BTR'den İstifa Etmek İçin Daha Ne Bekliyoruz

Kodla Büyü

barış06

Üye
Değerli arkadaşlar günlerdir aynı yazılar yazılıyor ve değişen hiçbir şey yok Eğitekten haber gelecek bakanlıktan haber gelecek daha doğru düzgün derdini anlatacak şikayette bulunacak bir kişiyle gerçekten muhatap olan biri var mı? aranızda.... KOSKACA GENEL MÜDÜR yazı yazmış ücretler ödenmeyecek diye bu yazının üstüne Milli Eğitimden birinin çıkıpta bu yanlış olmuş biz sizin kurs ücretlerinizi tekrar ödeyeceğiz diyeceklerini mi zannediyorsunuz. Ben Hatay da görev yapıyorum okul müdürüm beni çağırdı kurs ücretlerinin bu aydan itibaren ödenmeyeceğini ve bugüne kadar aldığım KURS ÜCRETLERİNİDE GERİ ÖDEMEM gerektiğini söyledi. Bu saatten sonra hangi üst yetkili bunun önüne geçebilir ben 14 yıldır bt öğretmenliği yapıyorum bugüne kadar yapılan hiçbir haksızlığın düzeltildiğini görmedim. Bu ücretlerin hepsini geriye dönük paşa paşa ödeyeceğiz vede hiç bir şey yapamayacağız bu iş bugün yarın çözülecek diye birbirimizi kandırmaktan avutmaktan başka birşey yaptığımız yok gelin birlik olalım her ildeki btr öğretmenleriyle toplanıp toplu halde istifa edelim bu sene olmaz ama hiç olmazsa belki seneye bu durum düzelir diyerek bende sizi boş yere avutmuş olayım

Eninde sonunda yeğitek olumlu ya da olumsuz bir yazı yayınlayacaktır onu bekliyorum hocam, ha yayınlamazsa seneye görev almam kursumu acar aynı parayı kazanırım zaten

14 senelik öğretmen kimliğim belli olmasın diye eleştiri yaparken yeni nickle başlık açacak bizde onun dediğini yapacağız.

her_dem' Alıntı:
14 senelik öğretmen kimliğim belli olmasın diye eleştiri yaparken yeni nickle başlık açacak bizde onun dediğini yapacağız.
Dikkatinize hayran kaldım hocam 14 sene dediginize gore tanidikta galiba [emoji87]

14 yıllık öğretmensiniz bu zamana kadar foruma üye olup insanlara faydalı tek paylaşımda bulunmamışsınız. Üye olduğunuzda da ilk mesaj halkı isyana teşvik olmuş. Söyledikleriniz de haklı olabilirsiniz ama... ama işte :-1:

bence öncelikle arkadaşa geçmiş olsun demek lazım bi sürü emek var ortada ve sonuçta kurs ücretilerinin geri alınma durumu var bu zaten oldukça onur kırıcı bir vaka.
kalkıpta adama nick'in yeni falan tarzı konuşmak doğru değil. Kimsenin gbt sine bakılmıyor bu forumda . söyledikleri yalansa kafadan atıyorsa o zaman tepki gösterilir zaten gurur kırıcı bi durum var ortada

bu kurslar hangi kurslar arkadaşlar...şu haftasonu verilen kurslardan mı? yoksa halk eğitim kursu gibi bişey mi?

ben btr değilim olmayacağım da bundan sonra ama arkadaşın hangi yazdığını beğenmediğiniz de hemen KİŞİSELLEŞTİREREK SALDIRIYORSUNUZ... hangi nickle yazarsa yazsın yazdıklarına bakarım doğru mu değil mi diye gerisi onun sorunu?

saaf' Alıntı:
ben btr değilim olmayacağım da bundan sonra ama arkadaşın hangi yazdığını beğenmediğiniz de hemen KİŞİSELLEŞTİREREK SALDIRIYORSUNUZ... hangi nickle yazarsa yazsın yazdıklarına bakarım doğru mu değil mi diye gerisi onun sorunu?

Nicke niye baktim hocam acilan basliklara bak kurslarla ilgili insanlar 50 gundur haklarini almak icin mucadele veriyor nicke bakarim cunku bunlari yazan nereleri aramis ne basvurular yapmis hakkini almak icin

baris06' Alıntı:
Değerli arkadaşlar günlerdir aynı yazılar yazılıyor ve değişen hiçbir şey yok Eğitekten haber gelecek bakanlıktan haber gelecek daha doğru düzgün derdini anlatacak şikayette bulunacak bir kişiyle gerçekten muhatap olan biri var mı? aranızda.... KOSKACA GENEL MÜDÜR yazı yazmış ücretler ödenmeyecek diye bu yazının üstüne Milli Eğitimden birinin çıkıpta bu yanlış olmuş biz sizin kurs ücretlerinizi tekrar ödeyeceğiz diyeceklerini mi zannediyorsunuz. Ben Hatay da görev yapıyorum okul müdürüm beni çağırdı kurs ücretlerinin bu aydan itibaren ödenmeyeceğini ve bugüne kadar aldığım KURS ÜCRETLERİNİDE GERİ ÖDEMEM gerektiğini söyledi. Bu saatten sonra hangi üst yetkili bunun önüne geçebilir ben 14 yıldır bt öğretmenliği yapıyorum bugüne kadar yapılan hiçbir haksızlığın düzeltildiğini görmedim. Bu ücretlerin hepsini geriye dönük paşa paşa ödeyeceğiz vede hiç bir şey yapamayacağız bu iş bugün yarın çözülecek diye birbirimizi kandırmaktan avutmaktan başka birşey yaptığımız yok gelin birlik olalım her ildeki btr öğretmenleriyle toplanıp toplu halde istifa edelim bu sene olmaz ama hiç olmazsa belki seneye bu durum düzelir diyerek bende sizi boş yere avutmuş olayım

hocam sende dava aç o zaman.niye bekliyorsun.

Öncelikle arkadaşlar söylediklerim yalan mı abartı mı yazı ocak ayında yayınlanmış ve bugüne kadar herkes her yere şikayet etmiş başvurmuş ve değişen birşey yok olmayacakda hatayda görev yapıyorum ilçe milli eğitim milli eğitimdeki formatörlere sendikalara heryere danıştım ve kimse bu konuda resmi yazının üzerine bir şey yapılamayacağını söylüyor bugün istifa dilekçesi verseniz bile önce okula vereceksiniz sonra bu ilçe milli eğitime gönderilecek ilçe milli eğitim il milli eğitime gönderecek ilde valiliğe gönderilecek btr görevlendirmemizdeki toplu valilik onayının bile bir ay sürdüğünü düşünürsek bizim bireysel istifa sürecimiz iki ay sürüyor bunların hepsini bizzat yüzyüze görüşerek araştırdım ilgili arkadaşlara cevaben söylüyorum biz bu istafaları yani istifa sürecimiz sene sonunu bulacak sonuçta sembolik bir istifa olacak ama bu seneyi kurtaramadık ama seneyi kurtarabiliriz. Nickime takılan arkadaşlarada şunu söylemek istiyorum benim kimseden saklıyacak çekinecek birşeyim yok teknik problemlerden ötürü yeni hesap açtım burdan site editörünede seslenmek istiyorum doğrulama kodu bir türlü mail hesabıma gönderilmedi önceki nickim baris 55 senelerdir bu siteye üyeyim bir çoğunuz ortaokul lisedeyken biz öğretmenlik yapıyorduk siz hiç beden eğitimi müzik resim veye diğer derslerin ders saatlerinin değiştiğini veye kaldırıldığını gördünüz mü biz senelerdir bunları yaşıyoruz ders saatlerimiz 2 den 1 e düşürülür 4 5 lerden kaldırılır biz bunların hepsini yaşadık. ek dersler 3 liradan 5 liraya çıktı diye sevinirken bir yazıyla ders saatlarimiz 2 den 1 e düşürüldü herkes maaş karşılığı çalışır hale geldi biz bunları yaşadık

Kimliğime takılan arkadaşlar samsun 19 mayıs üniversitesi böte 2002 ikinci öğretim ilk mezunlarındanım okulumun internet sitesi mrende.meb.k12.tr çok merak edenler buradan açıp iyice beni inceleyebilir bunuda hallettikten sonra yazdıklarımın neresine takılacaklar merakla bekliyorum eninde sonunda sizde aldığınız ücretleri paşa paşa geri ödeyeceksiniz bunlara takılmayın sonuca bakın sonuçta hepimiz aynı gemideyiz ve aynı şeyleri yaşıyoruz

baris06' Alıntı:
Kimliğime takılan arkadaşlar samsun 19 mayıs üniversitesi böte 2002 ikinci öğretim ilk mezunlarındanım okulumun internet sitesi mrende.meb.k12.tr çok merak edenler buradan açıp iyice beni inceleyebilir bunuda hallettikten sonra yazdıklarımın neresine takılacaklar merakla bekliyorum eninde sonunda sizde aldığınız ücretleri paşa paşa geri ödeyeceksiniz bunlara takılmayın sonuca bakın sonuçta hepimiz aynı gemideyiz ve aynı şeyleri yaşıyoruz
Siz paşa paşa õdeyin, biz mahkemeye veririz

