Btr görevlendirmesi

Kodla Büyü

achillus

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar altaki yazı btr okullarını tercih ederken gönderilen yazı ve bu yazıya ya göre eğer esikden formatör ve şimdide btr de görev verilmediyse bugün itibari ile ek dersimiz alamıyorumuyuz
ben öyle anladım .Yoksa okullara görevlendirmenin yapılmadıgına formatörlüğün bittiğine dair resmi yazı gelmesede okula gitsek ek dersimizi alabilirmyiz ?Benim anladığın gün itibari ile formatörlüğümüz bitti ve btr görevide cıkmadı artık haftada 6 saat derse gider gelirim .müdüre durumu anlattım bize resmi yazı gelsin dedi ,bende peki yazı gelene kadar okulda 8-5 formatörlük yaptıgımın ek dersini siz verebilecekmisiniz dedim .abişit mabişit bişiler söyledi orasını bende anlamadım :D

Önemli Açıklamalar :
• 31.10.2012 tarihi itibariyle, yürürlükte olan Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen görevlendirmeleri iptal edilecektir. 01.11.2012 – 25.01.2013 tarihleri arasında Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır.
• Bilişim Teknolojileri (BT) Rehber Öğretmen görevi talebinde bulunan öğretmenler görev talep dilekçeleri ve eklerini kadrolarının bulunduğu okullara vereceklerdir. Okullar görev talep dilekçesi ve eklerini üst yazıları ile birlikte ivedilikle bağlı bulundukları İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine göndereceklerdir.
• BT Rehber Öğretmen görevlendirilmesinde Ek–3 listede isimleri bulunan Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu yapılan okullara öncelik verilecektir. Bu kurumlara görevlendirme talebinde bulunulmadan, diğer İlkokul ve Ortaokullara görevlendirme talebinde bulunulmayacaktır. Bu nedenle görev talebinde bulunan öğretmenler(Fatih projesi donanımı kurulan okullarda görev yapan ve okuldaki tek istekli öğretmen olanlar haricinde) 3 tercih haklarınıda doldurarak, ilk 2 tercihlerini Ek-3 listede bulunan okullardan yapacaklardır.
• İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, görev talep dilekçelerini 22.10.2012 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünde olacak şekilde göndereceklerdir. Ayrıca Ek–4 de verilen görev talep dilekçelerinin toplu olarak işlendiği dosyayı Excel formatında doldurarak btkoordinator27@meb.gov.tr adresine göndereceklerdir.
• BT Rehber Öğretmen görevlendirmesi talep eden kurumlar Ek–5 de bulunan BT sınıfının durumu hakkındaki bilgi formunu doldurarak görev talep dilekçesine ek olarak göndereceklerdir.
• Bilişim Teknolojileri branşı dışındaki öğretmenler kadrolarının bulunduğu okuldan farklı okulda görev talebinde bulunamayacaklardır. BT Öğretmenleri de kadrolarının bulunduğu okuldan farklı olarak, Ek-3 listede bulunan Fatih Projesi kurulumu yapılan okullara görevlendirme isteyebileceklerdir.
• Kadrolarının bulunduğu okuldan farklı okulda görevlendirilen BT Rehber Öğretmenleri BT Rehberliği görevini görevlendirildikleri okulda yapacaklardır. Kadrolarının bulunduğu okulda (eğer var ise) sadece derslere gireceklerdir ve bu ders saatlerinde okulda bulunacaklardır. Kadrolarının bulunduğu okullardan; nöbet görevi dahil olmak üzere başka bir görev verilemeyecektir. Bu dersler de (eğer var ise) kadrolarının bulunduğu okul idareleri tarafından tüm haftaya yayılmayacak, en az günde verilecek şekilde planlanacaktır.
• Mezuniyet alanı Bilişim Teknolojileri (BÖTE) olup farklı branşta atanan öğretmenler BT Rehber Öğretmen görevi talep edebileceklerdir. Görev talep dilekçesine ek olarak mezuniyet diploması örneğini ekleyeceklerdir. Bu görevi Bilişim Teknolojileri branşındaki öğretmenler ile aynı statüde talep edebileceklerdir. Fakat istekli öğretmenlerin aynı şartları taşıması durumunda atama branşı Bilişim Teknolojisi olanlara öncelik verilecektir.
• BT Rehber Öğretmen olarak Sınıf Öğretmeni teklif eden okullar, bünyelerinde norm fazlası Sınıf Öğretmeni olduğuna dair bir belgeyi görev talep dilekçesine ekleyeceklerdir.
• Fatih projesi okullarının BT rehberliği görevlendirmelerinin tamamlanması ve uygun bulunması durumunda, ikili öğretim yapan okullarda (Sabah-Öğle) ayrı ayrı BT Rehber Öğretmen görevlendirmesi yapılabilir. Görev talep dilekçesinin üst yazısında öğretmenin hangi devre için (Sabah–Öğle) görevlendirme istediği açıkça belirtilecektir.
• Fatih Projesi kapsamında kurulum yapılan okullar dışındaki, meslek liseleri ve çok programlı liselerde görev yapan öğretmenler, bu okullarda alan/bölüm ve atölye/laboratuar şeflikleri bulunduğundan görevlendirme talebinde bulunamayacaklardır.
• BT Rehber Öğretmenlerine haftalık ders programı yapılacaktır. Bir branş öğretmeninin azami girebileceği ders sayısı (30 saat) aşılmayacak şekilde ders çizelgesinde branş dersleri “Ders Adı” ile BT Rehberliği yapacağı dersler “BT Rehberliği” adı ile gösterilecektir. Kadrosunun bulunduğu okul ile BT Rehberliği yaptığı okullar farklı olsa bile iki ders çizelgelerindeki toplam ders saati sayısı bir branş öğretmeninin azami girebileceği ders sayısını (30 saat) geçmeyecektir. BT Rehber Öğretmenlerine ders saatleri dışında görev verilmeyecektir.
• BT Rehber Öğretmenlerinin okullar da yapacak oldukları EK–1 de belirtilen görevler ve çalışmalar aylık ve dönemlik raporlar şeklinde görevli oldukları Okul Müdürlükleri tarafından takip edilecektir.
• BT Rehber Öğretmeni görev talep dilekçeleri ve eklerinde eksik ve yanlış bilgi veren öğretmenlerin görev talepleri işleme koyulmayacaktır.

