BTR görevlendirme öncelik sırası?

Kodla Büyü

yasin613

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hocalarım görevlendirme ile ilgili bir durumu sormak istiyorum daha önce konu açılmış ama sonuç yazılmamış...
A okulunda kadrolu bilgisayar ogretmeniyim, B okuluna BTR başvurusu yapmak istiyorum eğer B okulunda kadrolu başka branştan sertifikali öğretmen kendi okuluna başvuru yaparsa öncelik BT öğretmeninin mi olur yoksa kadrosu o okulda olan sertifikali öğretmenin mi?

Habip Ocak'in yorumu: öncelik her zaman BT öğretmenindir.
İl Formatoru: öncelik her zaman kadrosu okulda olan öğretmenindir(yani sertifikası olan)

Bu durumla karsilasanlar itiraz edenler nasıl bir sonuç aldı? Forumda birkaç arkadaş karşılaşmış ama sonucu yazmamışlar...

BTR görevlendirmesi konusuna yazmıştım ama orada mesaj arada kaldı o yüzden yeni konu açtım...

Hocam yorum degil yazi da yaziyor. 1.Kendi kadrosunun bulundugu okulda gorevledirilmesi esastir.
2.Bt ogretmenleri onceliklidir.
Simdi A okulunda fatih projesi var ise, 2 ogretmen degilseniz ya da baska bransta olsa da baska ogretmenin belgesi yoksa zaten siz B okulunu tercih edemezsiniz.
Ikinci ihtimal; okulunuzda uygun baska ogretmen var o zaman siz B okulunu tercih edebilirsiniz. Iste o zaman siz gorevlendirilirsiniz diger hoca degil.
Bunun da sebebi yazi da acik, Bu gorev bt ogretmenleri tarafindan yurutulur, gerekli ihtiyac karsilanamaz ise diger ogretmenler denilmis ve 7-8 tane madde var.
Sonuc olarak her bt ogretmeni oncelikle kendi okuluna gorevlendirilir, tabi uygun baska ogretmen yoksa.

Hocam yorum degil yazi da yaziyor. 1.Kendi kadrosunun bulundugu okulda gorevledirilmesi esastir.
2.Bt ogretmenleri onceliklidir.
Simdi A okulunda fatih projesi var ise, 2 ogretmen degilseniz ya da baska bransta olsa da baska ogretmenin belgesi yoksa zaten siz B okulunu tercih edemezsiniz.
Ikinci ihtimal; okulunuzda uygun baska ogretmen var o zaman siz B okulunu tercih edebilirsiniz. Iste o zaman siz gorevlendirilirsiniz diger hoca degil.
Bunun da sebebi yazi da acik, Bu gorev bt ogretmenleri tarafindan yurutulur, gerekli ihtiyac karsilanamaz ise diger ogretmenler denilmis ve 7-8 tane madde var.
Sonuc olarak her bt ogretmeni oncelikle kendi okuluna gorevlendirilir, tabi uygun baska ogretmen yoksa.

Hocam benim durumum ikinci ihtimal de yazdığınız olay... Ben de sizin gibi yorumluyorum... 8.maddede "öncelik kendi okulundadir" diye başlayan cümlede aslında "öğretmen kendi okulu boş iken başka okula görevlendirme isteyemeyeceginden bahsediyor" ama bazıları bunu "sertifikalı da olsa öncelik okulda olanindir" diye yorumluyor... Ama 4.madde açık "BTR görevi bilişim teknolojileri öğretmenleri tarafından yürütülür" diyor...

Başına bu durum gelen öğretmen arkadaşlardan da sonuç hakkında bilgi alabilirsem iyi olacak

Hocam kendi okulunuzda bir baska belgeli ya da bt ogretmeni var mi?
Eger yoksa siz kendi okulunuzdan baska bir okula gorevlendirilemezsiniz.
Sayet var ise o zaman öncelik sizde oldugu icin bt koordinatoru sizi baska okula gorevlendirebilir.
Gorev isteyeceginiz okulda belgeli ogretmen dahi olsa siz gorevlendirilirsiniz.

Hocam 2 bilgisayarciyiz kendi okuluma diğer arkadaş basvuracak... Benim sorunum ben dışarı başvurduğum için eğer başvurduğum okulda sertifikalı bir öğretmen başvuru yaparsa 8.madde dolayısıyla görevi bana değil sertifikalı öğretmene vereceklerini söylediler... Bence 8 madde yanlış yorumlanıyor bununla ilgili bir görüş yazısı ya da başına gelenlerden sonuç lazim

geçen yıl kendi okulumda fatih projesi tamamlanmadığı için sizinle benzer durumdaydım . başka bir okulu istedim orda 2 tane sertifikası olan öğretmen de btr görevi istemişti. ilçe sorumlusu arkadaş önceliğin bt öğretmenin de oldauğunu açıklayarak görevlendirmemi yaptı. madde 8 yanlış yorumlanmış diye düşünüyorum

BTR Görevlendirmesi için değil de genel görevlendirme şartlarında bir okulda görevlendirilme yapılacak bir pozisyon varsa önce okul o pozisyonu kendi içinde karşılayabiliyor mu ona bakılır. Karşılayamıyorsa diğer okullara duyuru yapılır. Mesela geçici idareci görevlendirmesinde önce okuldaki öğretemenlerden şartları tutanlara teklif edilir istekli yoksa okul dışına bakılır. BTR de bu şekilde düşünüldüğünde önce okul kendi içinde Bilişimci veya sertifikalı farklı branş öğretmeni ihtiyacı karşılıyor mu bakılmalı. Yoksa diğer okullardan görevlendirme yapılmalı. BTR görevlendirme yazısına göre Bilişimcinin önceliği var ama genel görevlendirme esaslarında da öncelik görevlendirme yapılacak okulun öğretmenindedir. Farklı yerlerde farklı uygulamalar olması bu yüzden.

BTR Görevlendirmesi için değil de genel görevlendirme şartlarında bir okulda görevlendirilme yapılacak bir pozisyon varsa önce okul o pozisyonu kendi içinde karşılayabiliyor mu ona bakılır. Karşılayamıyorsa diğer okullara duyuru yapılır. Mesela geçici idareci görevlendirmesinde önce okuldaki öğretemenlerden şartları tutanlara teklif edilir istekli yoksa okul dışına bakılır. BTR de bu şekilde düşünüldüğünde önce okul kendi içinde Bilişimci veya sertifikalı farklı branş öğretmeni ihtiyacı karşılıyor mu bakılmalı. Yoksa diğer okullardan görevlendirme yapılmalı. BTR görevlendirme yazısına göre Bilişimcinin önceliği var ama genel görevlendirme esaslarında da öncelik görevlendirme yapılacak okulun öğretmenindedir. Farklı yerlerde farklı uygulamalar olması bu yüzden.

Hocam idareci görevlendirmesi ile BTR gorevlendirmesini aynı tutanayız... İdareci gorevlendirmesinde herhangi bir branş şartı yoktur ama BTR gorevlendirmesinde branş şartı vardır... Aslolan isi branş sahibinin yapmasıdır... Mesela okulda ders tamamlamada öğretmen yoksa hemen kendi içinden başka branşa verilmez, çevre okullardan aynı branştan öğretmen aranir, bulunamaz ise okul içinden yakın bir branşa ders verilir...

geçen yıl kendi okulumda fatih projesi tamamlanmadığı için sizinle benzer durumdaydım . başka bir okulu istedim orda 2 tane sertifikası olan öğretmen de btr görevi istemişti. ilçe sorumlusu arkadaş önceliğin bt öğretmenin de oldauğunu açıklayarak görevlendirmemi yaptı. madde 8 yanlış yorumlanmış diye düşünüyorum

Hocam sizin ilçe sorumlusu doğru yorumlamış ben iki gün önce WhatsApp dan yazistim bana okuldaki öncelikli dedi ben de 8.madde ve 4.maddeyi alintilayarak yanlış yorumladigini söyledim konuşma orada kesildi... Benim süreç biraz zor olacak gibi...

Hocam sizin ilçe sorumlusu doğru yorumlamış ben iki gün önce WhatsApp dan yazistim bana okuldaki öncelikli dedi ben de 8.madde ve 4.maddeyi alintilayarak yanlış yorumladigini söyledim konuşma orada kesildi... Benim süreç biraz zor olacak gibi...

Allah yardımcınız olsun .bazen hakkınız olanı ispatlamak çok uzun ve yorucu olabiliyor çünkü

Geri