BTR Görevlendirdiği okulda Tablet Alabilecekmi ?

Kodla Büyü
BTR olarak görevlendirildiğimiz Anadolu Lisesine Tablet geldi ama biz kadromuz o okulda olmadığı için alamadık. Alan arkadaşlar Tablet ile ilgili sorunlarını bize soruyorlar ama bizde olmadığı için ve yeterli inceleme imkanı olmadığından yeterli derecede yardımcı olamıyoruz. Yetkililerden çözüm bekliyoruz, en azından emaneten bizlere verilebilir, görevlendirme bittiğinde geri iade ederiz.

görevlendirildiğiniz okula zaten fazladan tablet gönderimi yapılıyordur. sorulara cevap vermek adına rahatlıkla bir tanesini kullanabileceğinizi düşünüyorum. Tek fark sizin zimmetinizde olmayacaktır. Kısa süre sonrada kadronuzun olduğu okulada tablet dağıtımı yapıldığında sizde tabletinizi alabilirsiniz. Kendi görürüşüm (fatih projesinde görevli değilim.)

Hocam aynı durumu yakında bende yaşayacağım aslında öncelikle ilçede/ilde görevli btr ve eğitici formatörlere verilmesi lazım bilmediğim cihazın hangi sorununu nasıl cevaplıcam verilmemesi saçmalık olur sonuçta eninde sonunda verilecek

Benim de görevlendirildiğim okula geldi. Liste hazırlamışlar imza karşılığında kadrosu olan öğretmenlere verdiler. Listede adım yoktu doğal olarak. Ben de ağız eğip istemedim. Adam eline alıyo pat pat vuruyo butonu denkleştiremiyo sonra bana dönüyo dokunmatiği hassas değil hocam ya ne dersin bi sorun mu var diyo :D ben de gülerek bakıyorum tablet senin neyine der gibi. Bi sıkıntı yok hocam diyorum. Geçip gidiyo.

İl Koordiantörü ile yaptığım görüşmede kadrosu ortaokulda ya da lisede görev olupta henüz fatih projesi tablet kapsamında olmayan BTR lerin tabletlerle ilgili sıkıntısını dile getirdim. O da bakanlıkla temas halinde olduklarını ve dönem sonunda okul idaresine teslim edilmek üzere görevlendirilen okuldaki BT Rehberine geçici tablet verilmesini ilettiklerini ve olumlu dönüş yapıldığını söyledi. Ne zaman gerçekleşir bilmem ama gerçekten tablet olmadan sorulara cevap vermek çok zor oluyor.

Arkadaşlar tabletler de sıkıntı çok. İnanın öğretmenler dokunmatik ekran kullanmaktan aciz. Denk getirip de tıklama yapamıyolar. Pat pat vuranlar var. Klavye tuşuna basar gibi içine geçmesini bekleyenler var. Böyle bir ortamda nasıl verim alınacak bu işten. Daha öğretmen bu halde öğrenciyi düşünemiyorum. Tuşlu telefondan kurtulamamış bir güruh tableti dokunmatik ekranı nasıl kullanacak. Adam şifresini girip onaylayamıyo. Klavyede yazı yazarken harfi denk getiremiyo.

Geri