Bu kadar karmaşaya rağmen bu ülkenin çekici olmasınn sebebi?

Kodla Büyü
toplam gezilerin kaç gün sürdü?
ne kadar yaşadın o ülkelerde?

Karakterinizle ilgili olabilir, ben Avrupa'da yada Amerika'da daha rahat yaşayabileceğimi düşünüyorum.

omd' Alıntı:
Karakterinizle ilgili olabilir, ben Avrupa'da yada Amerika'da daha rahat yaşayabileceğimi düşünüyorum.

hocam gelişmiş ülkelerin yaşam kalitesi yüksek tabi ama bir şeyler eksik kalıyor, memlekete gelince tamamlanan...

benim görüşüm tersi yönde.

beni bu ülkede çeken ya da ülkede sevdiğim pek birşey yok. bana ingilterede ya da japonyada öğretmenlik verseler arkama dönüp bakmadan giderim. sadece yakınlarım ve dostlarım için gelirim ziyarete yada turist gibi gezmeye gelirim.

Havası, suyu, insanı dediniz mi ülke olmaz artık hocam vatan olur memleket olur dediğiniz gibi, yoksa hava, su heryerde aynı. Bazı şeylerin açıklaması yapılamayacağı için bu görüşünüze de kesin bir dayanak göstermek zor. Belki de büyük ölçüde yaşanmışlıklarla ilgilidir.

zamanında bu tercihi yaptım. tercih olarak ülkeyi düşünmedim. bir yanda yurtdışı vardı bir yanda ailem. ailemi tercih ettim. ülke olarak çekici olacağını düşünmüyorum ama aileye indirirsek olay değişir.

insanın büyüdüğü yeri terketmesi kolay değil. dışarıda birçok şey çok daha profesyonel belki ama sıcak değiller.belki de fazla profesyoneller...

bu ülkede doğmuş olmak. bu kadar basit bence.
ülkeden kaçıp gitmek isteyen çok kişi var.ben de ailemden ve akrabalarımdan en fazla bir kaç saat mesafe uzkta kalabiliyorum.
Yoksa çekici tarafından çok itici tarafını görüyorum artık.

Bunun tek açıklaması şu; bülbülü altın kafese koymuşlar illede vatanım demiş :)

Vizontele'deki belediye başkanının konuşması aklıma geldi:
insan memleketini niye sever?
başka çaresi yoktur da ondan.
ama biz biliriz ki bir yerde mutlu mesut olmanın ilk şartı
orayı sevmektir
burayı seversen
burası dünyanın en güzel yeridir
ama dünyanın en güzel yerini sevmezsen
orası dünyanın en güzel yeri değildir
http://www.youtube.com/watch?v=imI4wWWtgTY

Ülkemiz o kadar güzel ve çekici ki üzerinde yaşayanlar tarihin hiç bir döneminde rahat bırakılmamış. Bugün de rahat bırakılmıyor.

tayinci42' Alıntı:
benim görüşüm tersi yönde.

beni bu ülkede çeken ya da ülkede sevdiğim pek birşey yok. bana ingilterede ya da japonyada öğretmenlik verseler arkama dönüp bakmadan giderim. sadece yakınlarım ve dostlarım için gelirim ziyarete yada turist gibi gezmeye gelirim.
hocam japonyada yada ingilterede ne kadar yasadin ?

Bizi biz yapan topraklar burası yurtdışında çok iyi koşullarda yaşama şansım olsada gitmezdim bazen kızıp sinirleniyoruz ama yine de anavatan başka. Ama ata topraklarına Orta asya da Ötüken civarında yaşamak isterdim..

Bir zamanlar tv de fazlaca gördüğümüz japon uyruklu bir oyuncu vardı, Ayumi Takano.
Onun bir röportajına denk gelmiştim. "Japonya yı kocaman bir robot gibi düşünün. Tıkır tıkır işleyen harika bir robot, şuan istesem orada emekli olacağım saati, günü maaşımı, yirmi yıl sonraki hayatımı tek tek planlayabilirim. Ama Türkiye de yarın bile başıma ne geleceğini bilmiyorum. İşte bu heyecanı seviyorum..." demişti.
Siz de bu heyecanı seviyor olabilirsiniz Hocam. Bizim ülkemiz sürprizlerle dolu :mrgreen:

ülkemiz çok güzel canımız feda yoluna orası tartışılmaz fakat insanın kendinde bitiyor olay bence gittiği yere yaşadığı ortamınada ülkesinden birşeyler katarsa unutmazsa örf ve adetini zannetmiyorum aşırı derecede özlem çekeceğini çünkü huzur ve yaşam standardı çok önemli.misal ülkemizde her gün şehit haberi insan nasıl mutlu olabilir nasıl mutlu bir çocuk büyütebilir. demekki diğer ülkelerde bişey var ki sayın başbakanımızın oğlu amerikalarda hiç özlemiyor ülkesini yada sayın hoca fethullah gülen hiç gelmeyi düşünmüyor demekki var bişeyler

Geri