BTR ÖĞRETMENİ 21 saati doldurmak zorunda mı? (OKUL DIŞI)

Kodla Büyü

mavi85

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar btr öğretmeninin kendi okulunda 8 saat bilişim dersi varsa 21 saati doldurması için ilçedeki diğer okullara, hatta eğitim bölgesi dışındaki köylere görevlendirilebilir mi?

Maalesef bazı idareler bu şekilde uygulama yapıyorlar. Çünkü görevlendirme yazısında net ifadeler yok, ilçedeki veya bölgedeki okullara görevlendirme yapabiliyorlar

Bütün öğretmenler ihtiyaç olması durumunda 21 saate kadar görevlendirilebilir. Ancak eğitim bölgesi dışına yapılamaz. Zorlama varsa sendika başkanı ve sendika hukuk birimi ile görüşün.

Bütün öğretmenler ihtiyaç olması durumunda 21 saate kadar görevlendirilebilir. Ancak eğitim bölgesi dışına yapılamaz. Zorlama varsa sendika başkanı ve sendika hukuk birimi ile görüşün.
hocam eğitim bölgesi dışı yapılamaz şeklinde yönetmelik var mı, varsa paylaşabilir misiniz.

Arkadaşlar btr öğretmeninin kendi okulunda 8 saat bilişim dersi varsa 21 saati doldurması için ilçedeki diğer okullara, hatta eğitim bölgesi dışındaki köylere görevlendirilebilir mi?
Ben de aynı durumdayım hocam. 8 saat dersim var. Başka okula görevlendirme istemedim.
Ancak ihtiyaç varsa İlçe Milli Eğitim 21 saate kadar ders yükü verebilir diye biliyorum..

hocam eğer btr görevlendirmeniz var ise böyle birşey yapamazlar. görevlendirme yazınızla birlikte gelen ekte yazması gerekiyor bu durum zaten. ama eğer görevlendrmeniz yoksa maaş karşılığını dolduramıyorsanız okul sizin durumunuzu ilçeye bildirmek zorunda. ilçe de eğer ihtiyaç duyarsa sizi başka okullara görevlendirir. benim bizzat başıma geldi bu durum . yalnız ben dersim dışında başka derse girmek istemiyorum diye bir dilekçe yazdım bu dilekçeyi de ilçeye gönderdi okul. çünkü yönetmelikte böyle yazıyor. ilçe de özel durumum olduğu için mi yoksa ihtiyaç duyulmadığı için mi bilmiyorum başka okula göndermedi.

Geri