BTR Öğretmenlerinin DYK Müracaatı SONUÇLANDI

Kodla Büyü
Re: BTR Öğretmenlerinin DYK İlgili Müraacatları ve Sonuçları

Hay bu bolumu sectigim gune ankarada rehberlikten istifa konusunu ilden biriyle gorusen var mi

İdeal Eğitim Sen yazısı

Ekli dosyalar

• YİGİTEK.jpg
    YİGİTEK.jpg
    68 KB · Görüntüleme: 664

Ikna edecek ne var istedigi kadar kanun gostersin biz yegiteke kendi yazimiza bakariz sonucta bizler bu gorevi yegitek yazisina gore istedik madur olan bizleriz davadan baska yol kalmiyor muhteremmis tabiki ole konusur tabiki nazik konuscak gelsin yapsin bakalm bu isi masa basi isle bu isler yurumuyor yeter ya yegitek yazisinda belirtseydi ozmaan istemezdik btr sini mtrsini

yarın 14.00'de Samsunda EBA toplantısı var orada dile getirebiliriz...kendi adıma eğer bu haber doğruysa bu dönem olmasa da diğer dönem bu işi bırakırım zaten etkileşimli tahtalar seneye aktif olacak...40 dakikalık köye BTR arasınlar...

çabalarınız için tşkler. Diğer sendikalarla görüşen olmdımı? Onlardanda bi girişim olsa iyi olur

Burada özellikle birşey belirtmek istiyorum, şu bizim ünlü BT sendikası ne yapıyor pardon ATÖLYE çalışmaları yapıyorlar!!! Bize neden destek olmuyorsunuz diyenlere en güzel cevaptır şu anda yaşananlar.

Ayrıca şu muhterem hanımefendiye kalırsa hepimiz geriye dönük Fatih kursları, belletmenlik vs.. herşeyden aldığımız ek dersleri geri vericez. Yine hanım efendi, arkadaşın dediğine göre; resmen Bakanlıktaki diğer bölümlerdekiler bilmiyor doğruyu ben biliyorum diyor.

M@honi' Alıntı:
Burada özellikle birşey belirtmek istiyorum, şu bizim ünlü BT sendikası ne yapıyor pardon ATÖLYE çalışmaları yapıyorlar!!! Bize neden destek olmuyorsunuz diyenlere en güzel cevaptır şu anda yaşananlar.

Ayrıca şu muhterem hanımefendiye kalırsa hepimiz geriye dönük Fatih kursları, belletmenlik vs.. herşeyden aldığımız ek dersleri geri vericez. Yine hanım efendi, arkadaşın dediğine göre; resmen Bakanlıktaki diğer bölümlerdekiler bilmiyor doğruyu ben biliyorum diyor.
Bt sendikası değil derneği. Siz derneğe üye misiniz? Daha dernek mi sendika mı olduğunu bilmediğiniz göre üyede değilsiniz. Destek olmayıp eleştiri yapmak çok kolay değil mi

Ya bu gorus bir kisininmi tekelinde bu nasil bir dusuncedir bu kadina goremi belirleniyor hersey allahm sabir ver yarabbim mahkemeden baska yol yok

her_dem' Alıntı:
M@honi' Alıntı:

Bt sendikası değil derneği. Siz derneğe üye misiniz? Daha dernek mi sendika mı olduğunu bilmediğiniz göre üyede değilsiniz. Destek olmayıp eleştiri yapmak çok kolay değil mi

:)1.Hocam öncelikle haklısınız sonradan düzelticektim fakat dernek ve sendikanın ortak özelliklerinin :"üyelerinin veya temsil ettiklerinin menfaatlerini sağlar" dedim, hatta yazmadan doğrumu araştırayım dedim ve araştırdım aynen dediğim gibiymiş. O yüzden değiştirmedim.
2. Derneğe üye değilim yukarıdaki yazıları yazmış birinin üye olmadığını anlamış fakat üste çıkmak, yazdığıma cevap veremediğinizden dolayı boş konuşup sataşmışsınız.
3. Öncelikli sorunlarımıza çözüm üretmeyen, dertlerimizle dertlenmeyen hatta geçen bakanlığa ders notlarının kaldırılması gibi teklifte bulunan kısa bir sürede notlarımızın sistemden kalkmasına sebep olan bir derneğe neden destek olayım?

