Bu dönem davranış notu giriyor muyuz?

Kodla Büyü

ulu2000

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bu dönem davranış notu giriyor muyuz?
Şimdi baktım, sistem girdiğim tüm sınıflar için açık görünüyor.
Son durum nedir, bilen var mı?

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/ilkveoku ... yon_0.html
Davranışlar

(Değişik: 25/06/2015 tarihli ve 29397 sayılı R.G.) MADDE 29 –(1) İlköğretim kurumlarında; ders yılının her döneminde öğrencilerin davranışları, Davranış Puanı Ölçütleri EK-4’te verilen ölçütler kullanılarak ilkokullarda sınıf öğretmeni, ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında ise şube rehber öğretmeni tarafından “(1) Geliştirilmeli”, “(2) İyi”, “(3) Çok iyi” şeklinde değerlendirilerek e-Okul sistemine işlenir.

Sadece rehberlik ettiğimiz sınıf için gireceğiz o zaman? Niye tüm şubeler açık?

s_kajmeran' Alıntı:
Sadece rehberlik ettiğimiz sınıf için gireceğiz o zaman? Niye tüm şubeler açık?
Hayır hocam dersine girdiginiz tüm sınıflara davranış notu gireceksiniz. Temel eğitim genel müdürlüğünun bununla alakalı yazısı var.

Hocam yukardaki yazıyı okudunuz mu? Orda sadece şube rehber öğretmenden bahsediyor.

Sistemde verebildiğiniz tüm notları giriyorusunuz!!! Karne dağıtımını 3-5 gün kala idareniz e-okuldan "davranış notu girimemiş öğrenciler" diye bir rapor alır ve sizi arar...
Hem zaten yetkiniz olmadığı zaman ya kaydet silik çıkar yada not girdiğiniz yer..

IOK10005R5 Davranışları Notu Girilmemiş Öğrenciler (5,6,7,8 Sınıflar)

Ben de baktım şimdi raporlara... okulun yarısı girmiş..
Haftaya kontrol edeyim de not girmeyi unutan veya sona bırakan öğretmen arkadaşlara sms atayım..

ilköğretim kurumları yönetmeliği madde 29 u okuduğumda 25/06/2015 tarihli ve 29397 sayılı R.G.) tarihinde değişen maddeye göre artık sadece şube rehber öğretmeni tarafından girileceğini anlıyorum... Bence net...

yönetmelik açık ama adamların yönetmeliği taktığı mı var ben de hatırlıyorum temel eğ. genel müdürlüğü girilecek demişti.

Emreyt' Alıntı:
compteach06' Alıntı:

hocam hakkari mem o açıklamayı Ocak 2015 de yapmış "5/06/2015 tarihli ve 29397 sayılı R.G.) " tarihinde değişiklik olmuş şube rehber öğretmenin gireceği belirtilmiş
hocam bu adresteki resmi yazıya göre davranış notlarını dersine girdiği bütün branş öğretmenleri girecek diyor. 2. paragrafta ayrıntılı açıklamış istersen tekrar oku.

Ekli dosyalar

• 16134911_davranis.jpg
    16134911_davranis.jpg
    150.4 KB · Görüntüleme: 1,084
iceman1982' Alıntı:
Emreyt' Alıntı:
compteach06' Alıntı:

hocam hakkari mem o açıklamayı Ocak 2015 de yapmış "5/06/2015 tarihli ve 29397 sayılı R.G.) " tarihinde değişiklik olmuş şube rehber öğretmenin gireceği belirtilmiş
hocam bu adresteki resmi yazıya göre davranış notlarını dersine girdiği bütün branş öğretmenleri girecek diyor. 2. paragrafta ayrıntılı açıklamış istersen tekrar oku.

hocam sizin dediğiniz gibi olmasını isterim ama yönetmenlik 29. madde Şube rehber Öğretmenin gireceğini söylüyor

Seçmeli dersler için daveanış notu zorunluluğu var mı. Çünkü listeleme yapınca sınıfın hepsi görünüyor. Çok saçma bir durum.

Geri