hocam, ilk çıkan bt rehber öğretmenliği yazısında eski formatörlük görevlendirmeleriyle ilgili yazılara ilgi tutulmadığından dolayı (ki daha önce hep formatör öğretmenlerle ilgili yazılarda ilgi tutulurdu.) tüm eski yazıların ve gereklerinin iptal olduğu söylendi. yani ya sadece dersine girersin ya da bt rehber öğretmeni olursun formatörlük tarih oldu.

ziyaunal' Alıntı:
hocam, ilk çıkan bt rehber öğretmenliği yazısında eski formatörlük görevlendirmeleriyle ilgili yazılara ilgi tutulmadığından dolayı (ki daha önce hep formatör öğretmenlerle ilgili yazılarda ilgi tutulurdu.) tüm eski yazıların ve gereklerinin iptal olduğu söylendi. yani ya sadece dersine girersin ya da bt rehber öğretmeni olursun formatörlük tarih oldu.

yani hocam bana btrde gelmedi tercih ettim .bu gün itibariyle okula boşa gidiyorum ozaman .6 saat dersim var onlara gitsem yeterli gerisini onlar düşünsün.

ya normalde btr ilk öncelik liselerde ama bt sınıfı olan okullarda da olması gerekiyor ama yine iller açık olan yazıyı anlamadıklarından dolayı mağdurluk yaşanıyor. Benim anlamadığım bizim anladığımız yazıyı makamdakiler nasıl anlayamıyor yoksa biz taraflı mı okuyoz dicem ama yok aa yazı açık aslında :)

achillus' Alıntı:
ziyaunal' Alıntı:

yani hocam bana btrde gelmedi tercih ettim .bu gün itibariyle okula boşa gidiyorum ozaman .6 saat dersim var onlara gitsem yeterli gerisini onlar düşünsün.

valla öyle görünüyor hocam hatta bizim burda bir öğretmen arkadaş formatörlük devam edecek diye düşünmüş bt rehber öğretmeni olmak istemedi ve şu an sadece derslerine giriyor.

Muğladayım 1 Kasım itibariyle BTR ye başladık ama görevlendirmeden önce derslerim çarşamba 2 saat ve perşembe 1 saat toplam 3 saatti.Haftaya çarşamba sabah başlardım perşembe öğleye kadar okul öğleden sonra tatil başlardı taaa bi dahaki çarşambaya kadar.
Yani resmi yazı gelmeden gerekmedikçe okulda değildim.

fantasio' Alıntı:
Muğladayım 1 Kasım itibariyle BTR ye başladık ama görevlendirmeden önce derslerim çarşamba 2 saat ve perşembe 1 saat toplam 3 saatti.Haftaya çarşamba sabah başlardım perşembe öğleye kadar okul öğleden sonra tatil başlardı taaa bi dahaki çarşambaya kadar.
Yani resmi yazı gelmeden gerekmedikçe okulda değildim.

hocam bende sizin dedğiniz gibi olacağım görünen yalnız anlamadığım 31/10/2012 diye not geçmiş yazıda ozaman ben an itibari ile formatör değilim yarın okul neden gidiyorum :Dyoksa okula resmi yazı gelene kadar görevim devm edermi zor ihtimal ama :?

hocam bende sizin dedğiniz gibi olacağım görünen yalnız anlamadığım 31/10/2012 diye not geçmiş yazıda ozaman ben an itibari ile formatör değilim yarın okul neden gidiyorum :Dyoksa okula resmi yazı gelene kadar görevim devm edermi zor ihtimal ama :?

Hocam idare ile sorunun yoksa alttan alabilirsin yok öyle değilse gelen yazıyı sana tebliğ etmelerini bekle bırak onlar kıvransın...

istanbul38' Alıntı:
hangi il hocam.. btr ler yapıldımı sizde

gaziantep hocam liseler dolmamıs o yüzden ortaokullara görev verilmyecek yaklasık en az 109 öğretmenden sadece 40-50 arası btr oldu gerisi bosa düştü

Arkadaşlar Cuma günü ilçe MEM 'den okula yazı gelmiş, okul müdür yardımcısı bana telefon açıp formu doldurman gerekiyor dedi, ben de başka ildeyim, taratın gönderin dedim gönderdiler.
Soru 1: Ekteki yazıya göre benim formu doldurup imzalama zorunluluğum var mı?(Şu an BTR görevlendirmesi yapılmasını pek istemiyorum)
Soru 2: Şu an 16 saat dersim var, 2 günüm boş, boş günlerde yüksek lisans derslerine gidiyorum. Sizce BTR görevlendirmesine başvurmalı mıyım, tecrübelerinize dayanarak tavsiye eder misiniz? Başvurursam ve çıkarsa, görevlendirildiğim okulda istediğim saatleri ayarlar mı yoksa senin gelmen gereken saat ve günler şu deyip dayatırlar mı?
Soru 3: BTR görevlendirmenin alt sınırı var mı? Mesela ben sadece 8 saat almak isteyebilir miyim, kaç saat yazarlar vs.

Ekli dosyalar

• yazi.zip
    4.3 MB · Görüntüleme: 80
coderfree' Alıntı:
Arkadaşlar Cuma günü ilçe MEM 'den okula yazı gelmiş, okul müdür yardımcısı bana telefon açıp formu doldurman gerekiyor dedi, ben de başka ildeyim, taratın gönderin dedim gönderdiler.
Soru 1: Ekteki yazıya göre benim formu doldurup imzalama zorunluluğum var mı?(Şu an BTR görevlendirmesi yapılmasını pek istemiyorum)
Soru 2: Şu an 16 saat dersim var, 2 günüm boş, boş günlerde yüksek lisans derslerine gidiyorum. Sizce BTR görevlendirmesine başvurmalı mıyım, tecrübelerinize dayanarak tavsiye eder misiniz? Başvurursam ve çıkarsa, görevlendirildiğim okulda istediğim saatleri ayarlar mı yoksa senin gelmen gereken saat ve günler şu deyip dayatırlar mı?
Soru 3: BTR görevlendirmenin alt sınırı var mı? Mesela ben sadece 8 saat almak isteyebilir miyim, kaç saat yazarlar vs.
1. formu doldurma zorunluluğun yok. zaten yazıdada bu sonuca varacak bir ifade göremedim.
2. hocam btr olmak istemiyorsun bundan dolayı yüksek lisans derslerine gitmeni tavsiye ederim. btr olursan o 2 günün kayda değer bir kısmı okulda geçecektir(ikili öğretim tekli öğretim durumuna göre değişir). tabi ylisans ders programın müsaitse o başka.
3. alt yada üst sınır yok ancak 16 saatlik derslerinden arta kalan zamanda btr olacaksın.

Geri