BTR Öğretmenlerinin DYK Müracaatı SONUÇLANDI

Kodla Büyü

ilk3r

Süper Üye
Süper Üye
BTR öğretmenlerinin kurs açamayacağına yönelik ocak ayında Aydın iline gönderilen yazı Tüm Türkiye'deki öğretmenleri mağdur etmiştir.

KURS AÇABİLECEĞİMİZE DAİR YAZI

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    352 KB · Görüntüleme: 5,289
  • 2.jpg
    2.jpg
    369.6 KB · Görüntüleme: 5,284
  • 3.jpg
    3.jpg
    327.4 KB · Görüntüleme: 5,283
  • 4.jpg
    4.jpg
    138.7 KB · Görüntüleme: 5,274
  • 5.jpg
    5.jpg
    208.9 KB · Görüntüleme: 5,273
Re: BTR Öğretmenlerinin DYK İlgili Müraacatları ve Sonuçları

Hocam Aydın ili bir toplantı düzenlenecek orada ayrı bir imza sirküsü ile dava dilekçesine ekleme yapılabilir. Bir fikir olarak sunuyorum

Açılan başlıkların birinde bir sendika bakanlığa yazı göndermişti ve yazı burada paylaşılmıştı. Elinde olan varsa buradan ekleyelim.

Bakanlık numaraları ilgili kişilerin irtibat no ve mail adreslerini de ekleyebiliriz.

Hocam yeni ibr yazı daha

Ekli dosyalar

• FB_IMG_1455779496716.jpg
    FB_IMG_1455779496716.jpg
    64.9 KB · Görüntüleme: 16,890

Hocalarım o görüş yazısına karşılık bizler de bu yazıyı gösterelim. Nasıl anlamıyorlar bu durumu hala inanamıyorum.

Bize de dün Aydın milli eğitimin destekleme kursu ücreti alamayacağımıza dair yazı geldi. Ankaradayım il koordinatörü ile görüştüm. Btr öğretmenlerinin dyk açıp açamayacağına dair bir bilgilendirme dilekçesi yazıp yollamamı söyledi. Yazdım yolladım fakat dilekçenin ilçeden çıkıp ile ulaşacağını sanmıyorum. Müdür yardımcımız da bu yazı ilçeden ile gitmez dünkü gelen yazıyı ek olarak yazıp sana geri yollarlar dedi. Bakalım ne olacak

mhm02' Alıntı:
Hocalarım o görüş yazısına karşılık bizler de bu yazıyı gösterelim. Nasıl anlamıyorlar bu durumu hala inanamıyorum.
Görüş yazısını göstermekle olmaz heralde hocam. Yukarıdan gelmesi lazım değil mi yazının.

Hocam bende ankaradayım. Bizde ildeki eğiticilere ve Fatih projesi sorumlularına sorduk Yazının konuya ilgisiz biri tarafından yazıldığını ve içeriğinin yanlış olduğunu söylediler ve acilen tekrar görüş istenmesi gerektiğini bunun düzeltileceğini söylediler. Bizde dün tekrar görüş yazısı istedik. Yazıyı ilçeye kendim götürdüm. Ordanda ilçedeki eğitici arkadaş ankara il mem e götürecekti. Süreç hızlı işlesin diye böyle yaptık. Valla bizim yazdığımız yazıya tekrar görüş ne zaman gelir onu bilemiyorum. Bu yazı tekrar çıkana kadar bizim kurslar güme gidebilir. Yazı çıktıktan sonra tekrar onay alınıp kurslara devam edilirmi onuda bilemiyorum açıkcası.

Ekli dosyalar

• IMG_20160217_131717.jpg
    IMG_20160217_131717.jpg
    105.2 KB · Görüntüleme: 16,792
  • IMG_20160217_131727.jpg
    IMG_20160217_131727.jpg
    92.7 KB · Görüntüleme: 16,791

Turkuaz09 hcm merhaba. Ilgili yazinin "c" ekinide eklemeniz mümkün mu. Teşekkürler.

Umarım süreç hızlı işler ve hakkı kaybı olmadan devam ederiz. Sendikal müraacatlardan sonuç alınmadı mı acaba?

Evet burdan devam edilse iyi olur. karmaşa yaşanmaz. derli toplu olur gibime geliyor...

bende bizim mdr anlattım görev sürecimin sadece okul zamanı olduğunu haftasonu olmadığını haftasonu kursu acabileceğimi görüş yazısının açık uçlu olduğunu net birşey yazılmadığını il koordinatörünü de aradım o da benimle aynı fikirde ama işgüzar mdr kapatılmalı yazıyor hocam mem sorarım ne derlerse o olur dedi konuyu kapattı

Arkadaşlar Büyükçekmece İlçe Memden bu görüş yazısı için okuluna dilekçe veren arkadaşın face deki yorumu şu şekilde:

"Hocam bilgilendirme dilekçeme aldığım cevap sizlerde bu maddelere istinaden okullarınıza dilekçe verip goruş isteteyebilirsiniz. dilekçe hakkkımız her zaman var olumlu olur ya da olmaz o ayrı ama bu durumda olan arkadaşlar okullarına dilekçe verirlerse daha çok farkındalık yaratırız."

arkadaşlar gönderdiğim yazı ile ulaşmış. İldeki arkadaşlar hocam yazıyı birazdan yazıp bakanlığa gönderiyoruz dedi. Sanırım sivastanda konu ile ilgili bir görüş istenmiş. Oda bakanlığa ulaşmış. Hocam inşallah en kısa sürede halletmeye çalışacağız dedi arkadaşlar. Emin olun ankara ildeki arkadaşlarda bu konuyu çözmek için uğraşıyorlar.

cyberyahya' Alıntı:
Hocam bende ankaradayım. Bizde ildeki eğiticilere ve Fatih projesi sorumlularına sorduk Yazının konuya ilgisiz biri tarafından yazıldığını ve içeriğinin yanlış olduğunu söylediler ve acilen tekrar görüş istenmesi gerektiğini bunun düzeltileceğini söylediler. Bizde dün tekrar görüş yazısı istedik. Yazıyı ilçeye kendim götürdüm. Ordanda ilçedeki eğitici arkadaş ankara il mem e götürecekti. Süreç hızlı işlesin diye böyle yaptık. Valla bizim yazdığımız yazıya tekrar görüş ne zaman gelir onu bilemiyorum. Bu yazı tekrar çıkana kadar bizim kurslar güme gidebilir. Yazı çıktıktan sonra tekrar onay alınıp kurslara devam edilirmi onuda bilemiyorum açıkcası.

Görüş yazısı Yeğitek den istense keşke, aynı birim aynı kişi aynı yazıyı gönderebilir.

ne branşmış arkadaş her işimizde illa bizi uğraştıracaklar
her işte bunların birşey anlamamasından kaynaklı dertleri düzelticez
bi bırakmadılar yakamızı

Arkadaşlar bu da benden. Herkes vermeli dilekçe acilen.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    68.3 KB · Görüntüleme: 764

evet arkadaşlar Samsuna a geldi yazı İlçe MEM den arayıp BTR öğreminin kurslarını iptal edin ücret onayı tekrar gönderin diye. :verymad:

Pardon daha Samsuna gelmemiş, İlçe MEM şube müdürü internetten görüp yazıyı ona istinaden kapatın demiş. Daha ile gelmeden ilden ilçeye gönderilmeden.. Ben yaptım başardım oley diyecekti adam..

arkadaşlar formatörlükten nasıl istifa ederiz yazdığımız yazıların bize dönene dönem biter heradle

Bugün gördüm Sivas il mem yeğiteke yazarak kurs açıp açamayacağımızı sormuş

Görevden Ayrılma yazısı örneği.

Viphazar hocam tesekkurker bu dilekceyi verince is bitiyormu

arkadaşlar hafta sonu 6 saat kurs açtım, ilçe milli eğitim aydın yazısına istinaden kursu kapatmamı istedi. Görüş yazısı hazırladım, sonra aydın yazısının altındaki Muhterem Işık Bal'ı aradım, yazıyı kendinin yazdığını, 16/2 ye göre görevlendirdiğimizi, bunun kanun hükmünde kararname olduğunu ve hakkımızdaki 30.12.2015 tarihli yazıyı dahi yok saydığını söyledi. sadece btr ler için bu böyle, kursunuzu kapatın hocam dedi. Belletmenlik, nöbet, kurs hiçbir şekilde alamazsınız dedi. Gündüz, gece, hafta sonu kesinlikle verilmez dedi. Peki görüş yazısı yazsak dedim hocam o görüş yazısına cevabı da biz yazacağız dedi.
Kısacası bütün yollar kapandı. Bu makamda olan kişiler bu konudaki görüşlerini değiştirmedikçe hiç bir ilerleme kaydedeceğimizi düşünmüyorum, hatta müdürüme nöbet görevini de alın hocam iki gün sonra bunlar bana borçta çıkarır dedim.
Bu süreçte kursun açılması için devam etmesi için ve halen kapatılmaması için müdürüm benden daha çok uğraştı. Tek kazancım böylesine iyi bir insanla çalışıyor olduğumu anlamak oldu. Mücadele eden arkadaşlara desteğim sonsuz ama şu son bir hafta beni çok yıprattı, dilekçemi yazdım kapatın dedim.

dijireis79' Alıntı:
Bugün gördüm Sivas il mem yeğiteke yazarak kurs açıp açamayacağımızı sormuş
hocam bu yazının peşini bırakma. Yeğitek büyük ihtimalle olumlu cevap yazacak.

Geri