından dolmuş. daha gecen sene okula atanan fenci ben bu bölümü zaten isteyerek yazmadım mat. istiyorum diye matematige gecti. demezler mi kardesim otursaydın calıssaydında mat. ögretmenliği okusaydın. ondan sonra atansaydın. hem diyo puanım yetmiyordu hemde matematiği yapacagını iddaa ediyor. kafasını koparırmısın sabaha mı bırakırsın. dahada yazmıcam boyle sisteme ne diceksek artık

sendika mendika değil hocam bizim hakkımızı savunabilecek olan kendi çoluğunu çocuğunu düşenen halk olacaktır ki bizde o yok.

Onlar koyun, çobanı da var daha ne olasun.

3 yaşında çocuğum var büyüdüğünde okulda öğretmenlerine bakıcam matematikçinin asıl branşı ne, fenci kim.......

komşum 2 kelimeyi biraraya getirip konuşamaz sabah okey akşam okey gece okey teşekkür yok takdir yok dağın tepesinden indiiiiii ilçenin en gözde okuluna ingilizce öğretmeni oldu iyi mi onun okulunda çalışmak için benim 10 seneye ihtiyacım var.Ellerin dert görmesin MEB.bEN DE 14 SENEDİR RAPOR ALMADIM İZİN ALMADIM HASTALANMADIM öğrencilerim için daima dimdik daima hazır Allah bir kere öğretmen masasında şöyle oturup çay içmeyi nasip etmedi.Canın sağolsun meb.Canavar gibi profesör gibi bilgisayar yan alanım var üniversitede bile ders anlatırım ama tuşa basmasını bilmeyenler kasanın içini açmaktan ürkenler bilgisayar öğretmeni oldu

anlamadığım matematiğe geçenlerden dolayı matemetikciler sıkıntıya düştü. neden siz sayıyorsunuz. bizle alakası olmayan bir durum. biz geçemedik diye biz ağlıyoruz. matematik türkçe fen ve teknoloji öğretmenlerini mahvettiler biz geçemedik diye ağlıyoruz.

bırakın o şunu yaptı bu bunu yaptıyı. bizim branşımız belli bizim durumumuz nasıl düzelir siz ona kafa yorun ve haraket edin.

her dem hocam sadece o branşlar değil bilişimede geçenler var.Düşünün 8-10 senede il dışı için topladıkları puan artı atanmayı bekleyen bilişimciler vs. Suç geçenlerde değil aslında devletin ayıbı böyle bir hak bize tanınsa bizlerde kullanırız ki teknoloji tasarım için kullandık zaten.Böyle eğitim sistemi ve meb olduğu sürece hiç bir şey garip gelmiyor.

bilişime geçenden çok çıkan vardır hocam. bizim branşı etkilediğini düşünmüyorum. bildiğiniz duyduğunuz kaç kişi var bizim branşa geçen. %1 bile etkilememiştir bizim branşı. ancak matematik, türkçe ve fen bilgisi öğretmenlerimiz çok çok büyük darbe aldılar. artık ne il içi ne de il dışında byer değiştirmeleri kolay olmayacak.

bizim durumu söylemiyorum zaten içler acısı.

BİLGİSAYAR konusunda ama genel düşünün mıcrosoft,apple,google v.s bilgisayar firmalarının yazılımcıların donanım üreticilerinin en çok bulunduğu bir ülke söyleyin bana.Amerika,Çin,Hindistan başka bir ülke var mı?

14 senelik bilgisayar sevdam bir işe yaramadı 14 senelik sınıf öğretmenliğimde aldığım ödüller disiplinli dakik hareketler bir işe yaramadı kumbaraya para biriktireyim biraz ekimde pasaport alacağım 15 tatilde bir baksam.Yan alandan diyorum başka bir ülkeye geçsem :mrgreen:

zorunlu hizmet affını yaptılar.tıkandı her yer.alan değişikliği yaptılar.tıkandı her yer.kısaca arkadaşlar Türkiyede öğretmenlik bitmiştir.bence artık umutlanmayın . herşey çorba gibi birbirine karıştı. Uzun yıllar öğretmenlik bitti...

boşver ya o fenciden kurtulduğunuz iyi olduda olan bizim elemana oldu onun okulda oldu seçmece toplandılar hehe

Hocam sen yine de adama çatma. Onun suçu ne? Bir hak tanınmış o da kullanmış.

O hakkı tanıyan asıl suçlu. Adamla ilk günden papaz olma.

Geri