BTS EXPER BİLGİSAYARLARA SİSTEM (XP SP2) KURULUMU

Kodla Büyü

tecnoteacher

Aktif Üye
Sınıfımdaki bir bilgisayarım hiç açılmıyor.İmage atim dedim hata verdi normal sistem kurayımm dedim izin vermedi.
Arkadaşlar sınıfımda ki bu bilgisayarlara sistem kurmak istiyom(XP SP2) ama atılmıyor.disk biçimlendir dediğimizde yapamazsınız diye uyarı geliyor.İmage dışında bu bilgisayarlara sistem kuramaz mıyız? bu nasıl olmalı ? Disk birleştirme işlemine Pc neden izin vermiyor bunu nasıl aşabiliriz?

ekte verilen dosyadaki yönergeleri izleyin
büyük ihtimal sorununuz çözülür

Ekli dosyalar

• exper.rar
    191.5 KB · Görüntüleme: 353
hocam yolladığınız belgeler elimde var.o belgelerde image yükleme anlatılıyor.Ben xp yi yeni baştan kurmak istiyorum.

Benzer adımlar var, güvenlik kartını devre dışı bırakıp , kendi Cd niz ile kuracaksınız...

tecnoteacher' Alıntı:
hocam yolladığınız belgeler elimde var.o belgelerde image yükleme anlatılıyor.Ben xp yi yeni baştan kurmak istiyorum.

hocam yine aynı yönregeleri izlemelisiniz
güvenlik kartını sistemden çıkarın
bios ta yapılması gereken ayarları yapın
(Advanced-> Peripheral.....->
s-ata mode: compatible....)

olması lazım!...

maalesef hocam ilginiz için saolun ama olmuyor disk biçimlendire kadar geliyom orda kitleniyor diskiniz biçimlendirilemedi denilerek kurulumu sonlandırıyor

Exper; Öğrenci Kurtarma DVD si açıldığında NortonGhost programı başlıyor. Yarıya gelmeden kilitleniyor.
Bu DVD den kaynaklı bir problem mi? Yoksa ben bir yerlerde hata mı yapıyorum?
DVD'nin kurulum arayüzü Nortonghost mu?Arkadaşlar 15 dakikada sistemin kurulduğunu belirtmiş.NortonGhost sanki 30 dakikayi bulacak gibi???
Güvenlik kartını donaımsal olarak kaldırmak gerekli mi?
DVDnin içinde 3 tane ghost dosyası var başka bir şey yok....

Şimdiden TŞK..

gececi' Alıntı:
Exper; Öğrenci Kurtarma DVD si açıldığında NortonGhost programı başlıyor. Yarıya gelmeden kilitleniyor.
Bu DVD den kaynaklı bir problem mi? Yoksa ben bir yerlerde hata mı yapıyorum?
DVD'nin kurulum arayüzü Nortonghost mu?Arkadaşlar 15 dakikada sistemin kurulduğunu belirtmiş.NortonGhost sanki 30 dakikayi bulacak gibi???
Güvenlik kartını donaımsal olarak kaldırmak gerekli mi?
DVDnin içinde 3 tane ghost dosyası var başka bir şey yok....

Şimdiden TŞK..
Sorunu çözdüm paylaşayım o zaman...
Elimdeki DVD bozuk olduğundan kurulum yapamıyormuşum...Yenisi ile sorun çözüldü...
Arayüz Nortonghost...
20 dakikada kuruldu...

Exper kurtama disklerini forumumuza gönderen arkadaşa da teşekkürler...

YA ARKADASLAR KONUYU ACTIIGNIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER AMA BENİM LABORATUARIMDA BİR BİLGİSAYARIMA O İŞLEMLERİ UYGULADIM AMA GÜVENLİK KARITINI YERİNE TAKINCA HATA MESAJI ÇIKIYOR NE YAPMAM GEREKİYOR....

Meryem81' Alıntı:
YA ARKADASLAR KONUYU ACTIIGNIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER AMA BENİM LABORATUARIMDA BİR BİLGİSAYARIMA O İŞLEMLERİ UYGULADIM AMA GÜVENLİK KARITINI YERİNE TAKINCA HATA MESAJI ÇIKIYOR NE YAPMAM GEREKİYOR....

Kartı donanımsal olarak çıkarmaya gerek yok, sadece fonksiyonlardan deaktif ettim. Açılırken de "sürücü kurulumu için çıkış" seçtikten sonra kurulumu yaptım ve programları kurduktan sonra aktif ettim.

not:Exper Lab

Geri