BTR olup da Klüp verilen var mı?

Kodla Büyü
kulüp alma hocam bana geçen sene vermişlerdi bu sene itiraz ettim almadım kimse de bir şey diyemez...

08 Haziran 2017 Perşembe günü Resmi Gazetede yayımlanan MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM KURUMLARI SOSYAL ETKİNLİKLER YÖNETMELİĞİ 5. maddesi 3. fıkrasında derki "Sosyal etkinlik çalışmaları, öncelikle ders saatleri dışında uygulanır. Bu çalışmalar zorunlu hâllerde ders saatleri içinde de uygulanabilir." BTR görevi ders saatleri içindedir. Dolayısıyla ders saatleri dışında nasıl ki egzersiz açılabiliyorsa kulüp çalışması da yapılabilir. Bunun için ödenecek ek ders ücretinden faydalanılması kadar da doğal birşey yoktur.

08 Haziran 2017 Perşembe günü Resmi Gazetede yayımlanan MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM KURUMLARI SOSYAL ETKİNLİKLER YÖNETMELİĞİ 5. maddesi 3. fıkrasında derki "Sosyal etkinlik çalışmaları, öncelikle ders saatleri dışında uygulanır. Bu çalışmalar zorunlu hâllerde ders saatleri içinde de uygulanabilir." BTR görevi ders saatleri içindedir. Dolayısıyla ders saatleri dışında nasıl ki egzersiz açılabiliyorsa kulüp çalışması da yapılabilir. Bunun için ödenecek ek ders ücretinden faydalanılması kadar da doğal birşey yoktur.

Yeni yönetmelikten haberim yoktu hocam, bilgi için teşekkürler,

Önemli değil hocam. İşin zor kısmı iş bilmez idarecilere bunu kabul ettirebilmekte. Daha BTR nedir kulüp ne zaman yapılır onu bilmedikleri için ekders ödemeye pek yanaşan idareci bulmak çok zor...

Kulübü olan arkadaşlar ek derslerini istesinler. Kulüp ders saatleri dışında yani BTR dışında yapıldığı için ek ders yazılır.

Ayrıca yönetmeliğe göre kulüp çalışmaları ekim ayının ilk haftası başladığı için bu ay ek ders yazılması gerekir.

Yegitek yazısının yeniden güncellenmesi gerekiyor, son yazıya göre kulüp ücreti alınamaz. Ama mantıken eskisi gibi kulüp diye bir ders yok ve Btr görevine de engel değil. Tek sorun yegitek yazısı.

Hocam buna göre sınıf öğretmenliği olan bir öğretmen klüp alabilirmi.
Yani hem sınıf hem klüp alıp her ikisiinin ücretini tahakkuk ettirebilir mi

müdürler, ders ücretlerini sanki ceplerinden veriryormuş gibi davrandıkları için vermeye yanaşmıyorlar

Hocam buna göre sınıf öğretmenliği olan bir öğretmen klüp alabilirmi.
Yani hem sınıf hem klüp alıp her ikisiinin ücretini tahakkuk ettirebilir mi
Hocam bildiğim kadarıyla sınıf rehberliğide ders dışı eğitim olarak geçmekte fakat ders saatleri içerisinde verilmekte. Ders dışı eğitimlerden bir tanesinin ücretini alabiliyorsunuz diye biliyorum. Fakat yalnızca sınıf rehberliği alsanız yinede ücret alamayabilirsiniz çünkü ders saatleri içerisinde rehberlik dersi veriliyor.

hem sınıf hem kulübü olanlar bir tanesini yani sadece 2 saat ek ders alabilirler.

Bu konuyu yeniden açalım malum sene başı, ama ben halen alınıp alınmadığını bilmiyorum. Alan arkadaşlar "sosyal kulüpler yönetmeliğine göre mi aldılar?"

ek der alır arkadaşlar ama genellikle btr olana verilmez sebebide zaten malum klupte olsa sınıfta olsa bunlarla ilgili iş ve işlemler aksıyor elde olmayan sebeplerden ötürü buna rağmen idare al kardeşim bunuda sen yap olduğu kadar diyorsa sıkıntı etmeyiniz hem bunlarıda verip hemde sıkı bir şekilde yapılacak diyorsa durumu belirtin ilden ilçeden görev çıkıyorsa başka okula btr iseniz kendi okulunuzda olabilir sonuçta işleri okulda bitiriyoruz ben şahsen eve tamir edilecek birşey getirmem çok nadir olmak üzere.hal böyle olunca zaman yetmiyebiliyor bazeN. Bu yüzden alacaksanız evrak üstünde yürüyeceğini bilin uygulamada aksaklıklar olabilir.

yeni yönetmeliğe göre alabilir. Millî Eğitim Bakanlığı Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğinin 5. Maddesinin (3) bendinde " Sosyal etkinlik çalışmaları, öncelikle ders saatleri dışında uygulanır. Bu çalışmalar zorunlu hâllerde ders saatleri içinde de uygulanabilir." denildiğinden FP-Btr olarak görevlendirilen öğretmenlere Ders saatleri dışında Sosyal kulüp verilebilir ve Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 6. Maddesinin "(5) Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenler hariç olmak üzere, örgün eğitim kurumlarında ilgili mevzuatında belirtilen sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilen öğretmenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenlerinin bu görevlerinin haftada 2 saati ek ders görevi sayılır. Bu dersler, ders dağıtım çizelgesinde “Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri” adıyla gösterilir. Bu kapsamda aynı kişiye hem danışman öğretmenlik hem de sınıf/şube rehber öğretmenliği görevi verilmesi hâlinde sadece bir görev için ek ders ücreti ödenir." maddesi gereğince ekders ücreti ödenebilir. Ancak FP-BTR maaş karşılığını doldurmuyorsa ders saatinden sonra yapılan Sosyal kulüp ücreti maaş karşılığı sayılır.

Benim kulüp var ama ek dersler açıkça yazılmadığı için hesaplayamadım verilip verilmedigini

istanbul'da neredeyse tüm okullarda btr'ler kulüp alıyor

Kulübüm var ama ek dersini almıyorum. Okul dışı yapılırsa alınabilinir belki. Mutlaka okul dışı kulüp öğrencilerini toplayıp, tutanakla resmi olarak yapılmalı.

Normalde kulüp ve sınıf ve rehberliği alamazsınız alırsanız da ek dersini alamazsınız. Benim her ikisi de var olmasının sebebi okulda öğretmen yetersiz olması nedeniyle bana verildi bende kabul ettim.

Aşağıda eklediğim Fatih Projesi Bt Rehberliği isimli yazıda "nöbet görevi dahil başka bir görev verilmeyecektir." diye bir hüküm var hocam bu hükme istinaden Bt rehber öğretmenlerine nöbet kulüp ve sınıf rehberliği verilmiyordu. Sonra nöbete ücret çıkınca öğretmenler nöbet tutmak isteyince bakanlık bir görüş yazısı yayınlayıp nöbet tutabilirsiniz dedi fakat sınıf ve kulüp rehberliği hakkında bilgi vermedi bu yüzden kulüp ve sınıf rehberliği konusunda idareciler sıcak bakmıyor ek ders ödemesine.

Ekli dosyalar

• FATİH PROJESİ BT REHBERLİĞİ GÖREVİ_19_04_2016.pdf
    5.2 MB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
Geri