BTR Görevlendirmesinde Hizmet Puanı Sorunu

Kodla Büyü

uguer

Aktif Üye
Merhabalar,
Kadrom bir köy okulunda ve hizmet puanı 18, kendi okulumda derslerime girip ve BTR görevimi yaptıktan sonra ilçe merkezinde bir okulda da btr olarak görev yapıyorum ve bu okulun hizmet puanı 10. Fakat Mebbis'e ilçe merkezindeki okul işlendiği için 10 puan alıyorum. İlçedeki memura ve şube müdürüne yaşadığım sıkıntıyı anlattım ama onlar da karşılaşmamışlar bu durumla ve çözüm bulamadılar. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu, resmi bir yazı var mı bununla ilgili?

Son düzenleme:
Bende yıllar önce bu sorunu yaşamıştım hocam. Bu sorun çözülmeyecek ise istifa edecektim. Şefi ikna edememiştim şube müdürü bu şekilde yapılacak demişti.
Görevlendirme kaydınızı ders tamamlama şeklinde girilmesi gerekmektedir.

Merhabalar,
Kadrom bir köy okulunda ve hizmet puanı 18, kendi okulumda derslerime girip ve BTR görevimi yaptıktan sonra ilçe merkezinde bir okulda da btr olarak görev yapıyorum ve bu okulun hizmet puanı 10. Fakat Mebbis'e ilçe merkezindeki okul işlendiği için 10 puan alıyorum. İlçedeki memura ve şube müdürüne yaşadığım sıkıntıyı anlattım ama onlar da karşılaşmamışlar bu durumla ve çözüm bulamadılar. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu, resmi bir yazı var mı bununlKadromun oldup
Kadromun olduğu köy okulunda iki gün içinde dersime girip btr görevimi yapıyordum aynı zamanda merkezde 3 gün başka okulda btr görevi yaptım. Bu süreçte köy okulumun hizmet puanını aldım.

Yeğitek'in son gönderdiği BTR güncelleme yazısında, görevlendirmeler mebbise BT Rehber Öğretmeni olarak işlenmesi gerekir. Ders tamamlama olarak girilemez. Dolayısıyla BTR görevlendirildiği okulun hizmet puanını alır.

6 aylık ve üzeri görevlendirmelerde görevlendirilen okulun hizmet puanı alınmıyor muydu daha kısa görevlendirmelerde alınmıyor sanki. yönetmeliği inceleyin hocam.

90 gün üzerindeki görevlendirmelerde görevlendirildiğin okulun puanını alırsın. Ama bu kural tam görevlendirmelerde yani tüm hafta o okulda isen geçerli. Ders tamamlamalarda kadronun bulunduğu okulun puanını alırsın.

Yeğitek'in son gönderdiği BTR güncelleme yazısında, görevlendirmeler mebbise BT Rehber Öğretmeni olarak işlenmesi gerekir. Ders tamamlama olarak girilemez. Dolayısıyla BTR görevlendirildiği okulun hizmet puanını alır.
"İlinizde yapılacak görevlendirmelerde belirtilen hususlara dikkat edilerek görevlendirme yapılması, BT rehber öğretmen olarak görevlendirilen öğretmenlerin bilgilerinin MEBBİS Görevlendirme ekranına BT rehber öğretmen olarak işlenmesi,"
Yukarıdaki ifadede ders tamamlama yapılamaz ifadesi geçmiyor mebbis e işlenmesi diyor hocam. Mebbis e işlerken hem tam görevlendirmede hem ders tamamlamada btr seçeneği çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Son düzenleme:
Görevlendirmeniz ders saati tamamlama görevi olarak işlenmesi lazım eğer kendi okulunuzda da dersiniz varsa. Görevlendirme değil de ders saati tamamlama. Böyle girilirse kadronuzun olduğu okulun puanını alırsınız.

Benim anlamadığım bir konu var: Konuyu başlatan arkadaş kadrosunun bulunduğu kurumda derse girip btr görevini yaptıktan sonra ilçe merkezindeki bir okula nasıl btr olarak gidiyor? Btr görevi sadece bir okula verilir.

Köy okulunda görev yapıyorsanız önce liseler sonra ortaokullara görevlendirme yapılabiliyor. Lise dolmayınca bana köy okuluna btr görevi veremeyeceklerini kabul edersem liseye btr olarak görevlendirebileceklerini söylediler. Bende mecburen kabul etmiştim. Bazı arkadaşlar ise ilçe merkezinde oturduğu için ilçe merkezine görevlendirmek daha iyi olabiliyor.

Arkadaşın durumu bu şekilde olabilir.

Benim anlamadığım bir konu var: Konuyu başlatan arkadaş kadrosunun bulunduğu kurumda derse girip btr görevini yaptıktan sonra ilçe merkezindeki bir okula nasıl btr olarak gidiyor? Btr görevi sadece bir okula verilir.
Kadronun olduğu okulda da BTR görevi var hocam orasi otomatikman btr okuyor. 2. Okul ekstra .
Btr tek okul a verilirse kadronun olduğu okullarda hiç btr olmamış olur. Bu şekilde kastetmiştir arkadas. Hatta Bazı yerlerde toplamda 3 okul olduğu da oluyor . Daha onceden bende kendi okulum ve başka 2 okulda olmak üzere toplam 3 okulda bulunmuştum.

Öyle işmi olur arkadaşlar btr görevi bir okula verilir btr görevi verilecek okullarda görevlendirme yazısında belirtilir, kendi kurumunuz btr listesinde yoksa kendi kurumunuzda derse girersiniz diğer günlerde de görevlendirdiğiniz okula btr görevini yapmaya gidersiniz. İki okula btr olmaz yönetmeliğe aykırıdır.

Öyle işmi olur arkadaşlar btr görevi bir okula verilir btr görevi verilecek okullarda görevlendirme yazısında belirtilir, kendi kurumunuz btr listesinde yoksa kendi kurumunuzda derse girersiniz diğer günlerde de görevlendirdiğiniz okula btr görevini yapmaya gidersiniz. İki okula btr olmaz yönetmeliğe aykırıdır.
BTR başvuru formunda -yanlışım yoksa - kadrosunun bulunduğu okul birinci tercihtir gibi bir madde vardı. Ve gelen her yazıda kadromuzun olduğu A okulu + B okulu olarak iki okul ismi gelir bizde. Hatta ders programlarını ilk hafta göndeririz ve kendi okulumuzda dersimizin olduğu günlerde Haftalık Ders Programı çizelgesinde boş kalan yerlere A okulu BTR Görevi, diğer günlerde ise B okulu BTR görevi olarak yazarız. Eğer sizin ilde kendi okulunuzun ismi görevlendirme tablosunda geçmiyorsa dediğiniz gibi bir durum oluşur. ilden ile her işleyiş farklı demek ki.
Sizden de haftalık ders programı istiyorlar mı ? Eğer istiyorlarsa dersinizin olduğu günlerde, ders arası boşluklara BTR görevi olarak yazmıyor musunuz ?

Fatih projesi kurulan fakat bilişim teknolojileri öğretmeni olmayan birçok okul var, bu okullara ekstra görevlendirme yapılabiliyor ama öncelikli kadronun olduğu okuldaki görevleri yapmak sonra diğer okulda btr görevini yerine getirmek.

Görevlendirme kısmından değil ,ders tamamlama kısmından /görev kısmına da Btr diye seçilerek işlenecek .Sizinkini yanlış işlemişler.

Geri