BTR Nöbet ---Kurs????

Kodla Büyü

dicle2102

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba
Bugün okul müdürüne ders programımda bir günü doldurup ( 7 saat ders koyup) kalan günlerde btr yapabileceğimi, ders koyulan günde nöbet tutaileceğimi, sabahço olduğum için mesai saatleri dışında olan öğleden sonraya kurs verebileceğimi söyledim. Bakanlığın 30.12.2015 tarihli yazısının 10.maddesinin bunu söylediğini ifade ettim. Ancak kendisi bunun sadece gece verebilecek kurs egzersiz belletmenlik için olduğunu söyledi ve bunun tam tersini ifade etti. Bimere bu konuda yazan var mı ya da benimle AYNI durumda olup nöbet tutan ya da kurs veren var mı acaba?

Sayın hocam, ders gününüzde nobet tutabilirsiniz. BTR sbahciysa tabiki kursta açarsınız. Sonuçta BTR göreviniz sabahlayin. Geçen yıl kurs veriyordum öğleden sonra .Şimdide nobet tutuyorum.. Idaricilik bilmeyen niteliksiz, ehliyetsiz insanlara birşey anlatmak zor tabi.

Ekteki bakanlık yazısını bir inceleyin hocam..

Şahsen ben nöbet istemiyorum. Ama tüm derslerin toplandığı BT Rehberliği görevi olmayan günlerde gönüllü arkadaşların nöbetlerini tutup ücretlerini alabilmeleri gerekiyor Bakanlığın yazısına göre...

Ekli dosyalar

• IMG-20170104-WA0005.jpg
    IMG-20170104-WA0005.jpg
    131.8 KB · Görüntüleme: 1,069
Sayın hocam, eğer görevlendirmeniz kadronuzun bulunduğu okulda ise, BTR görevlendirmeleri 5 gün üzerinden yapılır ve tam gün derse de girseniz, nöbet tutamazsınız, kurs olayı zaten artık Bilişim öğretmenlerine verilemiyor. Şu anda sabah öğlen farketmiyor, hiçbir şekilde kurs açamıyoruz.
Ancak görevlendirmeniz başka okula yapılmış ise okulunuzdaki ders yükünüze göre 2gün-3gün-4gün diğer okula görevlendirme yapılıyor, böyle bir durumda kadronuzun bulunduğu okulda nöbet görevi yapıp ücretini alabilirsiniz.

Keşke Ankara vvaliliğine yazacaklarına tüm illere gönderseydiler bu yazıyı hala nöbet tutamazsın diyen illerde var 2 yıldır bizim ilçe mem e anlatamadım. Kendi okulumda bir gün derse girip diğer dört günde başka bir okul da fatihbtr ıolarak görevlendirildimDeDersimin olduğu gün nöbet tutabileceğimi ve ücretini alabilirim ddememe rağmen kaz kafalı yöneticilere anlatamadım

mas1961' Alıntı:
Ekteki bakanlık yazısını bir inceleyin hocam..

Şahsen ben nöbet istemiyorum. Ama tüm derslerin toplandığı BT Rehberliği görevi olmayan günlerde gönüllü arkadaşların nöbetlerini tutup ücretlerini alabilmeleri gerekiyor Bakanlığın yazısına göre...
bakanlık yazısı gönüllülük demiyor eğer müdürünüz o güne full ders koyarsa siz istemeseniz de nöbet verebilir.

