BTR ve Nöbet

Kodla Büyü

esinay

Site Gezgini
1B8D5EE0-3078-4AF5-89DE-82F0D790E0A7.jpeg

Arkadaşlar bu konu ne zaman bir çözüme kavuşacak bilmiyorum ama sizlerin de fikirlerini ve nasıl bir yol izlediklerini merak ediyorum. Okulumda Btryim 20 saat dersim var. Nöbet tutmak istemiyorum, çünkü madde çok açık Btr olduğu saatlerde başka bir görev verilemez. Hiç bir gün 7 saat dersim yok dolayısıyla her gün Btr görevim var. Ama il koordinatörü dahil hiç kimseye bunu anlatamıyorum. Nöbet tutar ücretini alırmışım. İdarem de tamam dilekçe yaz tutma diyor. Sırf birileri nöbet tutup ücret istiyor diye kendilerine uydurmaları normal mi doğru mu ??

Arkadaşlar bu konu ne zaman bir çözüme kavuşacak bilmiyorum ama sizlerin de fikirlerini ve nasıl bir yol izlediklerini merak ediyorum. Okulumda Btryim 20 saat dersim var. Nöbet tutmak istemiyorum, çünkü madde çok açık Btr olduğu saatlerde başka bir görev verilemez. Hiç bir gün 7 saat dersim yok dolayısıyla her gün Btr görevim var. Ama il koordinatörü dahil hiç kimseye bunu anlatamıyorum. Nöbet tutar ücretini alırmışım. İdarem de tamam dilekçe yaz tutma diyor. Sırf birileri nöbet tutup ücret istiyor diye kendilerine uydurmaları normal mi doğru mu ??
Hocam, bunlar sözle olacak işer değil. Siz resmi dilekçenizi ilgili maddeleri ekleyerek verin. Hal böyleyken nöbet görevi alamayacağınızı güzelce belirtin dilekçenizde. Kayda geçtiğinden mutlaka emin olun. Dilekçe kayıt numarasını alın. Hala veriyorlarsa versinler.

İlerde size geri ödeme çıkarsa da ki çıkması muhtemel mahkemeye verirsiniz ilgili kişilerden tahsisi diye.

Ekli dosyayı görüntüle 74256
Hocam o madde değişti önceden btr olduğu günler dışında diyordu şimdi saatler dışında diyor. Nöbet tenefüste tutulur deyip tutturabilirler.

Ekli dosyayı görüntüle 74256
Buna benzer konu başlıklarına daha önce çok denk geldim. En son sanırım bir üye, kadrom ortaokulda ama ilkokul kısmında BTR Öğretmenlik görevlendirmem var, müdür bana nöbet yazmamak için ders saatlerimi bir güne toplamamış gibi bir şeyler yazıyordu.
Nöbet istemeyip nöbet görevi verilenler bir sinirli, nöbet görevi yapabilmek için (daha fazla ek ders ücreti almak) tüm şartları zorlayıp idareyle ilişkiyi bozmayı göze alanlar ayrı bir sinirli ... gibi görünüyor mesajlardan
Aslında herkese kendi okulunda ders saatine göre 1-2 veya 3 gün BTR dışı ders programı verilse, dersi olmayan günlerde başka bir okula BTR Öğretmenlik görevlendirmesi verilse pek çok soru işareti ortadan kalkacak gibi... Birbirine yakın 2 okulun BT öğretmenleri bu şekilde diğerinin okulunda BTR Öğretmenlik görevlendirmesi, kendi okulunda kulüp ve nöbet görevi alabilir. ..... Fazla diyecek bir söz yok. Şartlar uyuyorsa ve nöbetçi öğretmen ihtiyacı varsa nöbet görevi verilebilmeli, şartlar uymuyorsa sadece birisinin para aşkı sebebiyle şartlar ve iş ortamında sinirler fazla zorlanmamalı bence

Hocam, bunlar sözle olacak işer değil. Siz resmi dilekçenizi ilgili maddeleri ekleyerek verin. Hal böyleyken nöbet görevi alamayacağınızı güzelce belirtin dilekçenizde. Kayda geçtiğinden mutlaka emin olun. Dilekçe kayıt numarasını alın. Hala veriyorlarsa versinler.

İlerde size geri ödeme çıkarsa da ki çıkması muhtemel mahkemeye verirsiniz ilgili kişilerden tahsisi diye.
"Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni olarak görevlendirilen öğretmenlere; Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği görevi olduğu günlerde, eğitim öğretim saatleri içinde başka bir görev verilmez. Görevlendirilen öğretmenler Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği görevini yürüttükleri saatler dışında, mevzuat doğrultusunda destekleme ve yetiştirme kursu, sosyal etkinler kapsamında kulüp faaliyetleri, nöbet ve belleticilik görevlerini yapabilirler."

