BTR görevlendirme

Kodla Büyü

Nemelazim68

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar çalıştığım okulda akıllı tahta yoktu bu dönem merkezde okullardan çıkan fazla tahtaları gönderdiler. Ortaokul ve birleştirilmiş ilkokul aynı bahçedeyiz. 2 tane ilkokulda akıllı tahta 5 tane ortaokulda 1 tanede anasınıfında toplam 8 tane akıllı tahtamız var. Seneye ben btr görevi alabilir miyim?

Hocam görevlendirmeleri il yapıyor,isterse yapar.Sayı sınırda sizin eğer müdürnüzde onay verirse ilden olumlu görüş alnır ve görevlendirme verilebilir.Sonuçta teklifi il milli eğitim veriyor

tahtaların belli bir sayıya mı ulaşması lazım?Bizim okulumuza da 5 tane geldi takldı seneye ben de kendi okulumu isteyebilir miyim acaba?

Hangi okullara FP-Btr görevlendirmesi yapılır?

Cevap:

1. Görevlendirmeler sadece Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumları yapılan okullara aşağıdaki öncelik sırasına göre yapılacaktır;
a) Etkileşimli tahtaları kurulmuş, ağ altyapısı tamamlanmış, internet erişimi sağlanmış ve tablet bilgisayarları dağıtılmış okullar,
- Öncelik bu okullara yapılacaktır.

b) Etkileşimli tahta kurulumu yapılmış olmak şartıyla, proje kapsamındaki diğer donanımları tamamlanmamış okullar,
- a maddesindeki okullar tamamlanınca bu maddedeki okullara görevlendirme yapılacaktır.

Şube sayısı 8’den az olan okullar öncelikli olarak değerlendirilmeyecek bu okulların sorumluluğu aynı ilçe içerisinde görevlendirilen öğretmenlere eşit şekilde dağıtılacaktır.

okulumda 10 adet tahta var ama şube sayımız 8in altında diye yıllardır görevlendirme olmuyor. il-ilçe kararı etkili biraz da

8 sayısı önemli birde asıl konu fatih projesi kurulumu yapıldı mı yapılmadı mı. Birazda onunla ilgili hocam. Gelen tahtalar hibe edilerek mi geldi. yoksa projesi yapıldı mı? Ben özel bir okuldan devlete geçen bir okuldayım. 30 a yakın akıllı tahtamız var ama fatih projesi kapsamında değerlendirilmediği için görevlendirme yapılamıyor. bunada dikkat ediyorlar.

Okulumuz fatih projesi kapsamında değil sadece diğer okullardaki fazla akıllı tahtaları gönderdiler il koordinatörü ile görüştüm komisyon karar verir hocam dedi btr olmazsa sıkıntı bakalım hayırlısı

Kadrosunun bulunduğu okulda 16 saat derse giren bilişim teknolojileri öğretmeninin, btr görevlendirmesi ile gittiği (başka bir) okulda derse(bilişim teknolojileri), girme zorunluluğu var mıdır? Btr görevlendirmesi ile gittiği okulda derse girmez ise herhangi bir yaptırım uygulanabilir mi?

Hocam kaymakamlik onayi 21 saate kadar derse sokabilirler, kendi okulun + gorevlendirecegin okul... yasal oldugu icin yaptirim tabiki var, kaymakam onayi sonucta...

Hocam kaymakamlik onayi 21 saate kadar derse sokabilirler, kendi okulun + gorevlendirecegin okul... yasal oldugu icin yaptirim tabiki var, kaymakam onayi sonucta...
hocam 21 saate kadar fotmatör olmazsa ders verilebilir.
BTR mevzuat gereği 15 saate kadar derse girer. Mevzuatta maaş karşılığı 15 saat değilmidir

aslında hiç bir bilgisayar öğretmeni btr almasın sadece 1 sene sonra tahtaların halini görsünler ondan sonra gelin bir daha konuşalım çokta tınn

hocalarım istediklerinde herşeyi yapabiliyorlar normalde aday öğretmen btr olmaz derken onu bile yapanı biliyorum. ama herhangi bir görev verilmeye çalışıldığında hocam ben adayım yapabiliyor muyum deniliyor :D

Geri