Dernek felan degil cozerse sendikalar mahkeme kanaliyla cozecek muhterem hanim bakanligi bu konuda ikna etmis görünüyor. Ben formatarluktem istifa etmek istiyorum artik kurs olsada olmasada yeter vallhi biktim sacma sapan prosedurlerinden

viphazar' Alıntı:
İdeal Eğitim Sen yazısı
bakanlık yine de en çok bunu dikkate alacaktır. tebrikler. teşekkürler

Bir kac kisi bakanlikta bir yetkiliden randevu alsak bu yazismalar sonuclanana kadar donem biter surekli burada F5 yaparak bu isi cozemeyiz bir duzeltme yazisi yayinlasalr muhterem hanimi ikna edersek,ankarada nereye ne sekilde gidilecekse benim adimi yazin listeye

Ankarada olsam bu bayanın yanına uğrarım...

http://evraksorgu.meb.gov.tr/ adresinden 359e dc75 3633 81b2 e32d evrak kodu ve 576183 evrak sayısı ile sorgula yapıldığında, aslında soruyu soran öğretmen arkadaşın hafta içinde yapılan DYK'lardan ek ders alıp almayacağı sorulmuş ama bakanlık yazısı hafta içi-hafta sonu demeden, DYK'larda görev alamaz deyip çıkmış. Olacak iş değil.

Ekli dosyalar

• Snap721.png
    Snap721.png
    5.7 KB · Görüntüleme: 607

Sendika sitelerinde an itibariyle konuyla ilgili bir şey göremedim. Bakalım yarın neler olacak. Bu işin üzerinde duralım arkadaşlar.

benim onay salı geldi.okul ikili öğretim öğlenci btr yim.bizim okulda kurslar hafta içi sabahçılar öğlen öğlenciler sabah açıyor genelde.ben öğlen sabahçılara açtım şimdilik bi sıkıntı yok.eğer görevli olduğun zamanda açamazsın derlerse btr yi sabah tercih ederim. öğlen yine kursumu açarım tabi bu benim düşüncem olurmu bilmem.bu yazı bizim ile gelince ne olur bilemem

arkadaşlar bugün sendika olarak yiğitek ile görüştüm . Konu ile ilgili resmi yazı yazdım ..

Ekli dosyalar

• YİGİTEK.jpg
    YİGİTEK.jpg
    68 KB · Görüntüleme: 453

lüften sendikalar demeyiniz sendikanız varsa bu konuda bir şey yapmıyorsa bunu sorgulayın...
Ayrıca sendika sitemizde haber koyduk www.idealegitimsen.org

sendikamız kurulduğunda niye kuruldu diyenlere şimdi diyorum var olan sendikalarınız ne işe yarıyor....

Yegitek ile gorustum dediniz hocam kiminle gorustunuz ve bu konuda ne dediler

orlin' Alıntı:
benim onay salı geldi.okul ikili öğretim öğlenci btr yim.bizim okulda kurslar hafta içi sabahçılar öğlen öğlenciler sabah açıyor genelde.ben öğlen sabahçılara açtım şimdilik bi sıkıntı yok.eğer görevli olduğun zamanda açamazsın derlerse btr yi sabah tercih ederim. öğlen yine kursumu açarım tabi bu benim düşüncem olurmu bilmem.bu yazı bizim ile gelince ne olur bilemem

hangi il hocam..okula yazı gelmedi mi?bizimkurslarda onaylandı ama yazı ile beklmedeyiz

genel müdürlükle te funda hanım ile görüştüm. yalnız konu hakkında hiç bir bilgileri yok . Genel müdür ahmet beye iletilmek üzere resmi yazıyı faxladım bugün Kısacası konuları bizimkiler yine burada tartışıyor sadece

