BTR Öğretmen ve Nöbet

Kodla Büyü

marcel

Aktif Üye
BTR öğretmenin nöbet tutacağına dair resmi yazı varmış nereden bulabiliriz arkadaşlar

benim toplamda 7 saat dersim var..hergün illaki btr görevim oluyor..7 saati 1 güne hiç bir müdür toplamaz..bu durumda ben nöbet tutamıyacakmıyım?

Nöbet konusu açılmışken ülkemizdeki kokuşmuşluk düzeyini gösteren bi anımı anlatayım. Bundan önce bedava olan nöbeti kitlemeye çalışan idarecilerim vardı. Hepsiyle kavga ettim. Bedava ya ittirmeye adam arıyolardı. Okulda öğretmen yoksa tutarsın hocam bilmem ne falan filan. Şimdi paraya döndü ya iş. Bizzat sarıyla çizmiş maddeyi hocam nöbet tutamıyomuşsun diye. Hocam bedavayken çizmiyodun böyle sarı sarı dedim. Bozuldu. Bu ülkede hakkını alman için o işin değerlenmesi lazım. Paralı olunca yazmıyor çünkü işin ucunda ek ders yazmak var. Ek ders yazmak zaten zoruna gidiyor. Gözünü seveyim paranın. Hizaya getiremeyeceği adam yok bu ülkede.

Hiç nöbet almak için uğraşmayın. Şimdi müdürler daha da sıkı tutacak işi. Az bi nöbette çay içsen hocam çocukların başına dön, sınıflara bak vs laflar edecekler. Alınan paraya değer mi? Değmez.

Öğretmenlere ağzına bi parmak bal çaldılar nöbeti asli görev haline getirdiler. Bi de bunu kazanım olarak duyurdular. Kazanım nöbeti komple kaldırmaktır arkadaşlar. Şimdi millet nöbet tutmak için birbirini kırıyo valla. Yazık ya.

Geri