BTR' yim, özel eğitim için ek ders yatırmışlar!

Kodla Büyü

ozge_bahar

Site Gezgini
Merhaba, kadromun olduğu okulda 12 saat dersim vardı, diğer günler başka okulda BTR' yim. Geçen ay haftada 2 saat otistik bir öğrencinin dersine girmeye başladım. Okul idaresi bu ders için bana ek ders yazmış. Yanlış olmuş, ben zaten full ek ders alıyorum dedim, yok hocam işlem doğru dediler. Var mı böyle bir uygulama?

bizim okulda da destek oda sı açılacak müdür haftada 2 saat sanada yazalım dedi ben kabul etmedim, resmiyeti nedir bilmiyorum

resmiyette öyle birşey yok hocam faizi ile birlikte sizden geri alırlar o parayı dikkat edin btr 18 saat alır mesai saatleri içerisinde. Mesai saatleri dışında kurs verirseniz yada belleticilik görevi var ise onu alırsınız

aynenbadi' Alıntı:
bizim okulda da destek oda sı açılacak müdür haftada 2 saat sanada yazalım dedi ben kabul etmedim, resmiyeti nedir bilmiyorum
Bana sorulmadan verildi, dersler de güzel geçiyor, tek öğrenciyle ders işlemek bana diğer sınıflarda almadığım bir doyum veriyor:) Sizin ders saatiniz 15 saatin üstündeyse o yüzden sorulmuş olabilir, ben zaten ders saatimi doldurmuyordum.

ucamus' Alıntı:
resmiyette öyle birşey yok hocam faizi ile birlikte sizden geri alırlar o parayı dikkat edin btr 18 saat alır mesai saatleri içerisinde. Mesai saatleri dışında kurs verirseniz yada belleticilik görevi var ise onu alırsınız

O zaman hemen geri vereyim parayı ama nasıl? Almazlar ki:))

ozge_bahar' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
Bana sorulmadan verildi, dersler de güzel geçiyor, tek öğrenciyle ders işlemek bana diğer sınıflarda almadığım bir doyum veriyor:) Sizin ders saatiniz 15 saatin üstündeyse o yüzden sorulmuş olabilir, ben zaten ders saatimi doldurmuyordum.
hayır hocam 8 saatim var, BTR olduğumuz için zaten full alıyoruz ders saati doldurma gibi zorunluluumuz yok ki

bende btr yim açıyorum haftada 4 saat destek odası
yazıda alan öğretmenleri açabilir diyor hiçbir kısıtlama yok.
ayrıca %25 fazla ödemesi var
öncelik varsa özel eğitim öğretmeninde yoksa
şu şekilde
diyelim bir öğretmen 25 saat derse giriyor 5 saat daha destek odası açabilir
öğretmen maaş karşılığını doldurmuyorsa maaş karşılığına kadar olan derslerde %25 fazla alamaz üstü %25 fazla olur
idareciler eğer 6 saat derse giriyorsa verdikleri destek odası derslerinin tümü %25 fazla
eğer 6 saat derse girmiyorsa destek dersi - 6 kalanı %25 fazla ekders alır
sıkıntı yok yani

eemree' Alıntı:
şu şekilde
öğretmen maaş karşılığını doldurmuyorsa maaş karşılığına kadar olan derslerde %25 fazla alamaz üstü %25 fazla olur
idareciler eğer 6 saat derse giriyorsa verdikleri destek odası derslerinin tümü %25 fazla
sıkıntı yok yani

Şimdi ben 12+2 saatle maaş karşılığını doldurmuş mu oluyorum? İşlem de hata yok anladığım kadarıyla

ozge_bahar' Alıntı:
eemree' Alıntı:
şu şekilde
sıkıntı yok yani

Şimdi ben 12+2 saatle maaş karşılığını doldurmuş mu oluyorum? İşlem de hata yok anladığım kadarıyla
sizinkinde hiçbir sıkıntı yok hocam

emre hocam btr eğitim öğretim saatleri içinde zaten ek dersini full aldığı için başka kurs vs veremez hocam btr olduğunu belirtmiş kaç saat derse girdiğinin ne önemi var anlamadım

Hocam zaten BTR olduğunuz için eğitim öğretim saatlerinde özel eğitim dersine girecek vaktiniz olmaz ki. Dersleriniz dışında BTR göreviniz vardır. Bi yanlışlık var da nasıl çözülür, ilçe mem ile görüşün derim.

tomreader2010' Alıntı:
emre hocam btr eğitim öğretim saatleri içinde zaten ek dersini full aldığı için başka kurs vs veremez hocam btr olduğunu belirtmiş kaç saat derse girdiğinin ne önemi var anlamadım

hocam ona bakarsanız idarecilerde full alıyo ama onlarda destek odası açabiliyor
bizimkinin görevlendirme olduğunu yazacaksınız ama destek odası kurs vs değil ki
birebir ders kaynaştırma öğrencileri için.
ha çok çok hocam btr görevi bitince yapar okul çıkışı yine sorun olmaz
btrnin kaç derse girdiğinin önemi yok evet ben sadece genel durumu yazdım

emre hocam btr görevlendirmesinde, öğretmenin dersleri ders programına yazılır kalan kısımlar btr olarak yazılır diyor yani boş derslerimizde btr yiz. Destek kursu vereceğimiz saatte hem btr hemde kurs ücreti almış oluyoruz. gönül ister ki sizin dediğiniz gibi olsun ama bence değil

Ben de BTR yim ve haftada 12 saat derse giriyorum. Geçen hafta özel eğitim sınıfı açıldı ve bana da 2 saat ders verdiler. 2 saat de ek ders yazıyorlar aynı şekilde. Bir yanlışlık yok dediler. Umarım başımız ağrımaz daha sonra.

Hocam bu uygulamada hiç bir yanlışlık yok. BTR görevi ile birlikte diğer ders saatlerinin toplamı 30 saat olacak şekilde okulda bulunduktan sonra geriye kalan zamanda destek odası yada egzersiz ne olursa olsun ücretini alabilir. Tek sorun destek odası yada egzersizin BTR çalışma saatleri dışında olması lazım.

Hocam mantık dogru ama uygulama yanlıs. Ben mudur yardımcısıyım. Her Özel ögretim Öğrencisinin dosyasında hangı derslerde kurs alınabılecegı yazıyor. Ben bugune kadar hıc bır ogrencıde Bilişimden kurs almalı dıye gormedım. Bu dersler cogunlukla turkce , matematık, fen gıbı dersler oluyor. Ücret kısmına gelınce bızım mudurun bransı turkce. destek odasında kurs verıyor ve ucretını alıyor. Bunda herhangı bır sıkıntı yok cunku destek odasının mantıgı zaten ders saatı ıcerısınde kurs verılmesı. o yuzden problem yok

iceman1982' Alıntı:
Hocam bu uygulamada hiç bir yanlışlık yok. BTR görevi ile birlikte diğer ders saatlerinin toplamı 30 saat olacak şekilde okulda bulunduktan sonra geriye kalan zamanda destek odası yada egzersiz ne olursa olsun ücretini alabilir. Tek sorun destek odası yada egzersizin BTR çalışma saatleri dışında olması lazım.

hocam toplamının 30 saat olması ile ilgili bir mevzuat var mı? bu durumda eğitim öğretim süresince okulda bulunan her btr haftada 5 saat fazladan mı görev yapıyor?

Benim BTR görevlendirmem başka okulda, derse girdiğim okulda normalde o 2 saatim boş geçiyordu. Bu durumda BTR çalışma saatleri dışında oluyor destek eğitimi değil mi?

Öğretmenlerim bende özel egitim öğretmeniyim. Destek egitim odasında verilern derler %25 fazla ek der s ödenir

mevzuatı bilmiyorum ama BTR olup da fatih projesi kursu veren eğitmen arkadaşlar mesai saatlerine denk gelse bile tam ekders alıyorlar her ikisinden de. bazı durumlarda 18 in üzerine çıkabiliyor. belki bu da o durumlardandır.
hem faydalı ve güzel bir şey destek odası.

ozge_bahar' Alıntı:
Benim BTR görevlendirmem başka okulda, derse girdiğim okulda normalde o 2 saatim boş geçiyordu. Bu durumda BTR çalışma saatleri dışında oluyor destek eğitimi değil mi?
Aynen bu şekilde olur hocam. Hatta idare kendi okulunuz da nöbet, sınıf, kulüp dahi verebilir. BTR olduğunuz okulda bunların hiçbirisi verilemez.

macar20' Alıntı:
ozge_bahar' Alıntı:
Aynen bu şekilde olur hocam. Hatta idare kendi okulunuz da nöbet, sınıf, kulüp dahi verebilir. BTR olduğunuz okulda bunların hiçbirisi verilemez.
kendi okulunda da nöbet sınıf kulup veremez.

kendi okulumda BTR görevim var haftalık 8 saat dersim var.5. sınıftaki 2 kaynaştırma öğrencimize ayrı özel eğitim sınıfı açıldı resim,müzik öğretmenleri derslerine giriyor ek dersini alıyorlar bu durumda benimde derslerine girmem gerekir mi girersem ek ders ödemesi olur mu,normalde dyk kursları görev saatlerimizde açılınca maaş karşılığına sayılıyordu burda da aynı durum mu söz konusu? herşeyde olduğu gibi bu konuda net değil sanırım farklı görüşler okudum ama net bir fikir edinemedim?
ilkokul ortaokul birarada ve benim btr görevim ilkokulda bu durumda 7. saatte (ilkokuldaki btr görevim bittiği için) destek odasında derse girersem ücretini alırmıyım?

Son düzenleme:
Geri