BTR olmayan bilişim öğretmeni ve akıllı tahtalar

Kodla Büyü

bilgiafra

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba,
yeni tayin olduğum okulumda 34 akıllı tahta var.(Faz 2 )Henüz kullanılmaya başlanmamış ama kullanılmaya başlanacak.Şimdi sorum şu;
müdür bey atak kurmak istiyor ama benim bunun için ne vaktim nede sabrım var.(26 saat dersim var)siz olsanız napardınız?Çünkü BTR değilim.Okula atanmış bir BTR'de ne yazıkki yok.
atak kurmadan başka hangi proğramları kursam bu tahtaları sorunsuz çalıştırırım.Ne önerirsiniz bana arkadaşlar?

Valla ben olsam hiç uğraşmam, sadece atak kurmayla o iş bitmez, hele 26 saat ders varsa iş hiç bitmez. Bırak ne yaparlarsa yapsınlar bence, "okulundaki derslere girer sonra BTR görevini yapar" diye yazı çıkaranlar düşünsün

Sadece atakla kalacaksa yarım gününü alır en fazla ama kalmayacak. Bir bulaşınca herşey sana kalacak inan. Baştan önlem almazsan durum fena hocam.

Yapabileceğin birşeyse yapın bence. Sadece btr gibi işi 1 günde bitirmezsiniz de haftada 1 ya da 2 saat birkaç tahtayı yaparsınız. Yani hepsinin bitmesi 1 ayı bulur. Ne siz yorulursunuz ne de okulun işi aksar.

peki müdür bey resmi yazı ile yapmamızı isterse ne olur arkadaşlar şuan btr yim de seneye olmayacağım inşallah

atak kurma problemli başın çok ağrır
deep freeze tarzı bir program kur
Müdüre de söyle.Ben dersime girer çıkarım keyfim olursa arada bi boş vaktimde bakarım ders esnasında beni çağıran olursa terslerim de ve herşeyi baştan söyle.Çünkü senin görevin değil.

tersleşmeden derslerimden kalan zamanda yardımcı olmaya çalışırım de hocam. ama onu kurarım bunu yaparım diye söz verme.hallederiz diyip geç. resmi yazıyla da sana yaptıramaz resim öğretmenine badana boya yaptırabilir mi resmi yazı yazarak öyle düşün.zaten ders yükün çokmuş.dersine gir çık fazla ortalarda gezinme .bu seneyi bitirmeye bak.şahsi fikrim

Bende görevlendirilmedim hocam. 27 tahta var elimi bile sürmüyorum. Liselerde ihtiyaç var diye ortakullara görevlendirme yapmadılar. Bende tahtalarda kaldık öyle.

Elini bile sürme, kesinlikle kıymet bilmezler hocam. 8 yıllık meslek hayatımda birçok yanlış yaptım, ama beni en çok üzenler işim olmayan şeyleri yapmam oldu. Kesinlikle bulaşma. Sen ÖĞRETMENSİN DERSİNE GİR ÇIK O KADAR.

tomreader2010' Alıntı:
peki müdür bey resmi yazı ile yapmamızı isterse ne olur arkadaşlar şuan btr yim de seneye olmayacağım inşallah

resmi yazıya resmi yazıyla btr olmadığını ve görev ve sorumlulukların arasında böyle bir iş olmadığını belirten bir cevap yazarsın olur biter, hiç bişey yapamaz, yaptıramaz.

hocam ben reklam olmasın ismini vermeyeceğim ücretli bir program yükledim, hem cep ten hemde flashtan kilidi açıp kapatabiliyorsun, gayet stabil çalışıyor, öğretmenler memnun , yıllık tüm tahtalar için 150 tl, atak çok problem çıkarıyor diye ona yöneldik,

17 aakıllı tahta var okulumda ilk dönem btr değildim ve öğretmenler kullanmaya hevesliydiler. Access point alıp hepsini Access pointlere bağladım ip verip. sonra hepsine timefreeze kurdum ve bir dosya açtım yazılıp silinebilir şekilde . sorunsuz kullandılar.Müdürle konuştum bu işleri yaparken okuldan sonra mesai harcamadım ders boşlukları öğle arası ve zaman zaman da derslerden feragat ettim. bu dönem BTR oldum.

