Bu nasıl geçinememezlik?

Kodla Büyü

adeministrator

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Her sabah uyanamadığım için bi de uyku tatlı geldiği için kahvaltı yapmadan çıktım. Okula giderken fırından iki poğaça aldım. Arabada giderken bir taraftan yiyorum. Okula geldim birkaç lokma kaldı. İndim bir taraftan da poğaçamdan ısırık alıyorum. Bir ses: "Herkesin elinde bir simit bir de geçinemiyorum diyorlar. Bu nasıl geçinememezlik ben anlamadım." dedi. Baktım belediyenin temizlik görevlisi. 23 mayıstaki grevimizden dem vuruyor. Döndüm, "Simit kahvaltıdan daha ucuz amca!" dedim. "Yumurtadan hesapla anlarsın" dedim. "Doğru, haklısın" dedi.

eee ne bekliyorsun ki hocam,
mileti millete düşürenler utansın diyecem ama utanacak yüzleri kalmadı heralde,

Zora geldiklerinde biz yetim hakkını yedirmeyiz,
biz vatandaşın hakkını yedirmeyiz diyenler
çatır çatır kendileri yiyor, helal olsun diyorum...

Eskiden göstermeden yiyorlardı, şimdi ise gözümüze sokarak yiyorlar.

Zizu_' Alıntı:
eee ne bekliyorsun ki hocam,
mileti millete düşürenler utansın diyecem ama utanacak yüzleri kalmadı heralde,

Zora geldiklerinde biz yetim hakkını yedirmeyiz,
biz vatandaşın hakkını yedirmeyiz diyenler
çatır çatır kendileri yiyor, helal olsun diyorum...

Eskiden göstermeden yiyorlardı, şimdi ise gözümüze sokarak yiyorlar.
haklılar hocam gerçekten de yedirmiyorlar kimseye.
ama kendileri yiyecek diye başkasına yedirmiyorlar.

tabi yaaa çöpçü amca söz bir daha kahvaltı yapmayacaızz artık 3 günde 1 öğün yiyeceğiz geçinebilmeliyiz ... hasbinallah yaaaa

makarna yiyin hocam
nasıl olsa bedava dağıtıyorlar
kahvaltıda da hiç gitmez ama :D

eskisehir' Alıntı:
eskiden simit fakirlik simgesiydi. şimdi simit bile zenginlik simgesi olmuş demekki.
:+1: aynen hocam.Milletin kafasında öyle imaj oluşturuyularki biz sanki milyoneriz.10 yılda kaç milyoner türedi memlekette.biz üç kuruş hakkımızı istedikmi suç.ne ala memleket :verymad:

Adam haklı hocam bizim için öyle bir kamoyu oluşturdular ki 15 saat karşılında biz bu parayı alıyormuşuz.. Büyüklerimiz böyle söylüyor. Zamanında şehitlerede askerlik yan gelip yatma yeri demişlerdi.. Şimdi kamoyu bizim toplumda asker bitti sıra öğretmenler.. Herkesin ağzında biziz adam aldığımız maası haftaya boluyor onuda 15 sizin saatinin şu diyor .. Böyle gittiğimiz sürece bu iyi gunlerimiz...

adamlara eylem diyoruz, meslek elden gidiyor diyoruz "bana ne ya zaten yapan var diyor".
10 saat derse girip 27 saat ekders alan var, aaa hocam maaşımız az değil bence diyor.
okulda öğretmeni 8-17 tutacaklarmış diyoruz "iyi en azından okuldaki işlerimizi hallederiz" diyorlar.
bakan, başbakan konuşuyor bunlar "Yarabbi şükür" diyor.

tamam bunlar bunu hak ediyorlar da bizim suçumuz ne arkadaş?

ne bekliyordunuz hocam? bizi bu kadar ayaklar altına düşüren bir sistem oldukça herkes söz söyleme hakkına sahip olduğunu sanır sayın başbakan bile karşılaştırırsa daha ne olsun

Geri