BTR sınıf verilirse ayrıca ek ders alabilir mi

Kodla Büyü
Okulumda BTR olarak göreve başladım idaremiz öğretmen eksiği olduğu için mecburi olarak bana sınıf verdiler. müdür yardımcısına bana verdikleri sınıfı ücretli öğretmenlerden birine vermelerini istedim ama onlara veremeyiz öğretmen eksiği olduğu için sen bakmak zorundasın dediler. Peki ben bu sınıf öğretmenliği karşılığında ek ders alabilir miyim?

BTR görevinden dolayı 18 saat dışında ek ders alamazsın hocam. Bu çok açık. Sen görevlendirme esaslarından başka görev verilemez ibaresini göster yeter. Tabi mırın kırın olacaktır illaki. Hayrına yaparsan ayrı :)

Herkes sana veremezler diyor. Kimse sana vermeyecekler başka sına verecekler de demiyor . Ne olacak bu sınıf. Müdür mu bakacak. Müdür yardımcısı mi bakacak. Bir öğretmen 2 sınıfa mı bakacak. Ücretli öğretmen mi bakacak. İsim verin lütfen isim.

ben geçen yıl 2. dönem btr idim.çatır çatır nöbet ücreti aldım.btr olmadığım güne nöbet yazdılar.(müdürüm sağolsun ekders konusunda herzaman öğretmen lehindedir yeterki yasal alt yapısı olsun.)18 saat hariç ek ders alamazsın diyen arkadaş yanlış biliyor.sınıf verilemez ama.

Ücretli öğretmene sınıf rehberliği verilebilir.

Hocam öncelikle "sen bakmak zorundasın" şeklinde bir hitaptan sonra ben senin yerinde olsam girmem. Girmediğin için de sana hiçbirşey yapamaz. Yok rica eder ve seninde gönlün olursa o başka tabii :mrgreen: Bu arada 18 saat üstüne kursta(kapatmasaydılar) açarsın, egzersizde yaparsın(tübitak, satranç, vb), nöbette tutarsın ve bunların ekdersini alırsın.

Sınıfı aldığını resmi olarak yazıyla tebliğ tebellüğ etmediyse zaten yasal bağlayıcılığı yok. Tebliğ tebellüğ edilmiş olsa bile FBTR yazısına istinaden geri çekilmesi için dilekçe vermeniz yeterli gelir.

Hocam sana rica minnet yaptırana kadar ücretli öğretmene rica minnet yaptırsın. Bizim okulda yaptırmışlardı gayet de güzel olmuştu. Hatta ücretli olmasına rağmen gayet de ilgili bir öğretmendi.

Ücretli öğretmene veremeyiz dediler onlara verirsek ayrıca onların rehberlik adı altında derse girmeleri gerek dedi o nedenle öğretmen gelene kadar benim sınıfa bakmamı istediler

Ücretli öğretmene verilemez diye bir kural yok ama BTR ye verilemez diye bir kural var.

Geri