BTR değilsen yapmak zorunda değilsin, görev sorumluluklarında yok, diğer öğretmenlerden bir farkın yok. ben önce Allah'ın rızası sonrada arkadaşların istekleri üzerine yaptım, sonuç olarak iyi oldu.

Hocalarim yukarida yazdiklarinizi bende cok defa yaşadım.daha once çalıştığım okullarda.çok haklisiniz.bende sizin soylediginiz gibi yapmayi düşünüyorum, demekki herkes ayni fikirde :)
insallah muaffak olurum.

Ilce memde cok ilginc. Sehrin en buyuk okullarindan bi tanesiyiz.34 tahta var gorevlendirme yapmıyor. Neden subatta bilisimci atadilar hem derse girer hemde tahtalara bakar.nasilsa bizim isimiz bu.biktim bu zihniyetten.

Stann007 hocam bana programin ne oldugunu yaxarmisiniz atak kuramiyorum daha kolay sa defiginiz program mudur bey sorun yapmaz aldirabilirim

Boş vakitlerinizde Time Freeze kurabilirsiniz. Eğer ileride FP BTR olursanız aynı okulda , tahtalar siz göreve başlayıncaya kadar sağlam kalır en azından

Hic bse yapma btr ye ne verdilerde ne yapacaksin aksine herseyi elinden alinmis bir btr durumu var yani senin btr olmani meb yegitek kimse istemiyor olmaman icin tum sartlar olusmus durumda

**Okuldaki bütün tahtalara program kuracaksın
**Anahtar flash vb hazırlayacaksın
**çeşitli programlar kurmanı isteyecekler.
**açılma bağlantı sorunlarında derste seni kendi derslerinin bulunuğu sınıflara çağıracaklar. sen tahta ile cebelleşirken kendileri derslerini işleyecekler. Sonrada yalandan bi teşekkür edecek öğretmen.
**Açılmayan her dosya veya çalışmayan her program için tenefüslerin gidecek yada derslerden çağrılacaksın. "hocam 1 dk bi baksan?"
**Toplantıda müdür öğretmen görevlendirip yaptırdık diyerek teşekkür bile etmeyecek.
**Canına tak edip yeter artık uğraşmayacam dediğinde istenmeyen ve dışlanan adam haline geleceksin.

Hocam tecrübe ile sabittir.

çok haklısınız bilgisavar_38 hocam. Kaldı ki yeni tayin olmama rağmen okuldaki çoğu kişiden ve idareden herhangi bir hoş karşılamada görmedim.Hiç yoramıycam kendimi bunlar için.
ama bilişim sınıfında ki tahtaya ne gerekiyorsa kurmak istiyorum.Mesela office yok.
Yani arkadaşlar ben kendi tahtamı sorunsuz kullanmak için hangi programları kurayım lütfen yazarmısnız?

bilgiafra' Alıntı:
Ilce memde cok ilginc. Sehrin en buyuk okullarindan bi tanesiyiz.4 tahta var gorevlendirme yapmıyor. Neden subatta bilisimci atadilar hem derse girer hemde tahtalara bakar.nasilsa bizim isimiz bu.biktim bu zihniyetten.
4 tahta mı? sanırım 40 yazacaktınız ... 8 Derslikten az okullara görevlendirme yapılmıyor....Bizim burda 36 tahtalı okullara bile görevlendirme yapılmadı kafalarına göre adam bulamadılar diye.

