BTR görevlendirilen Halkeğitim öğretmeni kurslardan ekders ?

Kodla Büyü

sezginozturk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar kadrom halk eğitim merkezinde fakat istekli olarak anadolu lisesinde BTR görevlendirildim.
Şimdi halk eğitimde hafta içi 8 -12 arası düzenlenmek üzere haftalık 25 saat kurs açacağım. BTR olduğum için 18 saatin dışında başka ek ders alabilirmiyim?

öncelikle kadronun bulunduğu okulda derse girer kalan saatlerde btr olarak görevlendirilirsin Bakanlığın yazısında aynen böyle geçer zaten Bu durumda Anadolu lisesinde sadece 1 gün btr olarak görevlendirilirsin Aksini yapman durumunda (yani açtığın kurstan fazladan ek ders alman durumunda) suçlu duruma düşersin

elma' Alıntı:
öncelikle kadronun bulunduğu okulda derse girer kalan saatlerde btr olarak görevlendirilirsin Bakanlığın yazısında aynen böyle geçer zaten Bu durumda Anadolu lisesinde sadece 1 gün btr olarak görevlendirilirsin Aksini yapman durumunda (yani açtığın kurstan fazladan ek ders alman durumunda) suçlu duruma düşersin
Öncelikle teşekkürler.
Hocam ben hafta içi 5 gün öğleye kadar halk eğitimde kurs versem ve öğleden sonra lisenin dersi bitinceye kadar yani 15:20 e kadar lisede BTR yapsam sıkıntı çıkarmı?

Görevlendirmeleri ders saatine göre yapıyorlar ve ilden ile bazı Farklılıklar olabiliyor Bence bu konuda en doğru bilgiyi ilçe ya da ildeki koordinatörlerden öğrenebilirsin Ama mesai içinde 18 saatten fazla ek dersi hiçbir surette alamazsın

Kendi okulunda dersin varsa da öncelik odur Btr dersten kalan zamanda yapılan bir görev

bence gündüz açacağın kurslardan ekstradan ekders alamazsınız hocam ama akşam veya hafta sonu kurslardan ekstradan ek ders alabilirsin galiba.

sezginozturk' Alıntı:
elma' Alıntı:
Öncelikle teşekkürler.
Hocam ben hafta içi 5 gün öğleye kadar halk eğitimde kurs versem ve öğleden sonra lisenin dersi bitinceye kadar yani 15:20 e kadar lisede BTR yapsam sıkıntı çıkarmı?

Anadolu lisesi ikili öğretim yani akşam 19:00 bitmiş olsaydı, liseye 2 kişi görevlendiriliyordu,
Sizin liseniz tekli öğretim bence sıkıntı olur.

Şöyle bir bakış açısı da olabilir;
BTR yönetmeliğine göre "kadronuzun bulunduğu okulda/kurumdaki ders görevinizi yerine getirdikten sonra" başka bir okulda BTR görevi yapabilirsiniz. Bu kursu da maaş karşılığı gibi düşünürseniz kursunuzu belirttiğiniz saatte açabilirsiniz.. Kurstan kalan mesailerde de BTR görevi için Anadolu Lisesine gidersiniz. Haftada 25 saat kurs saatinden 20 saati TEF mezunu iseniz maaş karşılığınıza sayılır kalanı da ekders yazdırırsınız.. Tabi bu benim düşüncem, diğer arkadaşlar ne der bilemiyorum..

uysal_rockci' Alıntı:
bence gündüz açacağın kurslardan ekstradan ekders alamazsınız hocam ama akşam veya hafta sonu kurslardan ekstradan ek ders alabilirsin galiba.
bende öyle biliyorum.sonuçta seni btr olarak bağlıyor 18 ders saati karşılığı 3,30 a kadar

Teşekkürler arkadaşlar. Kurs başladı yaptığım kısa araştırma sonucu kurs için ayrı ek ders alamayacak olduğum oldu.
Kursun başlaması çok iyi oldu ama. Kendimi öğretmen olarak hissedebiliyorum.
Öğretmenlik harika bir şey.

sezginozturk' Alıntı:
Teşekkürler arkadaşlar. Kurs başladı yaptığım kısa araştırma sonucu kurs için ayrı ek ders alamayacak olduğum oldu.
Kursun başlaması çok iyi oldu ama. Kendimi öğretmen olarak hissedebiliyorum.
Öğretmenlik harika bir şey.
Ders saatleri içerisinde kurs açınca ek dersi verilmiyor. Aynı durum başıma gelmişti. Mesaiden sonra 17:30'a aldırmıştım.
Ayrıca halk eğitim 10 saatten fazla kurs ücreti veremez.

Peki arkadaslar diyelim ki kadromuz halk egitimde fakat baska bir okulda btryiz. Halkegitimdede haftalik 8 saat kurs var sadece, o da calisan kesim oldugu icin mecburen aksam aciliyor.
maas karsiligi girilecek bir ders yok, aksam acilan kurs ek ders mi olacak yoksa maasa mi sayilacak?

