bu gün bölümümüze sınıf öğretmeni geldi ve derse girdi

Kodla Büyü
Sınıf öğretmeni meslek lisesine atanıyorsa BÖTE mezunu da atanmalıdır. Ama MEB de saçmalık bitmez

Yazıklar olsun milli eğitimin içine ettiler, size oy verdiğim günlere lanet olsun. Beni bile kaybettiniz, ulan Chp ve Bdp koalisyon kursa sizden iyi yönetir be, en azından adamların bir amacı bir davası var, sizin neye iman ettiğiniz belli değilmiş. Kimse bak biz dediydik Akp böyle gibisinden yorum yazmasın...

Branşı Bilgisayar hariç herkes zaten bu meretten anlıyor bu memlekette. Özellikle BÖTE'cilere çok yazık ediyorlar. Sen üni sınavında git %2'lik dilimle böteye gir, sonra senden başka herkesin mesleğin hakkında fikri ve hükmü olsun. Yok böyle ucuz bir iş.Mesleğimiz laptopa döndü valla çoluk çoluğun elinde artık.

yazıklar olsun bu arkadaşları bu hale düşürenleri

saygılar

arkadaşlar benim gibi yapın gidin 2.üniversite okuyun...aha da yazıyorum 2016 yılında tarih öğretmeniyim... :)

only61' Alıntı:
arkadaşlar benim gibi yapın gidin 2.üniversite okuyun...aha da yazıyorum 2016 yılında tarih öğretmeniyim... :)

Bende bilişim teknoloji ve tarih. Çift yönlü zümre olduk :)

bu tef mezunları kendlerini ne sanıyor? c de hello world yazdırınca kendilerini bill gatesmi sanıyorlar. odtü böte mezunuym ve öyle arkadaşlarımız varki yazdığı kodların uzunluğu ülkedeki son 10 yıllık tef mezunlarının isimlerinin uzunluğu kadardır...
kimse kendini kutsamaya kalkmasın.. ülkede üniversitelerin eğitim durumu ortada.. sen sadece içeriği isimden ibaret bir dersi üniversitede alarak kendini başkalarından üstünde göremezsin.
ama suç bu zihniyetteki insnların değil, bunlara bu fırsatı veren sistemin.

ebfo45' Alıntı:
Sınıf öğretmeni meslek lisesine atanıyorsa BÖTE mezunu da atanmalıdır. Ama MEB de saçmalık bitmez

Sınıf öğretmeni meslek lisesine atanıyorsa bende mahallemizde aile hekimi olmak istiyorum. Böyle haksızlık olmazki ama.. Ya da herhangi bir devlet dairesinde genel müdür olayım. Yada müftü olayım, sağlık il müdürü olayım..
Burası Türkiye her an herşey olabilir..

Adaletin olmadığı ama dünyanın en büyük adalet sarayının yapıldığı ülke neresidir.

Bu nasıl birşey ya. Bunun gibi kaç örnek var merak ettim. Böyle birşey olamaz ki. Olmamalı. Hocam bu arkadaşa grup dersi yazmayın tek girsin derse. Böyle branş değiştiren arkadaşlar çok güveniyorlar kendilerine, girsin alan derslerine seneye istifa eder eğer yüreği ve vicdanı varsa... Herkes kendi işini yapsın, kariyer planlaması yapılsın, kariyer sınavları yapılsın falan derken olan olaylara bak ya. Böyle birşey olamaz.

godfather' Alıntı:
bu tef mezunları kendlerini ne sanıyor? c de hello world yazdırınca kendilerini bill gatesmi sanıyorlar. odtü böte mezunuym ve öyle arkadaşlarımız varki yazdığı kodların uzunluğu ülkedeki son 10 yıllık tef mezunlarının isimlerinin uzunluğu kadardır...
kimse kendini kutsamaya kalkmasın.. ülkede üniversitelerin eğitim durumu ortada.. sen sadece içeriği isimden ibaret bir dersi üniversitede alarak kendini başkalarından üstünde göremezsin.

Tef mezunları kendini birşey sanmaz da hocam, burada alanın dışından gelen adamlardan bahsediliyor. Ayrıca derslerin içeriği isminden ibaret değil sayın hocam. Hoş değil bu söylediklerin. Biz boğuşuyoruz, öğreniyoruz öğretiyoruz... Her geçen gün modüllerin güncellemesini istiyor olmuyor biz güncelliyoruz. Keşke sizler gelseniz bunu birlikte yapsak. Ancak burada alanın dışından bir adam gelmiş ve bilgisayarın alan dersine giriyor. Hadi desek ki Bilgi ve İletişim Teknolojisi dersine girecek öğrenecek sonra öğretecek... Tek bir ders. Bu bile anormal. Ama kusura bakmayın her sene içeriği değişen, 20-25 farklı dersten oluşan 4 daldan oluşan bir alana sen gidip sınıf öğretmenini atıyorsun. Bu alan diğer alanlardan biraz farklı diye düşünüyorum ben. Bundan dolayı arkadaşlar tepki gösteriyorlar.

godfather' Alıntı:

Ben tefli değilim ama sınıf öğretmeninin ne işi var meslek lisesinde o halde arkadaşın dediği gibi bende aile hekimi olmak istiyorum yada genel müdür, müftü, sağlık il müdürü olalım
Burası Türkiye her an herşey olabilir..

bulmaca62' Alıntı:
kararnamesini yayınla hocam atamaya aykırı ortamın gerildiği belli sölediğini kanıtlamak zorundasın

Nereden yayınlasın kararnameyi? Sen bir öğretmensin arkadaşım, okuldaki başka bir öğretmenin kararnamesini nasıl, nereden bulacaksın. Ajanlık mı yapacaksın?

kursad' Alıntı:
arkadaşlar böte'liler meslek liselerine atanamazken (okutabilcekleri ders yok diye) yan alanı bilişim olan ve bunun için ne yaptığı belli olmayan sınıf öğretmenlerinin meslek liselerine atanması çok ironik.
Allah sonumuzu hayretsin.

Tanıdığım bir çok sınıf öğretmeninin bilgisayar teknolojisi yeterlilikleri 4 yıllık BT mezunlarından çok çok daha iyi. Bence yeterliliklerinden ziyade alan dışı görevlendirilme / yan alan geçişi uygulamalarını eştirmelisiniz.

obsearchverim' Alıntı:
bulmaca62' Alıntı:
kararnamesini yayınla hocam atamaya aykırı ortamın gerildiği belli sölediğini kanıtlamak zorundasın

Nereden yayınlasın kararnameyi? Sen bir öğretmensin arkadaşım, okuldaki başka bir öğretmenin kararnamesini nasıl, nereden bulacaksın. Ajanlık mı yapacaksın?

AL

ben alan değişikliği ile doktor olmak istiyorum, sağlık ocağına atasınlar beni. 3-4 hap ezberler gelene gidene onları yazarım. Zaten çoğu hasta ilaç yazdırmaya geliyor, oh mis. Benden iyisi olmaz.

godfather' Alıntı:

arkadaşım asıl sen oddülüyüm diye kendini bişey sanma.
bu zoddü mezunlarından hiç plc ile otomatik boya istasyonu kuran varmı. kendine has led ekranı tasarlayıp kendisi teknisyen gibi oturup yapan bu ekrana yaptığı elektronik devreyi tasarlayıp kodlayan böylelikle animasyonlu klavye takılabilen bir reklam tabelası yapan oldumu. sonra bu tabelayı markalaştırıp zengin olan. sonra bu tabelaya gsm hattı ile bütünleştirip bir mesajla animasyonu ve reklam tabelasındaki yazıyı bile değitirebilen kaç zoddü mezunu var. yada bir markette terazi, yazarkasa ve diğer semtteki marketler gurubunu bir ağ üzerinden birbirine bağlayan sürekli market otomasyonu yaparak hangi markette kaç kilo şeftali satıldığını hangi markette stokta ne kadar diş macunu kaldığını bildiren yazarkasalarla ve terazilerle ve tüm marketler ve depolarla haberleşmeyi sağlayabilmeyi başaran kaç zoddülü var. bu zoddülü arkadaşlardan kendi okullarına hiç telefon santralini tamamen sıfırdan kendisi tasarlayıp yapan hiç varmı. okulun giriş kapısına gıcık müdürü için otomatik geçiş sistemi tasarlayan varmı. sanmıyorum.. eee. her tefli bunları yapabilirmi. yok yapamaz. ama her tefli meslek lisesinde mesleki eğitim verebilir..

omd' Alıntı:
ben alan değişikliği ile doktor olmak istiyorum, sağlık ocağına atasınlar beni. 3-4 hap ezberler gelene gidene onları yazarım. Zaten çoğu hasta ilaç yazdırmaya geliyor, oh mis. Benden iyisi olmaz.

o da birşey mi hocam ben ek olarak sağlık raporu bile verebilirim :)

evet valla ya aile hekimine gidince en fazla grip için gidiyoruz..

Vallahi ben rapor filan vermem beklemeyin, alan değişikliğini yapacak büyüklerim öğretmenlerin rapor almasını istemiyor. Bana muayeneye gelebiliyosanız okulunuza da gidebilirsiniz der geri yollarım :D

faruk8542' Alıntı:
obsearchverim' Alıntı:
bulmaca62' Alıntı:

AL

vay.. görmek duymak gibi değilmiş.. resmen atanmış adam.. hemde hizmet puanı 176.. vay. vay vay..

TEF liyim ama istesem de meslek lisesine geçemiyorum. 5 yılda 66 puanım ancak oldu. Seneye il içi tayin isteyeceğim büyük ihtimal yine ilköğretimde kalacağım. Zaten çok az açık vardı onun da büyük kısmı sınıf öğretmenliğinden geçen çok yüksek hizmet puanlılarla dolmuş.

Ben de rehber öğretmenliğe geçmek istiyorum. Yan alanı Bilişim Teknolojileri olan sınıf öğretmeninin gerçekten gördüğü Bilişim dersi varsa ondan çok daha fazla eğitim bilimleri ve rehberlik dersi aldım .

http://www.kamusitesi.com/m-e-bakanligi ... atama.html
Bu zatta 176 puan varmış. Mevcut BT öğretmenlerinden 176 dana fazla puanı olan kaç kişi çıkar merak ediyorum
Okulda zaten norm fazlası BT öğretmeni varsa son gelene hiç ders vermeden direk norm fazlası yapmalılar. Bir süre çalıştıktan sonra normlar güncellenirse o kalır en düşük hizmet puanlı 2 BT öğretmenine yakınlarındaki ilköğretimlerin yolu görünür.

böte tef e atanamaz ama geçmişte atanmışsa yada görevlendirme yapılmışsa talim terbiye nin okutulacak derslerine göre tüm tef lerin verdiği dersleri verir ve atölye ve labaratuar öğretmenliği yapar , koordinatörlük görevi de alır.
bunun bir çok ilde bir çok örneği var ve yazısıda var. (bakanlık onaylı 2011)
Sınıf öğretmeni de bu noktada eğer meslek dersleri okutursa o da atölye öğretmeni olur ve 29 sat alabilir. Buna engel yok.
ama atanamayan tef ler ve norm fazlası bötqeler varken neden onlar atanıyor orası muğlak.

seyduna' Alıntı:
böte tef e atanamaz ama geçmişte atanmışsa yada görevlendirme yapılmışsa talim terbiye nin okutulacak derslerine göre tüm tef lerin verdiği dersleri verir ve atölye ve labaratuar öğretmenliği yapar , koordinatörlük görevi de alır.
Sınıf öğretmeni de bu noktada eğer meslek dersleri okutursa o da atölye öğretmeni olur ve 29 sat alabilir. Buna engel yok.
ama atanamayan tef ler ve norm fazlası bötqeler varken neden onlar atanıyor orası muğlak.

iyide hocam bu işlerin belli bir düzeni olması gerekir.. atandıysa alır elbet ama atanmaması lazımdı. eğer böyle atamalar oluyorsa alanlarda yeterlilik diye bir şeye gerek yok isteyeni istediği alana atamaları gerekirdi.

seyduna' Alıntı:
Böyle birşey yok hocam. O zaman tazminat da alırsın, 8 e 1 den de başlarsın. Böyle şey mi olur. Kanun var usul var. Var dı yani. Kaldırırlar mı bilmiyorum bu saatten sonra. Çivisi çıkmış bu ülkenin. O alacağı 29 saatti alırken ben ona mesleğini öğretmek zorundamıyım? Koordinatörlüğün tanımını yapmak zorundamıyım? Bu dersin şöyle işleneceğini öteki dersin böyle işleneceğini söylemek zorundamıyım? Herkes kendi işini yaparsa böyle o işi bilmeyen adamlara öğreteceğiz diye bizler de yorulmayız. O zaman kendi işimize konsantre oluruz. Ha bunu isteyenler olursa, eğitimi öğretimi önemseyenler olursa eğer. Olmazsa girsin çıktın çobanlığa devam... Problem yok. Ama o kadar basit olmamalı.

format_01' Alıntı:
bulmaca62' Alıntı:
meslek lisesi bilgisayar öğretmeni ile böte yanyana gelmez arkadaşlar 4 yıllık eğitimin neresinde meslek lisesi öğrencilerine yetecek ders alıyorsunuz mesela yeni konulan yazılım ve veritabanı için yeterliliklerini varmııı bunlar hepsi yök ün hatası

Bir BÖTE mezunu olarak size kesinlikle hak veriyorum. yökün hatası olabilir. kendimizi geliştirerek meslek lisesinde ders verecek duruma gelebilecek olmamıza rağmen, bu dersleri öğretmeninden almadığımız için kesinlikle size katılıyorum.

Ama birde işin diğer tarafı var. lisede türev integral anlatan bir matematik öğretmeni, ortaokulda üslü sayıyısı toplama çıkarmayı gözü kapalı yapacak olmasına rağmen ilköğretimlere atanamıyor. aynı şekilde ilköğretim matematik öğretmenide liseye. Peki ama böte mezunu meslek lsesine atanamazken neden tef mezunu hem meslek lisesine hemde ortaokullara atanabiliyor. işte bu adaletsizliği de görmeniz gerekiyor.

hocam tebrikler hocam noktayı koymuş :alkis: :alkis: :alkis:
söz burda biter. nokta.

tayinci42' Alıntı:
seyduna' Alıntı:

iyide hocam bu işlerin belli bir düzeni olması gerekir.. atandıysa alır elbet ama atanmaması lazımdı. eğer böyle atamalar oluyorsa alanlarda yeterlilik diye bir şeye gerek yok isteyeni istediği alana atamaları gerekirdi.
Haklısın zaten hocam ama birçok meslek lisesinde boş kadro var. öğretmen ihtiyacı var ve başta tef ler sonra böteler buraya atanabilmesi gerekir.

Öncelik teflerin zaten bötelilerin hiç atanamaması sıkıntı....Keşke kurs falan açsalar ya da bir yeterlilik, hizmet içi eğitim ile kapatılsa sıkıntı..Artık kabak tadı veriyor kısıtlı olmak...Onca alan değişikliğinden sonra bilişimci olarak meslek lisesine gidememek mantık dışı geliyor bana....Tefliler o dersleri almadınız atanamazsınız deyip duruyorlardı.Şimdi sınıfçıyı atayabiliyor adam.Ne söyleyeceksiniz bakalım...Burada yazarakta bir sonuc elde edilmiyor....Napsak da değişiklik olsa ...

faruk8542' Alıntı:
obsearchverim' Alıntı:
bulmaca62' Alıntı:

AL

hiç bu kadar içimden küfür etmek gelmemişti. 3.dünya ülkesinde bile eğitim bu halde değildir.

bravehard2010' Alıntı:
Öncelik teflerin zaten bötelilerin hiç atanamaması sıkıntı....Keşke kurs falan açsalar ya da bir yeterlilik, hizmet içi eğitim ile kapatılsa sıkıntı..Artık kabak tadı veriyor kısıtlı olmak...Onca alan değişikliğinden sonra bilişimci olarak meslek lisesine gidememek mantık dışı geliyor bana....Tefliler o dersleri almadınız atanamazsınız deyip duruyorlardı.Şimdi sınıfçıyı atayabiliyor adam.Ne söyleyeceksiniz bakalım...Burada yazarakta bir sonuc elde edilmiyor....Napsak da değişiklik olsa ...

bulunduğu okula ataması yapılan öğretmenlere ve o okuldaki idarecilere iş düşüyor..

sınıf öğretmeninin atanabilirken bötelinin atanaması çok saçma..

gerçekten buna inanamıyorum. nasıl bir sınıf öğretmeni bilişim alanında hemde meslek lisesinde..

talim terbiye ne diyecek bu işe..

Geri