Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

btr görevlendirme hakkında

Konu, 'BT Sınıfı | Teknik Konular, Sorunlar ve Çözümler' kısmında erdem175 tarafından paylaşıldı.


 1. erdem175

  erdem175 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Kasım 2012
  Mesajlar:
  330
  Beğeni:
  0
  Hocalarım benim btr görevlendirmem mebbiste yazıyor 12 şubat 2016 tarihinde görevlendirmem yapılmış görünüyor fakat vali onayı gelmediği için okuluma yazı gelmedi ben btr olarak görev yapıyorum okulda çalışıyorum her türlü benim btr görevim gelmedi demiyorum. Fakat ek ders ödemesinde problem oluyor görevlendirme yazın bize gelmeden ek ders ödeyemeyiz deniyor idareden bu durumun yasal yolu nedir? Aynı durumu yaşayan arkadaşlar var mı?
   
 2. ebolukcu

  ebolukcu Aktif Üye

  Kayıt:
  6 Ekim 2009
  Mesajlar:
  232
  Beğeni:
  4
  Hocam mebbisten nerden baktınız
   
 3. hemenyardim

  hemenyardim Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  11 Eylül 2008
  Mesajlar:
  708
  Beğeni:
  0
  Öncelikle "... ben btr olarak görev yapıyorum okulda çalışıyorum her türlü benim btr görevim gelmedi demiyorum." demeyeceksiniz. Valilik OLUR u gelmeden hangi resmi yazıya dayanarak BTR olarak görev yapıyorsunuz. Resmi yazı gelir, okulunuz göreve başlama yazınızı yazar ve BTR' liğiniz resmiyet kazanır. Ayrıca gelen Valilik onayında belirtilmemişse, okulunuzun sizin göreve başlama yazınızı yazdığı tarihten itibaren ek dersiniz işlemeye başlar.
  Yazı gelmeden BTR lik yaparsınız, yazı gelir göreve başlama yazınız yazılır, size önceki çalışmalarınızın ek ders ücretleri ödenmez (haklı olarak) BRT liği boşa yapmış olursunuz;
  Ya da BTR lik yapmazsınız, Valilik yazısı gelir ve yazıda dönem başından itibaren görevlendirildiğiniz yazar, siz çalışmadığınız dönemin ek dersini hak etmeden almış olursunuz.
   
 4. ercinc98

  ercinc98 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  30 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.977
  Beğeni:
  70
  erdem hocam benzer bir sıkıntıyı zamanında okul müdürüm bana da yaşatmışlardı.
  okul müdürü mü? ilçe mi?
  sıkıntı hangisinde,

  Normalde resmi yazının tebliğinden sonra ücretlendirme geçerlidir. Eminim ki görevlendirme yazısını il'den alıp okuluna kadar getirenler vardır bu forumda.

  Sorunumu zamanında karşılıklı anlayış, hoşgörü ve konuşma ile çözdüm.

  Başvurumu tarihimi çok önceden yaptığımı halihazırda tüm dönemler bu görevi yürüttüğümü, ancak ilçe ve ilden yazıların geç geldiğini, hatta ilçedeki bazı işgüzar memurların bilerek beklettiğini okul müdürüme söyledim. Sonuçta kendisinin de benim gibi memur olduğumu söyledim.

  1 hafta uğraşıdan sonra okul müdürüm ikna oldu ve "Görevlendirme Yazısının" geliş-tebliğ tarihini değil, Yazıda belirtilen göreve başlama tarihini kabul ettirmeyi başardım.

  o bir hafta içinde müdürle iki kere konuştum ve tartışmadım. İlçede alt yapı yaptım. 8) İlçede müdürüm bu şekilde yapıyor. il'den ilçe'den veya okuldan sırf bana gıcık birisi bu yazıyı sonuna kadar bekletebilir demek zorunda kaldım. Kurumlardaki gecikme yüzünden mağdur olduğumu dile getirdim. Ve ayrıca İlçe'deki muhatabıma Yazıda belirtilen görevleri fiilen şu anda yaptığımı, isterlerse bunu okul müdürümden ve diğer öğretmenlerden öğrenebileceğini dahi söyledim.

  Erdem hocam sabırlı olun. Allah kolaylık versin.
   
 5. taatoo

  taatoo Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2010
  Mesajlar:
  693
  Beğeni:
  10
  hocam sen valilik olurundaki tarihe bak o tarihten itibaren btr görevini yapmışsan alırsın ekdersini yapmamışsan almassın bukadar basit
  bizim ilde 14ünde valilik oluru yayınlandı 8şubattan itibaren diye bende o tarihten itibaren btr görevime başlamıştım, bizim ilçeden okula hehralde yazı eşşek sırtında geldiğinden daha gelmedi ama müdürüm geçen dönemler olduğu gibi valilik olurunu baz alarak yapacak ekdersi
   
 6. erdem175

  erdem175 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Kasım 2012
  Mesajlar:
  330
  Beğeni:
  0
  ilçeye sorduğumda valilik onaylıyor bunu onu bekliyoruz deniyor mebbiste kişisel bilgiler modülünde en altta görevlendirme bilgilerimde btr yazıyor 12 şubat itibariyle
   
 7. erdem175

  erdem175 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Kasım 2012
  Mesajlar:
  330
  Beğeni:
  0
  mebbise neye göre 12 şubat yazdılar peki ne düşünüyosunuz
   
 8. erdem175

  erdem175 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Kasım 2012
  Mesajlar:
  330
  Beğeni:
  0

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal