Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

BTR Öğretmeni Bilsem'de derse girerse ekstradan kaç saat ek ders alabilir.

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında uysal_rockci tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. bil_for

bil_for Site Gezgini

Hatırlatayım dedim hocam :)

2. yilmazselcuk55

yilmazselcuk55 Aktif Üye

Aynen hocam herkes kendine göre yoruyor. BTR için ayrı düzgün anlaşılan bir yönetmelik çıkması şart.

3. iambilisimci

iambilisimci Seçkin Üye Seçkin Üye

8.madde dyk kursunun maddesi değil.Siz öyle yorumluyorsunuz.aşağıdaki maddeyi diyorsanız burda çeşitli sebeplerden dolayı derslerin yapılamamasını diyor.Mesela yangın deprem vs ben burdan bunu anlıyorum.Bu gibi durumda ek kurs açılr diyor olağan dışı bir durumdan bahsediyor.

Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları
    MADDE 8- (1) Bu Kararla belirlenen azamî ek de rs görevi ve ek ders görevinden sayıla n ders saatleri dışında olmak üzere; a)Ders yılı içinde;1)İlgili mevzuatına göre, dönem içinde he rhangi bir ne denle dersl erin yapılamadığı günler için dönem içi nde ve ya dönem sonunda düzenlenen eğitim faaliyetle ri ve yetiştirme programları ile ikinci yarıyılsonunda ba zı de rsl erden yetersizliği gör ül en öğrenc ile r i çin düzenlenen yetiştirme kurslarında veya programlarında,

4. bznesm_srkn

bznesm_srkn Seçkin Üye Seçkin Üye

egzersiz (+6 saat) ve kulüp (+2 saat) olursa yani max haftalık 39 saat ek ders alabilir miyiz hocam vuu ek derse bak

5. uysal_rockci

uysal_rockci Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

1)

2)

link : http://ulas.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_10/03155346_dyk_ek_ders_ucreti_gorus_1.pdf

Hocam ilgili yazılar bunlar.
    İlk foto DYK klavuzundan , ikincisi de klavuzda bahsi geçen ilgi yazısı.

İlgi yazıda gayet net bir şekilde 8. maddeden bahsediyor ama , gördüğünüz duyduğunuz başka bir bilgi ve ya yazı var mı.

6. uysal_rockci

aklımda hocam, MEM e gidince soracağım :)

7. irfn

irfn Üye

merhaba bende bir egitim öğretim yili hem fp btr olarak hemde bilim sanat merkezinde görevlendirdim. pazartesi günü 8.00 -15.30 arasi 6 saat bilsemde derse girdim. Konuya denk gelince kafama birşeyler takildi. Bana ödenen ek ders btr(18) + bilsem(6+2 [%25den dolayi]) yani haftalik 26 saat ek ders yatiyordu. gorevlendirme yapılırken ek dersi ayri alicaksin demisti il koordinatörü.. Simdi vicdanen rahatsiz hissetmeye basladim bana odenmesi gereken ek ders;
    4+3+4+3+4 yani 18 mi
    yoksa pazartesi bilsemde oldugum icin
    8+3+4+3+4=22 mi
    yoksa 18+8mi ???
    ciddi bilgisi olan yazarsa sevinirim yanlislik varsa ayri alacaksin diye gorevlendirme yapsalarda kamu mali diye iade etmeyi düşünüyorum

8. yetikali

yetikali Aktif Üye

Hocam btr görevlendirme sonrasında farklı bir kuruma görevlendirme yapılamaz normalde. Ama siz bilsemde görev yapmışsınız ek ders vermişler. Fazla kurcalamayın. Bir daha görevlendirme yapılırsa kabul etmeyin.

katafalk bunu beğendi.
  9. Asumel

Asumel Üye

Arkadaslar burada hepinizin dustugu cok buyuk bir hata var. Bilsemler meb e bagli bir orgun egitim kurumudur. Yani bir kurs degildir. Herhangi bir okulda gorevlendirilmeyle tek farki ek ders odemesinin yuzde 25 fazla yatmasidirki buda 8+2 seklinde olmaz. Sistemde %25 diye gorunen kisma 8 girilerek yapilir. +10 saatin hesaplanmasiyla bir ilgisi soz konusu degildir. Ek ders saatleri hesaplamavyablosundaki ozel egitim kurumlari statusune girer. Bilsem dahil tum okullardan alacaginiz ders saati 15+15 i gecemez. 10 saatde eger gorev alirsaniz dyk uni dersi surucu kursu dersi ozel okul dersi gibi bunlarin toplaminin max saatidir. Dyk larda 2 kat ucret odendigi hesaba katarak en avantajlisi dyk acmaktir.
    Ancak kadronuz meslek lisesinde ise ve bilsemde yada baska okuldada derse giriyorsaniz 20 saat maas karsiligi ve 24 saatde ek ders toplam 44 saat derse girebilirsiniz. Aksi odemelerde tefriste ortaya ciktiginda sizden faizi ile geri tahsil edilir dikkat edin.

katafalk bunu beğendi.
  10. uysal_rockci

Yönetmelikte
    Diğer okul ve kurumlarda ders görevi

2. bölümünde Bu maddenin birinci fıkrasında belirtilen yönetici ve öğretmenlere, bu Kararın 7, 8 ve 9 uncu maddelerine göre verilen ek ders görevleri istisnadır.

Yazıyor hocam. Burada bahsi geçen istisna maddesi yani 8. Madde DYK kursunun maddesi.

Diğer okul/kurumlardaki ders görevleri ile dyk kurs görevleri ayrı hesaplanmalı.
    Hatta bu kurs görevlerinin içinde iyep kursları da bulunmakta.

Burada dikkat edilmesi gereken eğer kişide BTR görevi var ise diğer kurs ve dersler kesinlikle mesai saati dışında olmalı.
    ( Bence)

katafalk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal