Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

btr habersiz görevlendirme

Konu, 'BT Sınıfı | Teknik Konular, Sorunlar ve Çözümler' kısmında bilisimci4535 tarafından paylaşıldı.

1. bilisimci4535

bilisimci4535 Aktif Üye

arkadaşlar btr başvuru formunda kendi okulum dışına başka okul istemediğimi belirtmiştim vede valilik oluru geçen hafta kendi okulumda fp-btr olarak geldi imzaladım ardından bugün okula gittiğimde ilçe mem kaymakamlık oluru almış vede beni 1 gün btr olarak liseye görevlendirmiş bende yazıyı imzalamadım bi sıkıntı olurmu liseye gitmek istemyorum çok zorlarlarsada btr den istifa etmeyi düşünüyorum buna benzer bi olay yaşan varmı acaba

2. mayhem

mayhem Seçkin Üye Seçkin Üye

ilginç bir bu eksikti yakında hiç istemeyenede verirler zorla

3. aydınDr

aydınDr Süper Üye Süper Üye

Sayin hocam
    Vali>kaymakam olduğu için sizin adiniza daha onceden alınmış olan btr gorevlendirmenizin uzerine baska bir gorevlendirme alamazlar. Şayet şu an ki gorevlendirmenizi iptal ederler ki bu çok mümkün görünmüyor- daha sonrasinda sadece sizin için validen tekrar bir btr gorevlendirmesi için olur alinmasi gerekmektedir.
    Şu da bilinmesi gerekmektedir btr gorevlendirmeleri icin validen onay alinmasi gerekmektedir.
    Kolayliklar dilerim

4. habibocak

habibocak Üye

Aynen Hocam.

Acaba BTR değilde başka bir adla görevlendirme yapılmış olmasın. Benim aklıma bu geldi.

5. okadda

okadda Seçkin Üye Seçkin Üye

Görevlendirme de esas olan şudur:
    Görevlendirilecek olan kişi:
    a) Görevlendirileceği işi yapabilir mi?
    b) Görevlendirmeyi istiyor mu?

İşi yapabilir, istiyor. Görevlendirme yapılır.
    İşi yapabilir, istemiyor. Görevlendirme yapılmaz.

Öncelik görevlendirilecek kişinin görevi istemesidir. Gerisi hikaye...

6. altintepebilisim

altintepebilisim Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam o da pek mümkün değil valinin tam zamanlı olarak görevlendirdiği bir adama valilik görevlendirmesi iptal edilmeden kaymakam görevlendirme yapamaz.

7. bilisimci4535

bilisimci4535 Aktif Üye

sağolun arkadaşlar bende ona göre hakkımı savunayım bende böyle biliyordum

8. KöfteHoRr

KöfteHoRr Süper Üye Süper Üye

Valilik görevlendirmesinden sonra kaymakamlık görevlendirmesi olamaz diye birşey yok maalesef. Burada dikkate alınan şey kaymakamlık görevlendirmesi valilik görevlendirmesindeki görevin yapılmasına engel olup olmadığı. Yoksa valilik görevlendirmeleri üstüne kaymakamlıklarında yaptığı çok sayıda farklı türde görevlendirme örneği vardır.
    Tabi bu durum hocamın durumunun normal olduğu anlamına gelmez. FP-BTR görevlendirme yazısı tam tersine ikili öğretim yapan okullarda 2 (sabah-öğlen) öğretmen görevlendirmesini uygun görürken yazıda hiç olmayan 1 öğretmeni 2 farklı okula görevlendirmek tamamen emek sömürüsüdür.

9. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

HEpsi tamam da kaymakam fbtr görevlendirme yetkisine sahip değil ki. Vali yada vali adına vali yardımcısı veya il milli eğitim müdürü onaylar.

10. denizci

denizci Seçkin Üye Seçkin Üye

muvaffakatımız alınmadan görevlendırilme yapılabilinrmi? Mesela bizi dersimizden alıp başka bi eğitim için görevlendirmek mümkün mü?

11. aydınDr

aydınDr Süper Üye Süper Üye

Seger sizi dersinizden alirsalar ve yerinize ucretli ogretmen gorevlendirirseler suç islerler hocam. Devleti zarar ugratmaktan dava acarsiniz o zaman ogrenirler nasil gorevlendirme yapacaklarini

12. bilisimci4535

bilisimci4535 Aktif Üye

fp-btr görevlendirmesi hafta içi okul satlerinde kendi okulumda olduğu için 1 gün liseye gitmem sonuç olarak valilik görevlendirmesindeki görevin yapılmasına engel oluyor sanırım yani bu görevlendirme yanlış diye yorumluyabilirmiyim hocam

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal