Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

BTR başka okulda ders görevi verilebilirmi

Konu, 'BT Sınıfı | Teknik Konular, Sorunlar ve Çözümler' kısmında sahrak tarafından paylaşıldı.


  1. sahrak

    sahrak Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    9 Eylül 2008
    Mesajlar:
    492
    Beğeni:
    26
    Arkadaşlar kendi okulunda BTR olup maaş karşılığı ders saatini dolduramayan(Örneğin 8 saat) birine başka bir okulda ders görevi verilebilr mi?
    Verilemezse bir arkadaş resmi yazı varsa paylaşabilirmısınız
     
  2. atesh19

    atesh19 Site Gezgini

    Kayıt:
    4 Kasım 2009
    Mesajlar:
    33
    Beğeni:
    0
    İlk dönem 12 saat ders ile BTR yapıyordum. Bu dönem 4 saat başka bir okuldan ders vermişler. Kimin nerden aklına geldiyse artık.
     
  3. yusufcuk51

    yusufcuk51 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    25 Eylül 2007
    Mesajlar:
    652
    Beğeni:
    10
    Bunu bende merak ediyorum
     
  4. sumunu

    sumunu Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    17 Mayıs 2013
    Mesajlar:
    841
    Beğeni:
    71
    yazı açık verilmez.
     
  5. SİRE

    SİRE Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    20 Nisan 2011
    Mesajlar:
    1.032
    Beğeni:
    30
    Verilmez. Öğretmen maaş karşılığını dolduramıyorsa kalan zamanlarında BTR görevini yerine getirir ifadesi var. Yazı yok elimde şu an ama aratıp görebilirsiniz hocam.
     
  6. murat_erg

    murat_erg Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    14 Nisan 2012
    Mesajlar:
    631
    Beğeni:
    19
    Arkadaslar sakami bu soru saten 21 saat ustu dersin varsa verilmez yani ne kadar fazla ders o kadar az btr olma ihtimalin yonetmeliktede ole bise yok kendi okulunda ders gorevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda btrsin
     
  7. oropher

    oropher Site Gezgini

    Kayıt:
    27 Şubat 2007
    Mesajlar:
    93
    Beğeni:
    0
    Eski yazıda açıkca verilmez yazıyordu ama yeni yazının 3 maddesinde mevzuat gereği yürütmesi gereken ders görevini tamamladıktan sonra ibaresi var.
     
  8. fizikopat51

    fizikopat51 Site Gezgini

    Kayıt:
    28 Şubat 2012
    Mesajlar:
    49
    Beğeni:
    15
    O ibare baya yoruma açık olmuş gibi.
     
  9. atesh19

    atesh19 Site Gezgini

    Kayıt:
    4 Kasım 2009
    Mesajlar:
    33
    Beğeni:
    0
    arkadaşlar buna resmi yazı ile cevap verebilecek olan var mı? Şu an ilçemizde bütün bilişimcilere 2 okuldan ders verildi. Bir de BTR olacak, yandık gitti.
     
  10. aydınDr

    aydınDr Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    14 Temmuz 2014
    Mesajlar:
    1.556
    Beğeni:
    1
    Sayin hocam
    Yeni yazıda belirtildiğine göre eğer kadronuzun bulunduğu okulda btr olarak gorevlendirildiyseniz branşında ders görevlerini yerine getirdikten sonra bt rehberliği görevini yerine getirir demektedir. Bu valilik oluru ile olmaktadir. Buna karşı Ilce içinde sizi başka okullara gorevlendirmeleri için kaymakam onayi olmasi gerekir ki Vali>kaymakam olduğu için bu da mümkün değildir.
    Kolaylıklar dilerim.
     
  11. sahrak

    sahrak Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    9 Eylül 2008
    Mesajlar:
    492
    Beğeni:
    26
    hocam dediğiniz doğrudur fakat görevlendirme resmi yazısında net bir ibare yok önlerine koyabileceğimiz
     
  12. aydınDr

    aydınDr Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    14 Temmuz 2014
    Mesajlar:
    1.556
    Beğeni:
    1
    Eğer kendi okulunuzda btr olarak gorevlendirildiyseniz btr onayinin ekini incelemenizi tavsiye edebilirim.
     
  13. yusufcuk51

    yusufcuk51 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    25 Eylül 2007
    Mesajlar:
    652
    Beğeni:
    10
    arkadaş ne çefrefilli bir branşımız var ya her gün ayrı bi sorunla karşılaşıyoruz.benimde okulumda 8 saat var bugün maaş karşılığını dolduramamıştır diye okulumdan yazı verdiler ilçe milli eğitime bende böyle bişeyden korkuyorum manisa mem yine btr görevini geciktirdi artık gına geldi
     
  14. aydınDr

    aydınDr Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    14 Temmuz 2014
    Mesajlar:
    1.556
    Beğeni:
    1
    Sayin hocam
    Eğer btr başvurusunda bulunmussaniz ve şayet onaylanirsa baska okulda derse girme maas karşılığı ders görevini yerine gitirme gibi bir durumla karsilasmazsiniz
    Kolayliklar dilerim.
     
  15. e-konferans

    e-konferans Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    19 Mayıs 2012
    Mesajlar:
    267
    Beğeni:
    0
    Aslında mevzuat gereği ders görevini tamamlamak için birisi başka okula görevlendirilirse onun BTR 'liği düşer. İki görevlendirme olmaz. Saolsun yukarıda bu mevzuatları çıkaran abi altta kalanın canı çıksın diyor. Sesini çıkarma ne istiyorlarsa yap a getirdiler, ses çıkarırsan bir yazı ile valiliğe bildiririz BTR ni iptal edip ek dersten ederiz derlerse şaşırmayın.
     
  16. ozcanikli

    ozcanikli Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    23 Şubat 2008
    Mesajlar:
    1.044
    Beğeni:
    1
    hocam bu nerde yazıyor?
     

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal