Bu da benim tasarladığım Okul Panosu : Akıllı Pano

Kodla Büyü

s3zgin

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar, kodlarını fırsat buldukça yazdığımız okul panosunu örnek olması açısından sizlere göstermek istedim.

Yıllar önce, okulumuzda boş duran TV'yi daha etkin nasıl kullanırız? diye düşünürken böyle bir şey yapmaya karar vermiştim. Zaman içerisinde bir arkadaşla hadi şunları da ekleyelim, şöyle yapsak nasıl olur vs derken program bayağı geliştirdik. Sonraları domain ve server masrafları derken bunu ticari olarak neden kullanmayalım diye düşündük ve biraz nabız yokladığımızda umduğumuz sonucu malesef bulamadık. Çünkü herkes bedava almanın derdindeydi (Okullarda para yok vs. diyenler geniş ekran LCD TV'ye yüksek ücret veriyorlar). Bu durum doğal olarak bizde biraz kırılganlık yarattı. Son 2 yıldır nokta dahi koymadık desek yeridir. Aşağıdaki linkte bizim okulun akıllı panosunu görebilirsiniz.

http://akillipano.net/751079/index.php

Ekran çözünürlüğü: 1366 X 768px
Tarayıcı: Google Chrome
Tam ekran: F11

Şu an için kodları paylaşmayı düşünmüyorum, yukarıda dediğim gibi bu işle uğraşan arkadaşlara örnek olması amacıyla göstermek istedim. Anlayışınız için teşekkürler...

Son düzenleme:
Güzel olmuş hocam özellikle bu pano konusunda zil saatlerini dinamik nasıl yaptınız Jquery ile olmuş içinde php ile kontrol edilebiliyor mu?

Güzel olmuş hocam özellikle bu pano konusunda zil saatlerini dinamik nasıl yaptınız Jquery ile olmuş içinde php ile kontrol edilebiliyor mu?

Sistemdeki her şey kontrol panelinden ayarlanabiliyor. Ders giriş saatlerini kendi okulumuza göre girdikten sonra sistem otomatik olarak ekrana basıyor. Java + php + SQL üçlüsünü kullandım.

Tasarım güzel,
ekran f11 de yanlardan taşıyor,
meb logoları eski logolar çıkıyor.

ellerinize sağlık. herşey çok güzel görünüyor.
tek önerim LOGO yu okul isminin sol tarafına taşırsanız daha estetik durabilir. altta BANA GÖRE biraz yanlızları oynuyor.
.
istemi kullanmak için nacizane önerim Raspberry pi en ideal platform olacaktır. usb den enerji alıp doğrudan hdmi ile doğrudan televizyona görüntü aktarabilirsiniz.
hatta rasbian üzerine web server kurarsanız internete bile bağlı olmanıza gerek kalmadan yerel ağdan sistemi çalıştırabiliriniz
.
biz öyle yaptık :)

ellerinize sağlık. herşey çok güzel görünüyor.
tek önerim LOGO yu okul isminin sol tarafına taşırsanız daha estetik durabilir. altta BANA GÖRE biraz yanlızları oynuyor.
.
istemi kullanmak için nacizane önerim Raspberry pi en ideal platform olacaktır. usb den enerji alıp doğrudan hdmi ile doğrudan televizyona görüntü aktarabilirsiniz.
hatta rasbian üzerine web server kurarsanız internete bile bağlı olmanıza gerek kalmadan yerel ağdan sistemi çalıştırabiliriniz
.
biz öyle yaptık :)

* Aslında Akıllı Pano'yu TV için tasarlamıştık, daha sonra okulda boşa çıkan akıllı tahtayı kullanmaya karar verdik. Şu an tahtada çalıştığı için ayarlamaları da TV'ye göre değil akıllı tahtaya göre yaptık. PC'de bahsettiğim çözünürlükte kaymalar yaşanmıyor.

* Güncellemeleri herhangi bir cihazdan internet üzerinden kolaylıkla yapabiliyoruz. Localden de sistem çalışıyor yalnız güncelle için sürekli akıllı tahtanın başına gitmek gerekiyor. Biz de bu yüzden internet üzerinden sistemi çalıştırıyoruz.

* Okul LOGO kısmına gelince; sistemi modüler yaptık, yani panelden okul adını değiştirdiğinizde otomatik olarak okul ismi değişiyor. LOGO'yu başa koyduğumuzda okul ismi uzun olan okullarda sıkıntı yaşanıyor. Bu şekilde okul logomuzda bence ön plana çıkmış oldu.

* MEB Logosu eski, dediğim gibi son 2 senedir nokta dahi koymadık sadece fotoğraf ve nöbet kısımlarını güncelleyip kullanıyoruz. Değiştirmesi 1 dakika bile sürmez.

* Bir arkadaşımız HTML ile yapılabilir demiş, dinamik bir sayfayı HTML ile nasıl yapacak merak ettim?

pano güzel olmuş.Ama konuyu buraya sadece reklam olsun diye paylaşmak gereksiz olmuş

Hocam verdiğiniz fikirler için teşekkür ederim. Sistemin görselliği çok hoş olmuş .Buna benzer sistemi okulumuzda yapıp kullanıyoruz.

Merhaba arkadaşlar, kodlarını fırsat buldukça yazdığımız okul panosunu örnek olması açısından sizlere göstermek istedim.

Yıllar önce, okulumuzda boş duran TV'yi daha etkin nasıl kullanırız? diye düşünürken böyle bir şey yapmaya karar vermiştim. Zaman içerisinde bir arkadaşla hadi şunları da ekleyelim, şöyle yapsak nasıl olur vs derken program bayağı geliştirdik. Sonraları domain ve server masrafları derken bunu ticari olarak neden kullanmayalım diye düşündük ve biraz nabız yokladığımızda umduğumuz sonucu malesef bulamadık. Çünkü herkes bedava almanın derdindeydi (Okullarda para yok vs. diyenler geniş ekran LCD TV'ye yüksek ücret veriyorlar). Bu durum doğal olarak bizde biraz kırılganlık yarattı. Son 2 yıldır nokta dahi koymadık desek yeridir. Aşağıdaki linkte bizim okulun akıllı panosunu görebilirsiniz.

http://akillipano.net/751079/index.php

Ekran çözünürlüğü: 1366 X 768px
Tarayıcı: Google Chrome
Tam ekran: F11

Şu an için kodları paylaşmayı düşünmüyorum, yukarıda dediğim gibi bu işle uğraşan arkadaşlara örnek olması amacıyla göstermek istedim. Anlayışınız için teşekkürler...
Güzel olmuş, tebrikler.
Saat 15:15 te sistemi inceledim. Ders saatlerine kalan süreyi yazdırdığınız aşağıdaki kod kısmında if içerisindeki kısım 40 olması gerekiyor galiba:
if (farkdakika>30){
document.getElementById("baslik").innerHTML ='ÖĞLE ARASI';
}else metin_hazirla(dizi[i-1]);
break;​
şöyleki derse girer girmez, zile kalan süre 40 dk ile 30 dk arasında ekranda "ÖĞLE ARASI" yazıyor.

Geri