BTS kontrol programı

Kodla Büyü

sadece susarak

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar oğlumun bilgisayarını ağdan kontrol etmek istiyorum benden izinsiz açmasın veya o oynarken kendi bilgisayarımdan onun bilgisayarını kapatabilmek istiyorum. kullandığınız düzgün bir program varsa paylaşabilirmisiniz. teşekkürler.

arkadaşlar netsupport 10.7 buldum kendi bilgisayarımada kurulumu yaptım oğlumun bilgisayarınada kurmam gerekiyor heralde programı nasıl kullanacağım hakkında bilgi verebilirmisiniz malum ingilizce ve baya bir menü var. sadece istediğim zaman onun bilgisayarını kapatmak ve benim bilgisayarımın izni olmadan bilgisayarını açmasın istiyorum. bu iki özelliği anlatsanız yeter.

clasroom network falan çıkıyor hangisini seçmem gerekiyor. clasroom diyorum content as, password falan çıkıyor nedir bunlar.

Hocam kurarken kendi bilgisayarınıza Tutor , oğlunuzunkine Studenti seçmeniz gerekiyor.
İki bilgisayar da açık ve aynı switch üzerinden bağlı ise kendi bilgisayarınızdaki programı çalıştırınca diğer pc yi görebilirsiniz.
Diğer bilgisayarı kapatmak için sağ üst tarflardaki Manage seçeneğine gelip Power Off u tıklamalısınız.

Ekli dosyalar

• NSS 1 (1).jpg
    NSS 1 (1).jpg
    339.5 KB · Görüntüleme: 1,087
fahrican' Alıntı:
Hocam kurarken kendi bilgisayarınıza Tutor , oğlunuzunkine Studenti seçmeniz gerekiyor.
İki bilgisayar da açık ve aynı switch üzerinden bağlı ise kendi bilgisayarınızdaki programı çalıştırınca diğer pc yi görebilirsiniz.
Diğer bilgisayarı kapatmak için sağ üst tarflardaki Manage seçeneğine gelip Power Off u tıklamalısınız.
teşekkür ederim hocam

arkadaşlar kullanımınıda öğrendim ama bişey daha soracam bu program program ekle/kaldır da görünüyor öğrenciler bu programı oradan kaldırabilirlermi yada programı devre dışı bırakabilirlermi bunları engellemenin bir yolu varmı?

hocam program ekle/kaldır'dan kaldırılabilir tabi ama genelde okulda deepfreeze tarzı programlar kullanıldığından bu pek sıkıntı yaratmaz. deepfreeze kullanmayacaksanız arkadaşın dediği gibi kısıtlı kullanıcı ayrlayıp program kaldırma özelliğini engellemeniz gerekir.

programın ayarlarına ulaşılamaması içinse başlat menüsünden programın klasörü içinde ayarlar için bi kısayolu vardır. orası açıldığında menülerden birinde şifre girilebilen iki alan vardır. onlardan birisine şifre girildiğinde aynı ayar penceresini açmak için ilerde şifre isteyecektir.

mevcut' Alıntı:
hocam program ekle/kaldır'dan kaldırılabilir tabi ama genelde okulda deepfreeze tarzı programlar kullanıldığından bu pek sıkıntı yaratmaz. deepfreeze kullanmayacaksanız arkadaşın dediği gibi kısıtlı kullanıcı ayrlayıp program kaldırma özelliğini engellemeniz gerekir.

programın ayarlarına ulaşılamaması içinse başlat menüsünden programın klasörü içinde ayarlar için bi kısayolu vardır. orası açıldığında menülerden birinde şifre girilebilen iki alan vardır. onlardan birisine şifre girildiğinde aynı ayar penceresini açmak için ilerde şifre isteyecektir.
teşekkürler... :)

hocam çocuğunuz ağdan çıktığı anda sizin tüm bağlantınız, hükmünüz biter. en iyisi eski usul.. fiziksel kontrol yani. :)

tayinci42' Alıntı:
hocam çocuğunuz ağdan çıktığı anda sizin tüm bağlantınız, hükmünüz biter. en iyisi eski usul.. fiziksel kontrol yani. :)
daha 5 yaşında hocam onu akıl edemez. bilgisayarı kapat deyince sanki biri anasına babasına sövmüş gibi çıldırıyor :) . içerden sessizce kapatırsam bilgisayar bozulmuş diye kandırırım. ama dediğiniz yöntemi öğrenciler uygulayabilir tabi.

Geri