Btr Boş gün?

Kodla Büyü
Hocam durust olmak gerekirse ne dediginizi tam anlayamadim ama btr haftanin 5 gunu okulda bulunmak durumunda sanirim
hocam btr olursanız haftanın 5 günü okuldasınız. bu kesin. 8 saat dersiniz varsa, btr olup da yetiştirme kursunu eğitim öğretim saatleri dışında açarsanız ücretini alırsınız. 7 saati zorunlu ders görevi olarak sayılmaması gerekir. çünkü onun için btr görevini yapıyorsunuz.

Hocam anladığım kadarıyla kendi okulunuzda btr olacaksınız. O zaman nöbet tutmak istiyorsanız o gün boş dersinizin olmaması gerekir. Olursa nöbet tutamazsınız. il koordinatörünün dediği bu hocam. En iyisi siz il koordinatörünüze danışın hocam.
Ilgilendiginiz icin tesekkurler hocam..

Hocam 20 saat fazla 5 saat fazladan derse giremem diye bir şey yok, btr illa ki 15 saat derse girecek diye bir şey de yok.

Bizler öncelikle Bilişim Öğretmeniyiz daha sonra istersek isteğe bağlı olarak Btr olabiliyoruz. Her öğretmen gibi Bilişim Öğretmeni de 21 saate kadar ders almakla yükümlüdür. Fazlasını almayabilir.

* Okulda 16 saat ders var ise bu 16 saat dersi almak zorundayız ve istersek Btr olup haftada 18 saat ek ders ücreti alırız.
* 24 saat ders var diyelim bu durumda Btr olunmasına pek olumlu bakılmıyor ama yapılan iller var. Yeğitek yazısında da 22 saatten fazlası durumuna yorum yapılıyor.
* 10 saat ders var ise yine 10 saate gireriz ve Btr olunca haftada 18 saat ek ders ücreti alırız. Ancak yetiştirme kursu açılması durumunda ister hafta içi ister hafta sonu olsun 15 i tamamladıktan sonrasına kurs ücreti ödenir. Diyelim hafta içi 10 dersi var ve 8 saatlik kurs açmış olsun. 8 saatin 5 i maaşa sayılır 10+5=15 saat maş karşılığı dolar kalan 3 saat için kurs ücreti ödenir.

Yeğitek yazılarını okudum, sürekli forumu takip ediyorum, bu tür sorunlar ile ilgili resmi yazıları ve tereddüt edilen konular ile ilgili cevapları okudum benim görüşüm bu yönde hocam.
arkadaş işi düzgün bir şekilde açıklamış teşekkürler...

Hocam asıl günah olan, okulda bulunmanız gereken saatlerde okulda bulunmayıp o saatlerin ek dersini almaktır.

Tamam da hocam sonuçta idarenin inisiyatifi var. İlçe koordinatörü de böyle demişti. İş olmadığı zamanlar boş boş beklemenin kime faydası var? Çok acil ve hayati bir görevimiz de yok şimdi hocam gerçekçi olalım.

Hocam 20 saat fazla 5 saat fazladan derse giremem diye bir şey yok, btr illa ki 15 saat derse girecek diye bir şey de yok.

Bizler öncelikle Bilişim Öğretmeniyiz daha sonra istersek isteğe bağlı olarak Btr olabiliyoruz. Her öğretmen gibi Bilişim Öğretmeni de 21 saate kadar ders almakla yükümlüdür. Fazlasını almayabilir.

* Okulda 16 saat ders var ise bu 16 saat dersi almak zorundayız ve istersek Btr olup haftada 18 saat ek ders ücreti alırız.
* 24 saat ders var diyelim bu durumda Btr olunmasına pek olumlu bakılmıyor ama yapılan iller var. Yeğitek yazısında da 22 saatten fazlası durumuna yorum yapılıyor.
* 10 saat ders var ise yine 10 saate gireriz ve Btr olunca haftada 18 saat ek ders ücreti alırız. Ancak yetiştirme kursu açılması durumunda ister hafta içi ister hafta sonu olsun 15 i tamamladıktan sonrasına kurs ücreti ödenir. Diyelim hafta içi 10 dersi var ve 8 saatlik kurs açmış olsun. 8 saatin 5 i maaşa sayılır 10+5=15 saat maş karşılığı dolar kalan 3 saat için kurs ücreti ödenir.

