BTY ile ilgili herşeye hakimken şimdi genel lisedeyim

Kodla Büyü

sehergin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar nerden başlasam bilemiyorum. Daha önce ortaokulda BTY ile ilgili herşeye hakimken şimdi bir genel lisedeyim. Lab var da yok (sınıflar 30 kişi 5-6 bilgisayar çalışıyor). sınıflarda akıllı tahta var ama internet altyapı yok. dersler 9. sınıfta bilgisayar bilimi 10. sınıfta bit. Ne yapacağımı bilemiyorum. Lütfen yardım edin. Aynı durumda olan arkadaşlar dersi nasıl işliyor? Sınavını nasıl yapıyor? Yardım edenden şimdiden Allah razı olsun....:(

Bilgi ve iletişim teknolojisi dersi kaldırıldı idare yanlış seçmiş Bilgisayar Bilimi olmalı. Ama eğer illaki girmenizi istiyorlarsa hazırladığım tüm sunular ekte.

Bilgisayar Bilimi Dersi için olan sunular:
Etik Güvenlik ve Toplum (Sunu)
Problem Çözme ve Algoritmalar (Sunu)

NOT:Ufaktan labı toparlamaya başlayın zamanla bilgisayar sayısını artırırsınız.

Birinci dönem ağırlık teori aşaması olur sunu ile dersi götürürsünüz programlamaya geçince labda uygulama yaparsınız. Sınavınız ilk dönem 2 tane olur klasik boşluk doldurma veya test yapabilirsiniz ben hepsinden soruyorum. ikinci dönem uygulamalara not verirsiniz. Her iki dönemde de iki tane performasn notu girersiniz isterseniz ödev verin isterseniz sınıftaki davranışlarına göre not verin.
Anlayacağınız her dönem toplamda 4 tane not gireceksiniz. Birinci dönemin performanslarını ödev verip notla değerlendirebilirsin. ikinci dönem performanslarını da uygulama yaptırarak verebilirsiniz. Ben bu şekilde yapıyorum.

Ayrıca
şurada bir paket paylaştım bunu da edinirseniz sıkıntınız kalmaz.

Ekli dosyalar

• Sunular.part2.rar
    12.5 MB · Görüntüleme: 141
  • Sunular.part1.rar
    20 MB · Görüntüleme: 145
Son düzenleme:
hocam aynı durum bende de var .Lab yok okulun altyapısı tam bir kaos.
1- sakin ol
2- İdealist olma ( 15 yılın sonunda anladım ki yaptıkların değil yapmadıkların görülür .)
3- öyle çırpınıp da lab kurmaya bakma inan başına daha fazla dert açarsın
4- dersine gir evden sunu yükle bit 'in de pdf sini bul zaten sana ders işletmicek sürekli çağırılıcan o bozuk şu açılmıyor filan (akıllı tahtada aç )
5- senin dersin ne idarenin ne velinin ne öğrencinin ne meb zerre umrunda değil sen niye kendini hırpalıyon... yok sınavların detaylı olacak dersen kendini yorma düşük not verdiğin veli labı olmayan derse vay senmisin düşük not veren der başına bela açarsın
6- interneti yapmak senin işin değil onu uygun dille anlat. A okulunda bilgisyarcı varmış her şeyi yapıyormuş diyenlere aaa ne güzel hocam umarım oraya tayininiz çıkar gibisinden cevaplar ver.
7- evt bu söylediklerimi uygulamak zor biliyorum ama yapazsan yetiştime kursları ile köşeyi dönen diğer branş öğretmenlernin isteklerini yerine getireyim derken kendini psikolojik tedavide bulursun sana yapılan haksızlıklar yüzünden
8- okuldan çıktığın an aklına format at bir çok kere okul değiştircen ve o tipleri inan bir daha hiç görmücen .....
emekli olayı her şeyden çok isteyen yılmış bıkmış BÖTE 'ci den tavsiyeler

hocam yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekürler ama bi şekilde bu dersin akibeti belli olmazsa herkesin karşılaşacağı malum sonuç ortaokullar için söylüyorum ne olacağı belirsiz bir sistem en kötü sistemdir

hasari hocam, paladin13 hocam ve btnotlari hocam. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. İnanın bugünkü kadar kendimi çaresiz hissetmemiştim. Tavsiyelerinizi baz alarak bir yol izlemeyi düşünüyorum. Benim için okul yeni, şehir yeni, kültür yeni. Tüm bu şartlarda bir de en fazla vaktimin geçtiği okulda şartlar da eskiye kıyasla daha ağır olunca birden bire dibe vurma noktasına gelmiştim. Evet branşımızın akibetinin ne olacağı da meçhul. Allah hepimize sabır versin. Hepinize mutlu günler dilerim...

hocam aynı durum bende de var .Lab yok okulun altyapısı tam bir kaos.
1- sakin ol
2- İdealist olma ( 15 yılın sonunda anladım ki yaptıkların değil yapmadıkların görülür .)
3- öyle çırpınıp da lab kurmaya bakma inan başına daha fazla dert açarsın
4- dersine gir evden sunu yükle bit 'in de pdf sini bul zaten sana ders işletmicek sürekli çağırılıcan o bozuk şu açılmıyor filan (akıllı tahtada aç )
5- senin dersin ne idarenin ne velinin ne öğrencinin ne meb zerre umrunda değil sen niye kendini hırpalıyon... yok sınavların detaylı olacak dersen kendini yorma düşük not verdiğin veli labı olmayan derse vay senmisin düşük not veren der başına bela açarsın
6- interneti yapmak senin işin değil onu uygun dille anlat. A okulunda bilgisyarcı varmış her şeyi yapıyormuş diyenlere aaa ne güzel hocam umarım oraya tayininiz çıkar gibisinden cevaplar ver.
7- evt bu söylediklerimi uygulamak zor biliyorum ama yapazsan yetiştime kursları ile köşeyi dönen diğer branş öğretmenlernin isteklerini yerine getireyim derken kendini psikolojik tedavide bulursun sana yapılan haksızlıklar yüzünden
8- okuldan çıktığın an aklına format at bir çok kere okul değiştircen ve o tipleri inan bir daha hiç görmücen .....
emekli olayı her şeyden çok isteyen yılmış bıkmış BÖTE 'ci den tavsiyeler

hocam çok güzl tavsiyeler, teşekkürler saygılar.

Geri