Btr görevlendirme öncelik sırası

Kodla Büyü

yasin613

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Lisede bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev yapıyorum. 2 bilisimciyiz ve bölümümüz kapandı. İkimiz de btr ye başvuracağız diğer arkadaşin puani benden yuksek ve o bizim okula btr olacak. Ben de yakın bir okulu tercih ettim ancak orada sertifika almış biri başvuru yaptı...
İl formatorleri onu gorevelendireceklerini söylüyor ben de itiraz ettim ancak ısrarla onun oncelikli olduğu, önce onlara görev verileceği, sonrasında kalan yerlerden birine benim gorevelendirilecegimi söylüyorlar....
Bu durumla karsilasip sorunu çözenler varsa yardımcı olursanız sevinirim...

Madde 6 da belirtilmiş hocam...

Ekli dosyalar

• btr_onay.pdf
    2 MB · Görüntüleme: 469
Öncelik bt öğretmeninin. Yukarıda paylaşılan yazının 4. Maddesinde yazıyor. Dilekçe verin ilgili maddeye istinaden. Görevlendirmeniz yapılmazsa maddi manevi hak kayıplarımı arayacağım şeklinde. Sonra ister versin ister vermesin. Sizin dilekçe verdiğinizi görünce yapmaz zaten

Öncelik bt öğretmeninin. Yukarıda paylaşılan yazının 4. Maddesinde yazıyor. Dilekçe verin ilgili maddeye istinaden. Görevlendirmeniz yapılmazsa maddi manevi hak kayıplarımı arayacağım şeklinde. Sonra ister versin ister vermesin. Sizin dilekçe verdiğinizi görünce yapmaz zaten
hocamızın dediği gibi kesinlikle öncelik sizde bu işi yapanları bazen anlamıyorum okuduklarını nasıl farkl yorumluyorlar şaşırtıcı doğrusu

hocam ben de muhasebe ve finansman öğretmeniyim kursa gidip belge aldım ona istinaden görevlendiriyorum. bilişim öğretmeni varsa öncelik onun sonra bizim.

Hocam iki kere gittim birinde yanımda adana il mem i aradi bizim dedigimiz gibi önce bilisimcileri dağıtıyoruz kalan yerlere serfitikali öğretmenleri veriyoruz dediler ama ikna olmadilar israrla hatalarında devam ediyorlar... Anlamadığım bunu yapanlar da bilisimci... Bizi savunacaklarina bizim aleyhimize çalışıyorlar...
Az önce sendika ile görüştüm onlar da dilekçe ver eğer yine o şekilde görevlendirme yaparlarsa dava açalım dedi...

Maddeler o kadar açık ve net şekilde bilişim teknoloji öğretmeni öncellikli diyor. Önce bilişim teknolojileri öğretmenleri görevlendirilecek sonra açık olan yerlere sertifikalılar. En doğrusu sendikanın dediği gibi dilekçeni ver yok hala hatalı görevlendirme yaparlarsa dava aç.

Lisede bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev yapıyorum. 2 bilisimciyiz ve bölümümüz kapandı. İkimiz de btr ye başvuracağız diğer arkadaşin puani benden yuksek ve o bizim okula btr olacak. Ben de yakın bir okulu tercih ettim ancak orada sertifika almış biri başvuru yaptı...
İl formatorleri onu gorevelendireceklerini söylüyor ben de itiraz ettim ancak ısrarla onun oncelikli olduğu, önce onlara görev verileceği, sonrasında kalan yerlerden birine benim gorevelendirilecegimi söylüyorlar....
hak sizindir mahkemeye taşıyacağınızı söyleyin o kişiyi başka yere verirler mecburen büyük ihtimalle torpilli birisidir ki öncelik onun diyorlar ...hah onun bu bölümü devlet boşuna mı açtı milleti okuttu. artık n11 üzerinden bile bilgisayar sertifikası veriliyor o zaman herkes alsın.

Öyle bir durum varsa, yani okulun kendi kadrosunda BT Rehber öğretmeni varken öncelik dışarıdan gelen bilişim öğretmeninse rica ediyorum bir babayiğit çıkıp Yenimahalle Alparslan Anadolu Lisesini yazsın ki ben de evime daha yakın olan 2. tercihime gidebileyim :D

Başvuru formunda herkese kendi okulunu mecburen 1. tercih olarak yazdırıyorlar. Ben evi taşıdım, okula 35 KM mesafedeyim, 2. tercihime verin diyorum ama yönetmeliği gösterip imkansız diyorlar...
Hocam siz farklı branstansiniz değil mi? Okulunuzda bilisimci yok, Kendi okulunuzda btr görevi alıyorsunuz... Doğru mu anlamisim?

iyi günler, konuyla tam alakalı değilde btr görev yapmış arkadaşların yorumlarını görünce ;
btr hakkında bir durumu sormak istedim,

tef mezunu bilişim öğretmeniyim, mesleki teknik and. lisesinde çalışıyorum, daha önce formatörlük yapmadım.
bugün btr başvuru yazısını gördüm, norm fazlasıyım, btr basvuru yazısında kendi okulumu ( meslek lisesi) da gördüm.
Bölümde şu an atelye şefiyim ve toplam 6 kişiyiz.
Tercih edilen okullarda sadece kendi okulumu yazsam ( başka okul yazmasam) , kendi okuluma verirler mi ?
Yoksa kendi okulumda bilişim bölümü ve bilişim öğretmenler var denilip, (kendi okulumdan başka okul yazmadığım halde) açık olan başka okullara mı ? verirler sizce,

Birde ola ki kendi okuluma verdiklerinde bilişim derslerinede girme durumu oluyor mu ? koordinatörlük alma durumumuz oluyor mu ?

Biraz karışık bir durum ama, btr görev yapanlar ,tecrübelerini-bilgilerini paylaşabilirlerse sevinirim.

iyi günler, konuyla tam alakalı değilde btr görev yapmış arkadaşların yorumlarını görünce ;
btr hakkında bir durumu sormak istedim,

tef mezunu bilişim öğretmeniyim, mesleki teknik and. lisesinde çalışıyorum, daha önce formatörlük yapmadım.
bugün btr başvuru yazısını gördüm, norm fazlasıyım, btr basvuru yazısında kendi okulumu ( meslek lisesi) da gördüm.
Bölümde şu an atelye şefiyim ve toplam 6 kişiyiz.
Tercih edilen okullarda sadece kendi okulumu yazsam ( başka okul yazmasam) , kendi okuluma verirler mi ?
Yoksa kendi okulumda bilişim bölümü ve bilişim öğretmenler var denilip, (kendi okulumdan başka okul yazmadığım halde) açık olan başka okullara mı ? verirler sizce,

Birde ola ki kendi okuluma verdiklerinde bilişim derslerinede girme durumu oluyor mu ? koordinatörlük alma durumumuz oluyor mu ?

Biraz karışık bir durum ama, btr görev yapanlar ,tecrübelerini-bilgilerini paylaşabilirlerse sevinirim.
Hocam sizin durumunuzu ben yaşadım... Biz de bölümümüz varken derse giriyorduk dışarıdan da btr için başka biri geliyordu... Önce ders sayımız azaldı, ben okula btr oldum 16 saat ders aldım, diğer arkadaş alan şefi ve kalan derslere girdi. Ancak btr koordinatörlük sınıf kulüp şeflik hiçbirini yapamaz...
Bu sene bölüm tamamen kapandı 4 saat secmeli ders var o yüzden de birimiz Kendi okulumuza diğeri de başka bir okula başvurdu...

Aynı durumda bende karşılaştım, kendi okulum dışında başka okulda öncelik bende olmasına rağmen başka bir öğretmen görevlendirildi, bu durumda il'e gidip dilekçeyle başvurdum kendileri de yaptıklarının doğru olmadığını anladılar, resmen hakkım yendi, hocam bilişimci iseniz ve 24 saat üzeri dersiniz yoksa kendi okulunuzda kim ne derse desin öncelik siz de, size bunu söyleyenlere resmi dilekçeyle başvurup cevap isteyin, hakkınızı da yedirmeyin derim.

Hocam sizin durumunuzu ben yaşadım... Biz de bölümümüz varken derse giriyorduk dışarıdan da btr için başka biri geliyordu... Önce ders sayımız azaldı, ben okula btr oldum 16 saat ders aldım, diğer arkadaş alan şefi ve kalan derslere girdi. Ancak btr koordinatörlük sınıf kulüp şeflik hiçbirini yapamaz...
Bu sene bölüm tamamen kapandı 4 saat secmeli ders var o yüzden de birimiz Kendi okulumuza diğeri de başka bir okula başvurdu...
slm hocam, haftalık btr de kaç saat ek ders aldınız ? bu ek dersin üzerine nöbet görevi veriliyor mu ?
sadece kendi okuluma basvuru yapsam , başka okullara gönderirler mi ? tercih etmediğim halde.

Aynı durumda bende karşılaştım, kendi okulum dışında başka okulda öncelik bende olmasına rağmen başka bir öğretmen görevlendirildi, bu durumda il'e gidip dilekçeyle başvurdum kendileri de yaptıklarının doğru olmadığını anladılar, resmen hakkım yendi, hocam bilişimci iseniz ve 24 saat üzeri dersiniz yoksa kendi okulunuzda kim ne derse desin öncelik siz de, size bunu söyleyenlere resmi dilekçeyle başvurup cevap isteyin, hakkınızı da yedirmeyin derim.
slm hocam, sadece kendi okuluma basvuru yapsam , başka okullara gönderirler mi ? tercih etmediğim halde.

Hocam sizi gorevlendirmeyip sertifika almış bir öğretmeni mı gorevelendirdiler? Bir de itiraz sonrasi nasıl bir sonuç aldınız?
Bilisimciyim ve hiç dersim yok...

slm hocam, sadece kendi okuluma basvuru yapsam , başka okullara gönderirler mi ? tercih etmediğim halde.
Hocam 18 saat ekders aldım, nöbet vermeleri için okulda o gün kaç ders saati varsa sizin de o saatlerin tamamında dersinizin olması lazım... Bu şartla nöbet alabilirsiniz...
Kendi okulun boşken başka bir okula göndermezler... bu konuda madde açık... İstesen bile başka okula vermezler...

arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var burada konuya vakıf arkadaşların olduğunu gördüm şöyle ki;
meslek lisesinde çalışıyorum ve bu sene 10 sınıflarımız açılmadı dolayısıyla 11 ve 12 lerde işletmeler hariç toplam fiili 26 saat ders yükümüz var ve 2 öğretmeniz. diğer arkadaş alan şefi ve maaş karşılığı 20 saat fiili ders alacak ben de 6 saat derse girecem. 12. sınıflarımızın koordinatörlükleri var.ben btr başvurusu yaptım. btr olursam ve idare 6 saat koordinatörlük verirse koordinatörlük ücretini alabilir miyim 18 saat btr ekdersinin yanında.
müdürümüz koordinatörlüğü en fazla 6 saat alabilirsin diyor ama emin değil.yani toplam 18 +6=24 saat ekders alabilirsin diyor. onun bunu söylemesinin sebebi btr lerin görevlendirme müdür yardımcıları ile aynı olması. görevlendirme müdür yardımcıları 6 saat girmesi gereken derse girip isterse 6 saat de ücreti mukabilinde ekders alarak ve son olarak btr gibi 18 saat ekders alarak görev yaparlar diyor. siz ne dersiniz bu işe.

Valla koordinatorun önceliğin bt ogretmeninde olduğunu bilmemesi mümkün degil. Yazıdaki 4. Madde çok açık birde arayıp sormasina rağmen hala ısrarla ikna etmeye çalışıyorsa görevlendirmeye çalıştığı kişi ya yakinidir yada dayısından emir gelmiştir.

Hocam senin için durum şu... Dışarıdan bir bilgisayarci basvurmadigi sürecek o okulda öncelik senin... Demek ki şimdiye kadar başvuran bilisimci olmamış dolayısıyla okulun boşken de seni başka okula vermezler... Ancak bir gün bilisimci senin okulunu isterse o zaman sen de ikinci tercihine gidersin

arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var burada konuya vakıf arkadaşların olduğunu gördüm şöyle ki;
meslek lisesinde çalışıyorum ve bu sene 10 sınıflarımız açılmadı dolayısıyla 11 ve 12 lerde işletmeler hariç toplam fiili 26 saat ders yükümüz var ve 2 öğretmeniz. diğer arkadaş alan şefi ve maaş karşılığı 20 saat fiili ders alacak ben de 6 saat derse girecem. 12. sınıflarımızın koordinatörlükleri var.ben btr başvurusu yaptım. btr olursam ve idare 6 saat koordinatörlük verirse koordinatörlük ücretini alabilir miyim 18 saat btr ekdersinin yanında.
müdürümüz koordinatörlüğü en fazla 6 saat alabilirsin diyor ama emin değil.yani toplam 18 +6=24 saat ekders alabilirsin diyor. onun bunu söylemesinin sebebi btr lerin görevlendirme müdür yardımcıları ile aynı olması. görevlendirme müdür yardımcıları 6 saat girmesi gereken derse girip isterse 6 saat de ücreti mukabilinde ekders alarak ve son olarak btr gibi 18 saat ekders alarak görev yaparlar diyor. siz ne dersiniz bu işe.
Yanlış yapar hocam... Btr ye ders saati içinde başka hiçbir görev veremez... Koordinatörlük de ders saati içinde olacağı için btr koordinatörlük alamaz...

sanırım kafa karıştıran kısım 8. maddede yazan "öğretmenin kendi okuluna görevlendirilmesi esastır" hükmü. Yönetmeliğin yeterince açıklayıcı olmaması çelişkiye sebep olmuş.

Ekli dosyalar

• BTRehber.png
    BTRehber.png
    58.4 KB · Görüntüleme: 49
Hocam senin için durum şu... Dışarıdan bir bilgisayarci basvurmadigi sürecek o okulda öncelik senin... Demek ki şimdiye kadar başvuran bilisimci olmamış dolayısıyla okulun boşken de seni başka okula vermezler... Ancak bir gün bilisimci senin okulunu isterse o zaman sen de ikinci tercihine gidersin

O zaman bir el atalım sevabına :D

Hocam bende aynı durumdayım. Btr ye başvurdum. Btr olunca sadece 18 saat ücret alırsın. Ne koordinatörlük ne de şeflik alamazsın. Yapanlar yanlış yapar. Sonrasında başınız ağrır.

O il koordinatörünü de, onu il koordinatörü yapanı da..

Madde 6 da belirtilmiş hocam...
İlgili dosya madde 6 c fıkrasında belirtilen şey tam olarak nedir acaba?
- Fatih kapsamında ayrıca eğitmenlik yapma/ kurs verme mi?
-Yoksa genel olarak geçmişte BTR görevi yaptığı hizmet yılı mı?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-07-25-00-42-35-76_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.jpg
    Screenshot_2023-07-25-00-42-35-76_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.jpg
    26.4 KB · Görüntüleme: 61
İlgili dosya madde 6 c fıkrasında belirtilen şey tam olarak nedir acaba?
- Fatih kapsamında ayrıca eğitmenlik yapma/ kurs verme mi?
-Yoksa genel olarak geçmişte BTR görevi yaptığı hizmet yılı mı?
Fatih Projesi Kapsamında kurs verme daha fazla kurs veren öncelikli

Geri