Yarın BTR konusunda bilgi sahibi olan bir sorumlu ile görüşeceğim .
yazı da fark ederseniz bu hakkı alırsanız çoğu öğretmenimiz BTR görevlendirilmesinden vazgeçebilir şekilde yazdım

ben kendim BTR öğretmeni olmadığım için etkilenmiyorum yalnız sendikaya üye iseniz konuyu sendikanıza taşıyın . dava mı açar bakanlıkla mı görüşür eğer sizi kale almazlarsa istifa edin niye oraya üyesiniz....

Branş bazında en sıkıntılı branş bizimkisi nedeni de birlik değiliz..
Dersler kaldırıldığında mücadele yerine herkes başka bölüme geçmeyi denedi...
Bu kadar sıkıntılı bir durumumuz var kısacası....

Arkadaşlar belki alakasız gelebilir. Ancak EK DERS SAATLERİNE İLİŞKİN KARAR'da madde 16 (2)'de,

"...Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri bu fıkra kapsamında değerlendirilmez."

diyor. Yani BTR göreviniz bir başka okulda ve Destekleme kursunuz başka bir okulda (mesela kadronuzun olduğu) ise o zaman Kurs açabilir ve ücretini de alırsınız. BTR görevlendirmeniz ve kursunuz aynı okulda ise alamayız.

Buna dayanarak yıllarca Halk Eğitim'den ücret aldık. ¿

ercinc98' Alıntı:
Arkadaşlar belki alakasız gelebilir. Ancak EK DERS SAATLERİNE İLİŞKİN KARAR'da madde 16 (2)'de,

"...Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri bu fıkra kapsamında değerlendirilmez."

diyor. Yani BTR göreviniz bir başka okulda ve Destekleme kursunuz başka bir okulda (mesela kadronuzun olduğu) ise o zaman Kurs açabilir ve ücretini de alırsınız. BTR görevlendirmeniz ve kursunuz aynı okulda ise alamayız.

ne alakası var?haftasonu görevli miyiz biz?neden kendi okulumda açamayım ki..dayanaksa ilk dönem herkes açtı zaten..

bugün bizim okulada geldi bu yazı il oordinatörünü aradım. Hocam yazı tam bir saçmalık dedi .Daha sonra ilde dyk ile ilgilenen şefi aradım oda aynısını dedi saçmalamışlar hafta sonu 10 saate kadar almanızda hiç bir mahsur yok dedi ama bu durumda ücret alamayabilirsiniz.Ne yapayım kapatayım mı btr için iptal dilekçesi mi vereyim dedim. Hocam görüş isteyecez i daha dedi siz bilirsiniz ama devam edin bence bunu düzeltirler dedi. Müdür bey bi dilekçede biz yazalım bizde görüş isteyelim saçmalık bu o zaman idarecierde görevlendirme onlarda kur veremez dedi..

ercinc98' Alıntı:

hocam kusruma bakmada saçmalamışsın ne alakası var başka okuldada kendi okulundada görevlendirilsen sonuçta btrsin
Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmelerbu fıkra kapsamında değerlendirilmez
biz ders okutmak üzere görevlendirilmiyoruz hocam liseye falan
kendi okulundada başka okuldada görevlendirilen eğitim öğretim saatleri dışında kurs, egzersiz, halk eğitim kursu açabiliriz ki 8 yıldır meslekteyim her senede halk eğitim kursu açtım sadece bu dönem dyk açmaya kalktım

Alemdar hocam, görevlendirme olduğumuz okulda mesai saatlerini kastediyorum.

Ayrıca açamayız değil, ücret alamayız.

ercinc98' Alıntı:
Alemdar hocam, görevlendirme olduğumuz okulda mesai saatlerini kastediyorum.

Ayrıca açamayız değil, ücret alamayız.
sen kimden yanasın?
burada millet bir yanlışlığı düzeltmeye çalışıyor hala ücret alamazsınız diyorsun

Geri