gsaydin' Alıntı:
Sayın hocam, eğer görevlendirmeniz kadronuzun bulunduğu okulda ise, BTR görevlendirmeleri 5 gün üzerinden yapılır ve tam gün derse de girseniz, nöbet tutamazsınız, kurs olayı zaten artık Bilişim öğretmenlerine verilemiyor. Şu anda sabah öğlen farketmiyor, hiçbir şekilde kurs açamıyoruz.
Ancak görevlendirmeniz başka okula yapılmış ise okulunuzdaki ders yükünüze göre 2gün-3gün-4gün diğer okula görevlendirme yapılıyor, böyle bir durumda kadronuzun bulunduğu okulda nöbet görevi yapıp ücretini alabilirsiniz.
sayın hocam, 7 saat derse girilen bir günde okula nasıl bir bilişim rehberliği yapabilir ki ?onun için nöbet yazılabilir.?kaldı ki dersimizin olmadığı zamanlarda bu görevi yerine getiriyoruz.
kurs olayı da şöyle ki eğer isterse arkadaşımız öğleden sonra Bilgisayar İşletmenliği veya varsa satranç sertifikası gibi bir kurs açabilir.

murathan21' Alıntı:
Keşke Ankara vvaliliğine yazacaklarına tüm illere gönderseydiler bu yazıyı hala nöbet tutamazsın diyen illerde var 2 yıldır bizim ilçe mem e anlatamadım. Kendi okulumda bir gün derse girip diğer dört günde başka bir okul da fatihbtr ıolarak görevlendirildimDeDersimin olduğu gün nöbet tutabileceğimi ve ücretini alabilirim ddememe rağmen kaz kafalı yöneticilere anlatamadım

Hocam öncelikle bir yanlışını düzeltmek isterim. BTR görevlendirmesi gün üzerinden yapılmaz. Ders programında yazılacak BTR ibaresiyle derslerin olmadığı saatleri doldurmak suretiyle yapılır. Örneğin ders programında tam dolu ders olan bir gün nöbet BTR olmuyorsunuz O gün derste olduğunuz için BTR yapacak zamanınız oluyor mu? Olmuyor tabii ki. Ayrıca kurs olayı diğer öğretmenler nasıl yararlanıyorsa bizde aynı koşullarda yararlanabiliyoruz. Ben kurs veriyorum, tabii ki BT dersi değil başka bir ders. Kısaca branşınızı bilmiyorum ama bizden birileri bile bizim haklarımız için olmaz yapılmaz demeye başladıysa işimiz zor.

sesumut' Alıntı:
murathan21' Alıntı:

Hocam öncelikle bir yanlışını düzeltmek isterim. BTR görevlendirmesi gün üzerinden yapılmaz. Ders programında yazılacak BTR ibaresiyle derslerin olmadığı saatleri doldurmak suretiyle yapılır. Örneğin ders programında tam dolu ders olan bir gün nöbet BTR olmuyorsunuz O gün derste olduğunuz için BTR yapacak zamanınız oluyor mu? Olmuyor tabii ki. Ayrıca kurs olayı diğer öğretmenler nasıl yararlanıyorsa bizde aynı koşullarda yararlanabiliyoruz. Ben kurs veriyorum, tabii ki BT dersi değil başka bir ders. Kısaca branşınızı bilmiyorum ama bizden birileri bile bizim haklarımız için olmaz yapılmaz demeye başladıysa işimiz zor.

başka bir dersin kursunu mu veriyorsunuz, anlamadım ben :?

yav arkadaş ne yazıymış bu anlaşılmıyor. geçen ilin btr watsapp grubunda daha bu döneme kadar 30 saat üzerinden uygulanan yazı ikinci dönem okulun giriş çıkış saatleri şeklinde uygulanacağı söylendi sizlerde de öyle mi? bu durumda hafta da 26 saat ders + sınıf+ nöbeti olan biri ile 35 saat okulda bulunacak olan btr ayrı ücreti alacak bu nasıl iş anlamadım.

Dersin olduğu gün okulda nöbet tutarsın..belleticilik te zaten sıkıntı yok.hertürlü tutarsın

kurs olayından nasıl haberiniz olmaz?
forumda ne kadar başlık açtık elimizden alınan kursu geri almak için mücadele ediyoruz.
Ama olaylardan gündemden bi haber bilişimcilerin olması bazı şeyleri hakettiğimizi düşündürüyor insana :eek:

Geri