ilon' Alıntı:
bilgiafra' Alıntı:
Ilce memde cok ilginc. Sehrin en buyuk okullarindan bi tanesiyiz.4 tahta var gorevlendirme yapmıyor. Neden subatta bilisimci atadilar hem derse girer hemde tahtalara bakar.nasilsa bizim isimiz bu.biktim bu zihniyetten.
4 tahta mı? 8 Derslikten az okullara görevlendirme yapılmıyor....Bizim burda 36 tahtalı okullara bile görevlendirme yapılmadı kafalarına göre adam bulamadılar diye.
hocam telefondan yazmıstım yanlış olmuş :) 34 tahta var.

sonraki senelerde btr olacak isen b.r öğrenci bul öğret kurmasını tek tek yüklesin sen de dersin ben görevlendirdim diye müdüre vaktin olmadığını diğer türlü yarım kalacağını dersin öğrenci de seve seve yapar dersten kaçacak ya :) çok da uğraşmamış olursun.

btr olmayacaksan. bilmiyorum atak nedir de anlarlar :) her şeyi biliyorsan orası ayrı :) her işe gel yapıver derler... :)

bilgiafra' Alıntı:
ilon' Alıntı:
bilgiafra' Alıntı:
4 tahta mı? 8 Derslikten az okullara görevlendirme yapılmıyor....Bizim burda 36 tahtalı okullara bile görevlendirme yapılmadı kafalarına göre adam bulamadılar diye.
hocam telefondan yazmıstım yanlış olmuş :) 34 tahta var.
evet tahmin etmiştim.... Boluda da benzer durumlar var...BTR kursu açtılar ama yarısına görev vermediler 20 30 ET olan okullar bile açık kaldı.ilçeleri düşünemiyorum bile.

Ne derseniz diyin bu işler yapıştı. Bakanlığın bu işlere bakacak eleman istihdam etmesi lazım. Derse girmeyecek ve sadece tahta tablet sorunlarıyla ilgilenecek. Bu branşın suyu çıktı. Ben de en çok internet kesilince bana sorumasına ayar oluyorum. Bazı istekleri zaten bunu yapabilen profesyonel bi insan olsam şu an bu okulu satın alabilecek paraları kazanırım hocam diyorum. Yani bu işi yapmam.

Öğretmenim siz bilişim ogretmenisiniz BTR değilsiniz bunun kursunuda almadiniz yetkili de değilsiniz
Bu sebeplerden yapamayacaginizi iletirsiniz olur biter

Senin durumunda olmayı istemezdim hocam, vicdan ile cüzdan arası bir durum. Ama şunu bil, ne kadar iyi yapsanda değerin bilinmeyecek, yapmasanda bilinmeyecek. Atak, deepfreze, shadow mode hepsi problem çıkarıyor.
En mantıklısı temiz bir imaj alıp, hdd saklamak. Hatta, bu arada tüm sınıf tahtalarına imajı yükleyip, ihtiyaç halinde 10 dk da sıfırlamak derim.

SAKIN DOKUNMA HOCAM.
Bizleri köle gibi kullanma niyetinde olan idarecilere sakın taviz verme.
26 ders üstüne bir de akıllı tahta. Millet tenefüsde çay içer yetiştirme kursları ile küpleri doldurur bizlere çile ve angarya iş .. SAKIN YAPMA

arkadaşlar bugün müdür yine sordu.Bende yapamayacağımı söyledim, hem vaktim yok dedim hemde çok bilgi sahibi değilim dedim.Okul çıkışında baksan dedi bende evde bebeğim var, bakıcı o kadar saat beklemez hocam dedim.ve biraz bozuğuz artık.Çokta umurumda.Dediğim gibi zaten çok anlaşacak türden birisi değil.İli arayın btr talep edin dedim.Gerisi beni ilgilendirmez.
Ben kendi sınıfıma bir kaç program kurup , o şekilde kullanıcam.
Yazdıklarınız beni rahatlattı çok teşekkürler :)

Geri