Şimdiye kadar kursla var olmadım kurslada olmıcam
ha btr olur olmaz çok mühim değil fakat
düne kadar nöbet ti kurs tu şuydu buydu derken heryerde karsı çıkan arkadaşlar bugün isyan ediyorlar
arkadaşım maksat ücreti geri ödemek yada kazandığımız ücrete ttaş konulması ise btr den istifa etmekte mantıksız çünki onunda ucunda ücret var.parayı geri alıp almama konusundada mahkemelerin sendikal hakların kapısı açık herkes bireyselde yırtar alır parasını o iş öyle kolay değil.
hem ben bu öğrencilere okullarda verilen kurslara kesinlikle karsıyım. benım mantıgımda kurs halk eğitim yada üst düzeyde ki bilgisayar kursları yoksa12 cocuk bulup kurs ac eeee sonra sonrası yok actıkmı actık işte %100 zamlı aldıkmı aldık bence sorgulanacaksa bu sorgulanmalı

adam akıllı itiraf edelim hangi kursta kaçımız kodlama photoshop yada 3d max yada adobe un yan ürünlerini anlatıyoruz maksat 2 donanımla bi kaç word excell anlatıp para kazanmaksa ben o işte yokum arkadaş.

hem 14 yıllık arkadaşımız kurs harıcınde para kazanacağımız kendi bilgi ve becerilerimiz le ter akıtacağımız mecralarımızda var olmayanlardada olsun bi zahmet bilgi ürettikçe araştırdıkça kendini geliştirdikçe artar.

baris06' Alıntı:

Hocam mesele kimliğe takılmak değil. Kusura bakmayın ama 14 senedir bu forumdan hiçmi istifade etmediniz. 1 kere girip bir konuya teşekkür edeyim demedinizmi. Arkadaşlarda ona takılmış. Canınız yanmış bir olaydan,gelip burada insanlara şöyle yapalım böyle yapalım diyorsunuz. İlk defa mı haksızlığa uğradık.

Bu soruyu soranlara tek cevap... En başta neden görev aldınız? Yıllardan beri ifade ediyorum BTR aşıkları aramızda olduğu sürece bu daha iyi günlerimiz...

zulfikar1985' Alıntı:
Bu soruyu soranlara tek cevap... En başta neden görev aldınız? Yıllardan beri ifade ediyorum BTR aşıkları aramızda olduğu sürece bu daha iyi günlerimiz...
:alkis:

Kanunen üst mevzuat geçerlidir. Bu işin yönetmeliğinde okuldaki tüm derslerden DYK açılabildiği yazıyor. Sonradan çıkan yazılar her ne kadar olmaz dese de yönetmelik yazan geçerlidir. Kurslarınıza devam edip paranızı vermediklerinde dava açmanız lazım aslında. Birde eğer tamamen hatalı bir görevlendirme sonucu bile olsa siz o işi yaptıysanız eğer sizden o parayı talep edemezler, yani ederlerde alamazlar çünkü siz görevlendirme sonucu o işi yapmışsınızdır.

Haklısınız arkadaşlar hepinizden özür diliyorum bütün bu haksızlıkları yaşamış olmamıza rağmen tek bir meslektaşımızın bile destek vermemesine anlam veremiyorum tekrar özür diliyorum bu kadar tepki aldığıma göre demekki yapılanları hak ediyormuşuz...

baris06' Alıntı:
Haklısınız arkadaşlar hepinizden özür diliyorum bütün bu haksızlıkları yaşamış olmamıza rağmen tek bir meslektaşımızın bile destek vermemesine anlam veremiyorum tekrar özür diliyorum bu kadar tepki aldığıma göre demekki yapılanları hak ediyormuşuz...

Forumu takip ederseniz bu haksızlıkla ilgili sayfalarca isyan mevcut hocam.

Geri