BTR Online Kursu

Kodla Büyü

Programlayan

Aktif Üye
Arkadaşlar,
bu online yapılacak olan BTR kursuna bilişim teknolojileri öğretmenleri de katılacak mı?
Hayır desem de müdürümü ikna edemedim, ne dersiniz?

Hocam bu yazıya göre Bilişim TEknolojileri Öğretmenleri katılmayacak demiyor:

Değerli BT İl Koordinatörleri, Fatih Projesi Eğitmenleri ve BT Rehberliği görevi yürüten öğretmenlerimiz,

26-27 Aralık 2016 tarihlerinde İstanbul’da yapılan İl Milli Eğitim Müdürleri toplantısında Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi AVCI tarafından EBA ders ve EBA V sınıf uygulamalarının her ortamda tanıtılması konusunda kesin talimat verilmiştir. Bu kapsamda eğitim birimimiz tarafından daha önce planlaması yapılan aşağıdaki iki faaliyetle ilgili bilgilendirenin okullarımıza ivedilikle duyurulması önem arz etmektedir.

<!--[if !supportLists]-->1- <!--[endif]-->2016 Yılı hizmetiçi eğitim faaliyetleri yayınlanmış olup mebbis modülü üzerinden başvuruya açılmıştır. Bu faaliyet içerisinde yer alan 2016000009 faaliyet numaralı “Etkileşimli Sınıf Yönetimi Eğitimi” sizler için ayrılmıştır. Bu eğitimlere İl Koordinatörleri, Fatih Projesi Eğitmenleri ve Bilişim Teknolojileri Rehberliği görevini yürüten öğretmenler ( Şu an görevde olan ve ikinci dönem görev talep edecekler) dahil edilecektir. Eğitim uzaktan eğitim faaliyeti olup içerisinde ; Eğitimde Teknoloji kullanımı, EBA Ders ve EBA V Sınıf eğitimleri bulunmaktadır. Daha önce yüzyüze ESY eğitici eğitimini tamamlamış olan eğitmenlerimiz dahil olmak üzere, il koordinatörleri, eğitmenler ve br rehberlik görevi yürüten tüm öğretmenlerin başvurması önem arz etmektedir. Son başvuru tarihi 04 Ocak 2016’dır. Bu eğitimin kontenjanı 5.000 kişidir.

Evet yazı bize de geldi. başvuru yaptık 18ocakta başlayacak eğitimler. hizmetiçi eğitim ve zorunlu dendi bize. eskiden eğitim enstitülerinde olurdu bu eğitimler. zümrelemizle bir araya gelirdik ve çokta fayadalı olurdu. sadece aldığımız eğitimle kalmayıp bilgi paylaşımlarından çok faydalandığımız olmuştu. şimdi online eğitime geçince bunlar olmuyor malesef.

Geri