Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Bte derneğinin BTR hk. anketi

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında eyolcu tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. eyolcu

eyolcu Süper Üye Süper Üye

2. PeSS

PeSS Aktif Üye

Teşekkürler hocam bende girip eklemeyi düşünüyordum. Umarım katılım sayısı fazla olur.

eyolcu bunu beğendi.
  3. chasper

chasper Site Gezgini

doldurdum bile

4. Unis

Unis Seçkin Üye Seçkin Üye

Anket sorunların tespiti ve çözümü açısından değerli. BTE derneği inşallah çözüme katkısı olur.

5. mesafeli

mesafeli Seçkin Üye Seçkin Üye

Neye yarayacak ki?kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz. Buradaki sorulara sadece bizim olumlu cevaplar vermemiz yeterli olmuyor malesef. Karar vericilerinde aynı doğrultuda düşünmeleri gerekiyor

katafalk bunu beğendi.
  6. cgg*seco

cgg*seco Seçkin Üye Seçkin Üye

7. formator_55

formator_55 Seçkin Üye Seçkin Üye

Doldurdum...

8. gregor-samsa

gregor-samsa Site Gezgini

ben de doldurdum.

9. hasan

hasan Süper Üye Süper Üye

10. ahmet255

ahmet255 Site Gezgini

11. Kenan06

Kenan06 Üye

Arkadaşlar pdrciler için çıkan diğer öğretmenler gibi okula 1 gün gider rehberlik çalışmalarını uzaktan yürütür ve ekdersini tam alır. Bu ifadenin btrler için de bağlayıcılığı vardır bizde öğretmeniz ve Btr görevimizi uzaktan yurutebiliriz. Okul idareleri rehber öğretmenleri okula 5 gün getireceklerdi bu yazı gelmeseydi. Öğretmen için çıkan bakanlık yazısı bütün ogretmenleri kapsar. Bte derneği umarım bu olayı dile getirip çözüme kavusturabilirler.

bilgisayarmax, btcikız ve elitbote bunu beğendi.
  12. yesimim20000

yesimim20000 Üye

+1
    BTR görevlendirme, çalışma şartları, sorunlar, pandemi dönemi Eba Destek noktaları vs hakkında sizler de görüşlerinizi bildirin arkadaşlar...

13. elitbote

elitbote Seçkin Üye Seçkin Üye

Böyle bir amaca hizmet için çalışmaya gönüllü koyulan Bte Derneği ni ve zumrelerimizi tebrik ediyorum, en azından ortak dertlerimizi görmüş oluruz, guzel bir etkisi olacağını düşünüyorum , sizler de lütfen katkıda bulunun ki , üst kademelerde olanlar mutfakta işlerin nasıl olduğunu görsünler ..

14. yasin613

yasin613 Aktif Üye

BTR yönetmeliği konusunu belirttim bence işe yönetmelikle başlanmalı.

15. boteakif

boteakif Süper Üye Süper Üye

+1 . Bu süreçte bu farkındalık önemli. Umarım bir farkındalık oluşturabiliriz.

16. btcikız

btcikız Aktif Üye

17. sulsen

sulsen Site Gezgini

18. xk-2

xk-2 Seçkin Üye Seçkin Üye

+1
    BTE güzel calismalar yapıyor. Teşekkür ederim.
    Ancak herhangi bir olumlu sonuç için ümitli değilim. Ben bu olayı Türkiye-AB ilişkilerine benzetiyorum.ne yaparsak yapalım BT ogretmenleri icin (ders, kurs, btr yönetmeliği) olumlu bir gelişme olmuyor. Çünkü bizi yönetenler, MEB te söz sahibi olanlar çok sığ bakış açısına sahip, "cahil" insanlar. Dolayisiyla bu cehaleti ikna edemezsin. Onlar hâlâ "bilgisayarı bilmeyen mi var" kafasında. Düşünün Sayın Bakan, seminerin ilk günü rehber öğretmenlere özellikle tşk etti. Halbuki süreçte etkin olan kimdi? BT çıkışlı arkadaşlar, çoğumuz, bransimiz dışında yetkinliklere de sahibiz. İngilizce vb...Bakanlık ısrarla ve inatla bu "kuvvet çarpanı" nin farkinda değilse/etkin kullanamiyorsa kesinlikle bu onların sorunudur.

berkayakcay ve kazuo bunu beğendi.
  19. berkayakcay

berkayakcay Site Gezgini

+1 Ben cuma günü doldurmuştum. Bazı arkadaşlar "Kendimiz çalıyoruz, kendimiz oynuyoruz. Hiçbir işe yaramıyor." demiş; çok haklılar.
    Özellikle @xk-2 arkadaşımın yazdıklarına katılıyorum.
    Fakat sorun şu ki, yıllardır boşa kürek çeksekte her platformda sorunlarımızı dile getirmekten başka yapacak daha iyi birşeyimiz yok. Ancak bu geliyor elimizden. Aklına, uygulanabilirliği olan daha etkili bir yöntem gelen var mı? Paylaşsın lütfen burda. Mesela benim aklıma gelen çözüm yolları şunlar:
    1) Ne kadar etkili olur bilemiyorum ama bir sendikaya üye olan arkadaşlarımız, sendikalarına yaşadıkları sorunları yazılı/sözlü bildirerek bu sorunların çözümü doğrultusunda faaliyette bulunmalarını aksi takdirde sendikada üyeliğinden istifa edeceklerini bildirsinler. Asli görevleri üyelerinin haklarını korumak olan ama siyaset ve torpil dışında hiçbir şey yapmayan sendikalarımız ellerini taşın altına koyar mı bilemiyorum.
    2) Sorunlarımızın çözümü konusunda etkili olacağına çok inandığım ama, uygulanabilirliği düşük ikinci bir yol da şudur: yaşadığımız sorunları ilçe/il formatörlerine sözlü olarak bildirip, ikinci dönem BTR görevlendirmesini talep/kabul etmemek. Eminim bu eylem bakanlığın dikkatini çeker. Ama dediğim dibi uygulanabilirliği düşük. Kendimden örnek vermem gerekirse, aldığım maaşın neredeyse tamamını kredi borcu olarak bankaya geri yatırıyorum. BTR'den dolayı aldığım ek ders olmasa çok büyük sıkıntı yaşarım. Eminim bir çok arkadaşımın da durumu benden farklı değildir. Bu yüzden uygulanabilirliği düşük diyorum.
    Daha iyi çözüm önerileri olan arkadaşlar varsa lütfen yazsınlar.

elrond ve xk-2 bunu beğendi.
  20. mgüneş

mgüneş Seçkin Üye Seçkin Üye

BTE derneğimiz elinden geleni yapacaktır, biz görevimizi yapıp dolduralım

xk-2 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal