BTR ek ders ücreti ne zaman başlar

Kodla Büyü

k45abalı

Seçkin Üye
Seçkin Üye
resmi yazıda 10 şubat 2014 - 13 haziran 2014 arasında BTR görevlendirmesi yapılır deniliyor. görevlendirildiğimize dair yazı 21 şubatta geldi(ilçe milli eğitim den). ek ders ücreti hesaplaması 10 şubattan mı başlayacak 21 şubattan mı

dipnot: bu konuda pek çok konu var ama aradığım cevabı bulamadığım için yeni konu açtım tekrara düştüysem kusuruma bakmayın

:roll:
Aradığınız cevabı bulamadığınızı düşünmenize sebep olan etkenleri yazsanız daha etkili olabilir.

10 şubat itibariyle görevlendirmeniz başlamış eğer bu görevi bu tarihten itibaren sürdürdüyseniz 10 şubattan itibaren alacaksınız yok bu görevi yapmadınız dersinize girip evinize gittiyseniz 21 şubattan itibaren yazılır.

Bu gibi bir durumla hiç karşılaşmadım; ama meraktan dolayı aklıma bir soru takıldı.
Bu konu başlığı altındaki soruyu ve yanıtı ele alırsak; eğer bir öğretmen 10 şubat tarihinde mesai saatleri içinde bir okulda görev yapmış; ama onay yazısı daha gelmedi diye 4 gün sonra sadece dersine girip çıkmaya başlamış ise bu durumda 4 gün için ek ders alabilir durumu mu çıkıyor ortaya...

bote67' Alıntı:
Bu gibi bir durumla hiç karşılaşmadım; ama meraktan dolayı aklıma bir soru takıldı.
Bu konu başlığı altındaki soruyu ve yanıtı ele alırsak; eğer bir öğretmen 10 şubat tarihinde mesai saatleri içinde bir okulda görev yapmış; ama onay yazısı daha gelmedi diye 4 gün sonra sadece dersine girip çıkmaya başlamış ise bu durumda 4 gün için ek ders alabilir durumu mu çıkıyor ortaya...
Kesin bir şey söyleyemeyiz ama burada müdürün inisiyatifi önemli. Eğer isterse ödeme yapar.

Yazı gelmese bile fiili olarak göreve başladığınız tarihten itibaren ek ders yazılır diye biliyorum.

Ben de müdüre sordum bugün. 10 şubat itibariyle ek dersini yazarız dedi. Görevlendirme de 10 şubattan başlıyor. Görevlendirme yazısı bu hafta içinde geldi, ben de geçen haftalarda boş derslerimin bazılarında okulda kalıp yazıcıdan çıktı alma, driver kurma v.b konularda müdür beye yardımcı oldum. Bazı boş derslerimde eve gittim. Müdür bir sıkıntı çıkarmadı :)

hasari' Alıntı:
10 şubat itibariyle görevlendirmeniz başlamış eğer bu görevi bu tarihten itibaren sürdürdüyseniz 10 şubattan itibaren alacaksınız yok bu görevi yapmadınız dersinize girip evinize gittiyseniz 21 şubattan itibaren yazılır.
bu noktada içim rahat 10 şubat itibariyle BTR gibi okula gidip geldim

k45abalı' Alıntı:
hasari' Alıntı:
bu noktada içim rahat 10 şubat itibariyle BTR gibi okula gidip geldim
ya arkadaşlar olay tamam vicdanı boyutu var çok haklısınız. Ama birde bunu başka boyutta bakın il mem görevlendirmeyi geciktiriyorsa bunda bt öğretmenin ne günahı var, başka okul yazıyorsun koca il, 3 tercih yapıyorsun bekle ki 15 gün sonra görevlendirme çıkıyor. Kendi okulunda lab yok, fatih kurulmamış, kendi okulunu da isteyemiyorsun. Başka okul yazıyorsun Meb hatasını gidermek, mağduriyeti önlemek için geriye dönük yazın diyor. Yazılardaki fiili görevlendirme sözcüğünü de anlamıyorum. Bu arkadaşlar hangi yazı, hangi yönetmeliğe göre başlıyor bunu da anlamıyorum. Ben sadece resmi yazılara göre yazıyorum, resmi yazıya göre bir öğretmen okulunda olsa da başka okul olsa da görevlendirme yazısı gelmeden başlayamaz. Diğer bir boyutta düşünürsek Eğer meb geriye dönük yapın diyorsa kendi okulunda btr gibi davranmışsın veya davranmamışsın veya başka okula gitmişsin veya gitmemişin ne önemi var.

yadigartbaykal' Alıntı:
hasari' Alıntı:
başka söze gerek kalmamış gibi
peki btr olarak gideceğin okul hocam gelmene gerek yok ek dersini veremeyecez haberin olsun çünkü yazın gelmedi daha derse sende 1 gün daha gidip artık gitmediysen paragöz gibi düşünmemeleri için 10 subat mı 21 subatmı olur,şimdi ban soruyorlar ne zaman verelim,gecen dönemde aynı şey olmasa idi haklısınız gelmez diye düşünürken 10 subat oldu.ben haftada 3 gün gittim okula,şimdi ne olacak?:)

cahraz' Alıntı:
yadigartbaykal' Alıntı:
hasari' Alıntı:
başka söze gerek kalmamış gibi
peki btr olarak gideceğin okul hocam gelmene gerek yok ek dersini veremeyecez haberin olsun çünkü yazın gelmedi daha derse sende 1 gün daha gidip artık gitmediysen paragöz gibi düşünmemeleri için 10 subat mı 21 subatmı olur,şimdi ban soruyorlar ne zaman verelim,gecen dönemde aynı şey olmasa idi haklısınız gelmez diye düşünürken 10 subat oldu.ben haftada 3 gün gittim okula,şimdi ne olacak?:)
arkadaşlar olayın vicdani boyutunu bir yana bırakıp onay yazılarına bakarsanız geriye dönük diyorsa ek dersinizi alırsınız.

Ekli dosyalar

• Capture.JPG
    Capture.JPG
    49.2 KB · Görüntüleme: 932
mehmettuna68' Alıntı:
k45abalı' Alıntı:
mehmettuna68' Alıntı:
arkadaşlar olayın vicdani boyutunu bir yana bırakıp onay yazılarına bakarsanız geriye dönük diyorsa ek dersinizi alırsınız.

resmi yazı

orijinal hali
http://bitlis.meb.gov.tr/www/bt-rehber- ... icerik/457

hocam burada durum farklı göreve başladığı gün diye ifade yazarsa bu yazı açık ama bu ifade yoksa ne olacak?
ilçe milli eğitimden yazı 21 şubat ta geldi yani 21 şubatta mı başlar ???

k45abalı' Alıntı:
mehmettuna68' Alıntı:
k45abalı' Alıntı:
mehmettuna68' Alıntı:

resmi yazı

orijinal hali

hocam burada durum farklı göreve başladığı gün diye ifade yazarsa bu yazı açık ama bu ifade yoksa ne olacak?

aynen hocam

mehmettuna68' Alıntı:
k45abalı' Alıntı:
mehmettuna68' Alıntı:
k45abalı' Alıntı:
mehmettuna68' Alıntı:

resmi yazı

orijinal hali

aynen hocam
Hocam bundan önceki uygulamalarda sen göre başladıktan 3 ay sonra yazı geliyordu. Ozaman göreve başlamadan görevin bitecekti. :)
Eğer MEB de düzgün bir planlama olsaydı okul başlamadan görevlendirme yazıları çıkar okula gönderilirdi ama MEB deki aksaklıklar sebebiyle yazı gecikebiliyor bu durumda öğretmeni mağdur etmek doğru olmaz. Bitlis MEM doğru olan ifadeyi kullanmış.

öğretmenler hariç diğer hiç bir kurum kendi hatası olmadığı sürece bu parayı almalımıyız diye sormazdı işlerini iyi yapsaydı diye düşünürdü heralde,insanı 2 arada bir derede bırakıyorlar,almasan hatan yok alsan vicdan

cahraz' Alıntı:
öğretmenler hariç diğer hiç bir kurum kendi hatası olmadığı sürece bu parayı almalımıyız diye sormazdı işlerini iyi yapsaydı diye düşünürdü heralde,insanı 2 arada bir derede bırakıyorlar,almasan hatan yok alsan vicdan
Görevini yapmışsan alacaksın. :)

Yöneticilerinizi ikna yeteneğinize kalmış. Eğer gittiyseniz isteyin. Yoksa imzaladığınız günden itibaren.

ozkansedef' Alıntı:
Yöneticilerinizi ikna yeteneğinize kalmış. Eğer gittiyseniz isteyin. Yoksa imzaladığınız günden itibaren.
sorun orda zaten hocam,her gün gitmedik ama çağrınca gittik,bilgi istedikleri zamanda araştırıp verdik,yada bazen 1-2 saatliğine gittik.hepsini toplayıp bir gün ediyorsa o kadarmı ek ders alacaz:)her gün görevlendirme çıkmadan 9-3 giden yoktur.yani kısaca aradıkları zaman gittik yardım isteyince yardım ettik,şimdi ne yapacaz?verelim mi diyorlar,bana kalmış yani siz ne yapardınız

Şubat ayı 10 şubat görev başlangıcı olduğunda 54 saat ek ders hesapladım doğru mu?
ne kadar yatmış size?

Geri