Bana pek değişmiş gibi gelmedi...

Öncekine bakılırsa bu daha net anlaşılır... Bkz. :

Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler eğitim öğretim saatleri içinde için Ek-1’de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi dahil başka bir görev verilmeyecektir. Görevlendirilen öğretmenler eğitim öğretim saatleri dışında mevzuatıdoğrultusunda belletmenlik vb. görevleri yapabileceklerdir.

İdare istediğini yapıyor hocam mesela ben de kulüp ücreti hiç almadım. Bugün dilekçe verdim bakalım ne çıkacak
Bahsini ettiğiniz idareler öğretmenler resmi dilekçe yerine aman ağzımızın tadı bozulmasın diye işlerini sözlü olarak yürüttüğünden her işi kafasına göre yapabiliyor. Ve biliyorlar ki herhangi bir terslikte örneğin yanlış ödeme olduğunda daha önce öğretmenin herhangi bir resmi yazılı itirazı olmadığı için bana fatura çıkmaz öğretmen aldığı, harcadığı gibi faiziyle öder anlayışında oldukları için rahatlar...

Resmi dilekçe ile başvurduğunuzda resmi sağlam bilgiyi bulmadan bu kadar rahat verdim gitti, aldım gitti diyemezler. Hangi iş olursa olsun resmi dayanağınız varsa resmi başvurun. Velhasıl ne tartışın ne zamanınızı boşa harcayın. Verebiliyorlarsa resmi cevabı versinler. Bunda ne onlar için ne başvuran için beis var.

Buna benzer konu başlıklarına daha önce çok denk geldim. En son sanırım bir üye, kadrom ortaokulda ama ilkokul kısmında BTR Öğretmenlik görevlendirmem var, müdür bana nöbet yazmamak için ders saatlerimi bir güne toplamamış gibi bir şeyler yazıyordu.
Nöbet istemeyip nöbet görevi verilenler bir sinirli, nöbet görevi yapabilmek için (daha fazla ek ders ücreti almak) tüm şartları zorlayıp idareyle ilişkiyi bozmayı göze alanlar ayrı bir sinirli ... gibi görünüyor mesajlardan
Aslında herkese kendi okulunda ders saatine göre 1-2 veya 3 gün BTR dışı ders programı verilse, dersi olmayan günlerde başka bir okula BTR Öğretmenlik görevlendirmesi verilse pek çok soru işareti ortadan kalkacak gibi... Birbirine yakın 2 okulun BT öğretmenleri bu şekilde diğerinin okulunda BTR Öğretmenlik görevlendirmesi, kendi okulunda kulüp ve nöbet görevi alabilir. ..... Fazla diyecek bir söz yok. Şartlar uyuyorsa ve nöbetçi öğretmen ihtiyacı varsa nöbet görevi verilebilmeli, şartlar uymuyorsa sadece birisinin para aşkı sebebiyle şartlar ve iş ortamında sinirler fazla zorlanmamalı bence
yine yargı dağıtmış arkadaşımız maşallah.daha fazla ek fazla ek ders ücreti almak için değildi o zamanda söyledim 6 saat dersimin olduğu gün nöbet tutmak istemem ama birilerinin perşembe cuma günü boş kalacak şekilde ders programı yapılırken benim ders programımı sırf nöbet ücreti vermemek için haftanın diğer günlerine yayıyorsa burda yapılan adaletsizliğe karşı ne yapabilirim diye fikir almak istemiştim ama sen herkese muhalefet etmeyi kendine meslek haline getirmişsin belli ki. insanlar para içinde yapabilir ayrıca hiç kimse babasının hayrına her sabah kalkıp gitmiyor birileri daha fazla ek ders almak için uğraştığında insanları paragöz ilan etmekten vazgeçin artık alıyorsa ek dersi yaptığı bir iş karşılında alıyor bedavadan değil...

Son düzenleme:
Yav arkadaş ne abarttınız bu nöbet işini, sonuç itibari ile öğrencilerimizin güvenliği için tutuyoruz nöbeti, üstüne ücret te alıyoruz daha ne olsun. Bakış açımızı değiştirmek her zaman iyidir.

Yav arkadaş ne abarttınız bu nöbet işini, sonuç itibari ile öğrencilerimizin güvenliği için tutuyoruz nöbeti, üstüne ücret te alıyoruz daha ne olsun. Bakış açımızı değiştirmek her zaman iyidir.
birazdan @bote67 gelip sana Şöyle diyecek hocam:nöbet ücreti olmadığı dönemlerde nöbet görevi istemezken öğrenci güvenliği önemsizdi de nöbet görevi ücretli hale geldiğinde bir anda mı öğrenci güvenliğini önemseyip nöbet ister hale geldiniz? :D haklı mı haklı bu anlayış bencede yanlış ama bu arkadaş bazen sapla samanı karıştırıyor...

Geri