Yeğitek yazılarını okudum, sürekli forumu takip ediyorum, bu tür sorunlar ile ilgili resmi yazıları ve tereddüt edilen konular ile ilgili cevapları okudum benim görüşüm bu yönde hocam.
Hafta sonu açılan kurslarda 15 saat aranmaz hocam yönetmelikte yazıyor hafta sonu mesai dışı olduğu için ders tamamlama olmaz kısaca 8 saat dersi olan birisi btr olup hafta sonu kurs açabilir 15 saate tamamlamak zorunda değil

Arkadaşlar Btr ek ders yönetmeliğinin "Ders Görevinin Yapilmis Sayilacaği Haller" başligi altinda 18 saat ek ders alir.yani yapilan görevde 15 saat maas karsiligi doldurma durumu aranmaz.
Diger taraftan ders saatiniz kaç saat olursa olsun btr olabilirsiniz adaylik hariç.6 saat diyen arkadaslar formatörlükte kaldi.üzerinden çook sular geçti.21 saat üstü derse girenler ise ancak kendi okullarinda btr olabilirler baska okula görevlendirilmezler.
Kulaktan dolma bilgilerle degil resmi yazilara göre hareket edelim.
Herkese kolay gelsin.

Hocam anladığım kadarıyla kendi okulunuzda btr olacaksınız. O zaman nöbet tutmak istiyorsanız o gün boş dersinizin olmaması gerekir. Olursa nöbet tutamazsınız. il koordinatörünün dediği bu hocam. En iyisi siz il koordinatörünüze danışın hocam.

hocam il kordinatörünün hiç bir etkisi yok.ben gecen yıl 1 ay nöbet tuttum sonra ilçe mem deki muhasebeci nöbet ücreti alamazsın dedi.bakanlığın görüş yazısını ilçe şube müdürü ve muhasebeciye göstermeme rağmen vermediler ücretini.yani velhasıl çok ihtiyacınız yoksa hiç yüz göz olmaya gerek yok bence.

Hafta sonu açılan kurslarda 15 saat aranmaz hocam yönetmelikte yazıyor hafta sonu mesai dışı olduğu için ders tamamlama olmaz kısaca 8 saat dersi olan birisi btr olup hafta sonu kurs açabilir 15 saate tamamlamak zorunda değil

İller arasında hatta ilçeler arasında bile mutabakat yok, kimi benim dediğimi uyguluyor kimi sizin dediğinizi... Bana sorarsanız sizin dediğiniz olması gerekiyor.

Hocam benim geçen sene 6 saat dersim vardı, başka bir lisede Btr olarak görev yapıyordum, hafta sonu 2 saat kurs (ydk) açtım ve parasını aldım. Geçen senenin ilk dönemi Bt öğretmenlerine izin verilmedi, ancak 2.dönem izin verildi. Bizim okulda 6 saat derse giren resim öğretmeni vardı o da başvuruyu kaçırdığı için kurs açamadı. Yani o da kurs açıp parasını alabilecekti.

Hocam benim geçen sene 6 saat dersim vardı, başka bir lisede Btr olarak görev yapıyordum, hafta sonu 2 saat kurs (ydk) açtım ve parasını aldım. Geçen senenin ilk dönemi Bt öğretmenlerine izin verilmedi, ancak 2.dönem izin verildi. Bizim okulda 6 saat derse giren resim öğretmeni vardı o da başvuruyu kaçırdığı için kurs açamadı. Yani o da kurs açıp parasını alabilecekti.
Hocam ben gecen sene aday oldugum icin btr degildim haftalik 14 saat dersim vardi dyk kursu actim fakat kursun 1 saati 15 saat maas karsiligini doldurmak icin sayildi ..

Merhabalar. Kendi okulumda 12 saat(iki gün), ders tamamlamaya gittiğim okulda 6 saat derse giriyorum. Yine ders tamamlama yaptığım okulda 12 saat btr olarak görev aldım. Toplam 30 saat olduğu için btr olduğum okulda kalan 3 saatte (Tam gün eğitim yaptığı için cuma öğleden sonrayı boşalttım.)Acil bir iş olmadığı sürece okulda bulunmayacağımı belirttim. İdare bir şey demedi ama bu yasal hakkımız mı değil mi net bir cevap bulamadım.

Btr eğitim öğretim saatleri içersinde okulda bulunur diye bir ibare var ama okul bir şey demedi ise sorun olmaz.

Geri