Suicide' Alıntı:
Peki arkadaslar diyelim ki kadromuz halk egitimde fakat baska bir okulda btryiz. Halkegitimdede haftalik 8 saat kurs var sadece, o da calisan kesim oldugu icin mecburen aksam aciliyor.
maas karsiligi girilecek bir ders yok, aksam acilan kurs ek ders mi olacak yoksa maasa mi sayilacak?
Sayın Hocam,

Halkeğitim merkezinde mesai satleri dışında 10 saate kadar kurs açabiliyorsunuz bununda ek ders ücret karşılığını(mesai dışı biraz fark ediyor) alırsınız

Kolaylıklar dilerim.

aydınDr' Alıntı:
Suicide' Alıntı:
Sayın Hocam,

Halkeğitim merkezinde mesai satleri dışında 10 saate kadar kurs açabiliyorsunuz bununda ek ders ücret karşılığını(mesai dışı biraz fark ediyor) alırsınız

Kolaylıklar dilerim.

Aynen hocamın dediği gibi hafta sonu 12 saat kurs açtım ama ödeme 10 üzerinden oluyor. 2 saat fahri.

aydınDr' Alıntı:
Suicide' Alıntı:
Sayın Hocam,

Kolaylıklar dilerim.

cevap icin tesekkurler hocam, bende oyle olur diye dusunuyordum ama hiç derse girmeden maasi karsilamak birde ustune ek ders almak kafami kurcalamadi desem yalan olur. emin olmak istedim.

Btr isen kadronun bulunduğu yer önemli değil.
HEM'den 10 saate kadar alırsın. Maaş karşılığına bakılmaz diyodum ki benim cevap basşkası verilmiş . :)

Hocam Kadron Halk Eğitimde ise önce maaş karşılığı yani 15 saati doldurman lazım sonra btr den artan zamanda meslek dersi öğretmeni için 18+10 alabilirsin 10 saat mesai dışı veya hafta sonu olacak

aydınDr yazdı:

Suicide yazdı:

Sayın Hocam,

Kolaylıklar dilerim.

aynı durum bende de var arkadaşlar. kadrom hem de. gündüzleri başka bir okulda btr görevi yürütüyorum. akşam hem de açılan 20 saatlik kursu maaş karşılığı sayacağız diyorlar. gündüz kurs talebi olmadığı için de mecbur akşamki kursa giriyorum. bu durumu 147 ye bile sordum ama tatmin edici bi cevap alamadım. lütfen varsa bi bilginiz yönlendirin...

gündüz btr mesaisi maaş karşılığını doldurur. Akşam girilenler ekstradır. Ödenmesi için dilekçe verin.

hocam bt görevlendirme yazısında maaş karşılığını dolduramadığı saatleri btr olarak yapar diyor. Gündüz tüm çalıştıklarınız da mesaiyi doldurduğuna göre matematiği gayet açık.

İl formatörü önce maaş karşılığı diyor. Sonra kalan saatlerde Btr görevini yapar diyor. Akşam maaş karşılığı girince de 5 gün gündüz Btr görevi yapıp 18 saat alırsın diyor.
Yani 50 saat çalış 18 saat ekders al diyor...

fenosman' Alıntı:
İl formatörü önce maaş karşılığı diyor. Sonra kalan saatlerde Btr görevini yapar diyor. Akşam maaş karşılığı girince de 5 gün gündüz Btr görevi yapıp 18 saat alırsın diyor.
Yani 50 saat çalış 18 saat ekders al diyor...

akşam kursunu 10 saatten fazla ödeyemezler zaten de (sizde 20 saat varmış), akşam yapılan işi nasıl maaş karşılığına sayacakmış onu anlamadım. akşam kurs vermek sizin asli göreviniz değil ki, ben olsam kabul etmem kursları madem parasını vermiyorlar.

Halk eğitimlerde nşa da tam gün tam yıl çalışma olduğu için akşam da maaş karşılığı sayılıyor. Yani Btr görevim olmasaydı da akşamki maaş karşılığı sayılacaktı.
Yeğitek ten bile net cevap veremiyorlar bu duruma. Herkes yoruma açık diyor.

Eee yani atıyorum 15 tatilde de mecburen derse mi gireceksiniz idare isterse?

Hayır o açıkça yazıyor 15 tatilde ve yaz tatilinde Btr devam etmez ek ders verilmez diye. HEM de çalışıp durumu benim gibi olanlar var mı? Nasıl bi uygulama var?

Benim burdan anladığım btr olan adam ders görevini yapmış sayılır artı olarak üstünede 18 saat alır. gerisinede aklım ermez :)

Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller
madde 16 (2) (Ek fıkra :24/11/2008-2008/14575 B.K.K.)
Bakanlık merkez teşkilatında Bakan veya yetkili kıldığı makam, taşra teşkilatında ise Bakan veya valilik onayı ile ilgili mevzuatı uyarınca verilen görevleri yapmak üzere görevlendirilen yönetici ve öğretmenler ile Bakanlığa verilmiş bir görevi yürütmek üzere diğer kurumlarda Bakan onayı ile görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, Bakanlık merkez teşkilatındaki görevlendirmeler için 1 yıl, diğer görevlendirmeler için ise her altı ayda yeni bir onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, yarıyıl ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.
...

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/derssaat ... aat_0.html

Geri