Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

BTR olmayan bilişim öğretmeni ve akıllı tahtalar

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında bilgiafra tarafından paylaşıldı.

1. bilgiafra

bilgiafra Site Gezgini

Arkadaşlar merhaba,
    yeni tayin olduğum okulumda 34 akıllı tahta var.(Faz 2 )Henüz kullanılmaya başlanmamış ama kullanılmaya başlanacak.Şimdi sorum şu;
    müdür bey atak kurmak istiyor ama benim bunun için ne vaktim nede sabrım var.(26 saat dersim var)siz olsanız napardınız?Çünkü BTR değilim.Okula atanmış bir BTR'de ne yazıkki yok.
    atak kurmadan başka hangi proğramları kursam bu tahtaları sorunsuz çalıştırırım.Ne önerirsiniz bana arkadaşlar?

2. acer50

acer50 Süper Üye Süper Üye

Valla ben olsam hiç uğraşmam, sadece atak kurmayla o iş bitmez, hele 26 saat ders varsa iş hiç bitmez. Bırak ne yaparlarsa yapsınlar bence, "okulundaki derslere girer sonra BTR görevini yapar" diye yazı çıkaranlar düşünsün

3. sumunu

sumunu Seçkin Üye Seçkin Üye

Sadece atakla kalacaksa yarım gününü alır en fazla ama kalmayacak. Bir bulaşınca herşey sana kalacak inan. Baştan önlem almazsan durum fena hocam.

4. Caterpillar

Caterpillar Hiperaktif Üye Hiperaktif

elini bile vurma

5. her_dem

her_dem Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

Yapabileceğin birşeyse yapın bence. Sadece btr gibi işi 1 günde bitirmezsiniz de haftada 1 ya da 2 saat birkaç tahtayı yaparsınız. Yani hepsinin bitmesi 1 ayı bulur. Ne siz yorulursunuz ne de okulun işi aksar.

6. phantosos

phantosos Seçkin Üye Seçkin Üye

12 yıllık meslek hayatımın bana öğrettiği şudur:

7. tomreader2010

tomreader2010 Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

peki müdür bey resmi yazı ile yapmamızı isterse ne olur arkadaşlar şuan btr yim de seneye olmayacağım inşallah

8. ismailt

ismailt Süper Üye Süper Üye

atak kurma problemli başın çok ağrır
    deep freeze tarzı bir program kur
    Müdüre de söyle.Ben dersime girer çıkarım keyfim olursa arada bi boş vaktimde bakarım ders esnasında beni çağıran olursa terslerim de ve herşeyi baştan söyle.Çünkü senin görevin değil.

9. bilgisayarmax

bilgisayarmax Süper Üye Süper Üye

tersleşmeden derslerimden kalan zamanda yardımcı olmaya çalışırım de hocam. ama onu kurarım bunu yaparım diye söz verme.hallederiz diyip geç. resmi yazıyla da sana yaptıramaz resim öğretmenine badana boya yaptırabilir mi resmi yazı yazarak öyle düşün.zaten ders yükün çokmuş.dersine gir çık fazla ortalarda gezinme .bu seneyi bitirmeye bak.şahsi fikrim

10. burhaneren

burhaneren Seçkin Üye Seçkin Üye

Bende görevlendirilmedim hocam. 27 tahta var elimi bile sürmüyorum. Liselerde ihtiyaç var diye ortakullara görevlendirme yapmadılar. Bende tahtalarda kaldık öyle.

11. viphazar

viphazar Site Gezgini

Elini bile sürme, kesinlikle kıymet bilmezler hocam. 8 yıllık meslek hayatımda birçok yanlış yaptım, ama beni en çok üzenler işim olmayan şeyleri yapmam oldu. Kesinlikle bulaşma. Sen ÖĞRETMENSİN DERSİNE GİR ÇIK O KADAR.

12. acer50

acer50 Süper Üye Süper Üye

resmi yazıya resmi yazıyla btr olmadığını ve görev ve sorumlulukların arasında böyle bir iş olmadığını belirten bir cevap yazarsın olur biter, hiç bişey yapamaz, yaptıramaz.

13. stan007

stan007 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam ben reklam olmasın ismini vermeyeceğim ücretli bir program yükledim, hem cep ten hemde flashtan kilidi açıp kapatabiliyorsun, gayet stabil çalışıyor, öğretmenler memnun , yıllık tüm tahtalar için 150 tl, atak çok problem çıkarıyor diye ona yöneldik,

14. allpier

allpier Seçkin Üye Seçkin Üye

17 aakıllı tahta var okulumda ilk dönem btr değildim ve öğretmenler kullanmaya hevesliydiler. Access point alıp hepsini Access pointlere bağladım ip verip. sonra hepsine timefreeze kurdum ve bir dosya açtım yazılıp silinebilir şekilde . sorunsuz kullandılar.Müdürle konuştum bu işleri yaparken okuldan sonra mesai harcamadım ders boşlukları öğle arası ve zaman zaman da derslerden feragat ettim. bu dönem BTR oldum.

BTR değilsen yapmak zorunda değilsin, görev sorumluluklarında yok, diğer öğretmenlerden bir farkın yok. ben önce Allah'ın rızası sonrada arkadaşların istekleri üzerine yaptım, sonuç olarak iyi oldu.

15. bilgiafra

bilgiafra Site Gezgini

Hocalarim yukarida yazdiklarinizi bende cok defa yaşadım.daha once çalıştığım okullarda.çok haklisiniz.bende sizin soylediginiz gibi yapmayi düşünüyorum, demekki herkes ayni fikirde :)
    insallah muaffak olurum.

16. bilgiafra

bilgiafra Site Gezgini

Ilce memde cok ilginc. Sehrin en buyuk okullarindan bi tanesiyiz.34 tahta var gorevlendirme yapmıyor. Neden subatta bilisimci atadilar hem derse girer hemde tahtalara bakar.nasilsa bizim isimiz bu.biktim bu zihniyetten.

17. zuhall

zuhall Aktif Üye

Stann007 hocam bana programin ne oldugunu yaxarmisiniz atak kuramiyorum daha kolay sa defiginiz program mudur bey sorun yapmaz aldirabilirim

18. hiboz

hiboz Seçkin Üye Seçkin Üye

Boş vakitlerinizde Time Freeze kurabilirsiniz. Eğer ileride FP BTR olursanız aynı okulda , tahtalar siz göreve başlayıncaya kadar sağlam kalır en azından

19. murat_erg

murat_erg Seçkin Üye Seçkin Üye

Hic bse yapma btr ye ne verdilerde ne yapacaksin aksine herseyi elinden alinmis bir btr durumu var yani senin btr olmani meb yegitek kimse istemiyor olmaman icin tum sartlar olusmus durumda

20. bilgisavar_38

bilgisavar_38 Aktif Üye

**Okuldaki bütün tahtalara program kuracaksın
    **Anahtar flash vb hazırlayacaksın
    **çeşitli programlar kurmanı isteyecekler.
    **açılma bağlantı sorunlarında derste seni kendi derslerinin bulunuğu sınıflara çağıracaklar. sen tahta ile cebelleşirken kendileri derslerini işleyecekler. Sonrada yalandan bi teşekkür edecek öğretmen.
    **Açılmayan her dosya veya çalışmayan her program için tenefüslerin gidecek yada derslerden çağrılacaksın. "hocam 1 dk bi baksan?"
    **Toplantıda müdür öğretmen görevlendirip yaptırdık diyerek teşekkür bile etmeyecek.
    **Canına tak edip yeter artık uğraşmayacam dediğinde istenmeyen ve dışlanan adam haline geleceksin.

Hocam tecrübe ile sabittir.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal