Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Bu kadar içeriğe Adsense Kabul Etmiyor.

Konu, 'Google pagerank-SEO-Alexa' kısmında erolkamil tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. erolkamil

erolkamil Site Gezgini

http://www.potamanya.com adlı web sitemde, yaklaşık 6 aydır düzenli olarak özgün ve güncel basketbol haberleri giriyorum. Şu ana kadar sitemde 400 adet özgün haber mevcut. Fakat adsense başvurum 3.kez reddedildi. Google politikalarıyla bir türlü uyum sağlayamıyormuşum. Yardımcı olacak arkadaşlardan destek bekliyorum.

2. walterreyiz

walterreyiz Aktif Üye

hacı mail at
    derdini bi anlat google a

3. erolkamil

erolkamil Site Gezgini

:) olur mu dersin :))

4. walterreyiz

walterreyiz Aktif Üye

olur inş

5. walterreyiz

walterreyiz Aktif Üye

hocam içerikler özgün dedin ama
    bu fotoların kullanım haklarından sıkıntı çıkarıyor olabilirler

6. bexo

bexo Aktif Üye

Hocam çok uzman olmayan biri olarak;
    Bildiğim kadarıyla çok yüksek hiti yoksa sitenin 6 aydan önce adsense başvuruları genelde reddediyor zaten.
    İlk başvuruyu reddettikten sonra zaten köklü değişikliklere gitmediyseniz yine diğer başvurularınız da olumsuz dönecektir.
    Arkadaşın dediği gibi iletişime geçip durumu izah ederek deneyebilirsiniz şansınızı.

Son olarak özgünlük durumu çok problemli bir durum. Makaleleri sizin yazıyor olmanız o makaleyi özgün yapmıyor maalesef.
    Makalelerinizi yayınlamadan önce özgünlük kontrolünden geçirmeniz sorunu çözmenizi sağlayabilir(Belkide yapmışsınızdır kontrol etmedim.)

İyi çalışmalar

7. erolkamil

erolkamil Site Gezgini

hocam bilgi teşekkürler. Fotoların hepsini editliyorum. Maç yorumlarını maçları bizzat izleyerek yapıyorum. Kaan Kuralla yarışırım o derece:)

8. wanagot

wanagot Aktif Üye

Hocam tekil ziyaretçi sayınız da adsense için yetersiz gibi. Bu sayıyı arttırabilirseniz ve belli ölçüde özgün içeriğinize devam ederseniz adsense için yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

9. utf8

utf8 Seçkin Üye Seçkin Üye

İletişim sayfanızı wp eklentileri ile yaparsanız daha iyi olur.
    İçerik iyi sabırla beklemek gerek.

10. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

ÜSt üste birkaç red geldiyse başvurulara biraz ara verin. Zaten sitenin çok yüksek hiti yoksa bir getirisi şu aşamada olmayacak. Onun yerine Google news, yandex news gibi haber akışlarına kaydettirmeyi deneyin. Bir şekilde siteye ziyaretçi gelmeye başladıktan sonra zaten adsense de kabul edecek başvurunuzu.

11. erolkamil

erolkamil Site Gezgini

Günlük ortalama 200 hitim var. İçerikler orjinal ama yine tık yok :)

12. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

tık kullanıcı profiliyle de alakalı birşey. Örneğin bayanlara gitap eden moda vb. bir siteniz varsa reklamlar da bayanlara hitap eden ürünler çıkıyor. Bu sebeple daha kolay tık alıyorsunuz. Bilişimcilere hitap eden bir siteyse zaten çoğu adblock kullanıyor reklamı gören sayısı bile otomatik olarak azalıyor.

13. erolkamil

erolkamil Site Gezgini

yine red

14. utf8

utf8 Seçkin Üye Seçkin Üye

200 ziyaretçi kabul olsa bile bişey kazandırmaz. Olsa olsa Günlük 30 - 40 Kr. Siz öncelikle orijinal yazılar ile ziyaretçinizi artırın

15. soouuk

soouuk Seçkin Üye Seçkin Üye

Bugüne kadar hiçbir adsense başvurum reddedilmedi. Sitelerimin içinde tamamen botlarla çalışan,sürekli başka sitelerden çekilen haberlerden oluşan sitelerimde bile sorun yaşamadım. Siz de gördüğüm kadarıyla maç özetlerinin videosu var. Belki bu onay almanıza engel oluyordur. Sonuçta LİG Tv den görüntü alıp lig maçlarının özetini yayınlayan siteler de adsense'de onay alamazlar. Onun dışında içeriğiniz çok güzel, zaten bu alanda çok fazla ziyaretçi beklemeniz doğru olmaz. Bu konuda kaliteli içerik arayan sporsever çok azdır. Bence adsense yerine, biraz sabırlı olup, belli bir kemik kitleye ulaşarak daha farklı yerlerden direk reklamlar da alabilirsiniz. Yine de böyle tek başınıza çok özgün de olsa içerik geliştirerek çok fazla gelir beklemeniz doğru olmaz.

16. acer50

acer50 Süper Üye Süper Üye

isimden ya da adresten kaynaklanıyor olailir, daha önce red yemiş biriyle aynı ise isminiz ya da adres daha önce kullanılmışsa onaylamıyordu eskiden

17. erolkamil

erolkamil Site Gezgini

Değerli hocam, basketbol dünyasını küçümseme :) Bu tarz siteler çok fazla yok. En son Kaan Kural el attı bu işe.

18. ilon

ilon Süper Üye Süper Üye

site olmadan kayıt olamıyormuyuz adsense ye? youtube kanalımdan bir miktar kaznaıyorum ama kanalı doğurdan adsenseye bağlayamıyorum
    eski sitemle kaydolmuşum değiştiremiyorum

19. erolkamil

erolkamil Site Gezgini

Değerli arkadaşlar web sitesini Google News'e kabul ettirebilen var mı aranızda. Bunun için gerekli kriterler hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal