BT sınıfları için Ücretsiz Abobe Creative Suite 3 Web Premium DVD ve lisansları

Kodla Büyü

Bursa_Formatör

Site Gezgini
Evet arkadaşlar BT sınıfı olanlara ilçe MEB lerden Abobe Creative Suite 3 Web Premium dvd, kitapçık ve 20+1 tane lisansların dağıtımı başladı .

28.315 okula 9.895.045,96 Avro maliyetli sözleşme imzalandı ve dağıtımlar başladı.

Bursa ili olarak dvd leri aldık ve bende labaratuvarıma kuruyorum. Zaten benim bilgisayarda yüklüydü ama orjinal değildi :) şimdi orjinal bi pass var

Paketin içinde tüm adobe serileri var. Photoshop+Dreamweaver+firework+flash vs vs vs

Benim okulada geldi. Milli Eğitim çok para vermiştir bunlara eminim. İyi oldu ama zaten kullanıyorduk şimdi yasal oldu :)

bize de geldi çok iyi photoshop bile var lisanslı yazılım kullanmak güzel tabi :) Şimdilik öğrenci pclerine kurmaya gerek yok ama acrobat falan kurulabilir.

hocam bu 20+1 lisans nasıl oluyor bize gelenlerde boyle bişey yok sadece windows için aktivasyon kodu yazılı bir belge verdiler

Bizim okula da geldi. Sanki Dvd ler kullanılmış gibiydi. Çizik vardı. Öğrenci bilgisayarlarında kurulum tamamlanmadı. Bilgisayarları yavaşlatır mı?

sadece bir öğretmen lisansı var. Saçma bir uygulama başka bir bilgisayara kuracaksan lisansı geri alıyorsun diğer bilgisayarda lisansı aktif hale getiryorsun.
1 GB Ram istemesi ayrı bir dezavantaj. 1 GB RAM yoksa Zorlarsan (1 -2 programdan feragat edersen) kuruluyor fakat randıman düşüyor. Düşünülmeden yapılmış bir uygulama.
Bİzde zaten hep böyle.

Önce yap, sorun çıkarsa düzeltmeye uğraş.

benim labımda dvd bile yok. hepsi dünya bankası 1. faz acerlar. bizede geldi. dolaba koydum.

bu cd leri incelemem için dun ilçe milli eğitimden cagırdılar. ne oldugunu anlamamamışlar :) :) :)

Ya Arkadaşlar bunların Orjinal Keyleri varmı, Bizim okullara gönderilen lisasnlı ADOBE CS3 lerde keyler verilmemiş

istanbulda da dağıtıldı bu cdler. ilçe formatörünün dediğine göre onlar bu programların eğitimini almışlar. şimdi bize bu eğitimi vereceklermiş. bizde isteyen öğretmenlere kurs verecekmişiz. bu programları anlatacağız yani. zor iş bence am aböyle dediler bize.

Cadcam hocam paketin içinde kocaman A4 boyutunda lisans belgeleri var ve bütün lisanslar 1329 ile başlıyor ve tüm türkiyeye aynı lisans verildi yani birden fazla bilgisayara kurulabilir. :)

peki 400 bilgisayar öğretmenine 3 haftalık bi eğitim verileceği yazıyor ,bunun seçimi nasıl olacak?

ebfo45' Alıntı:
Cadcam hocam paketin içinde kocaman A4 boyutunda lisans belgeleri var ve bütün lisanslar 1329 ile başlıyor ve tüm türkiyeye aynı lisans verildi yani birden fazla bilgisayara kurulabilir. :)

Tama Cemal Hocam Halletitm sorunu, bizim memurun işgüzarlığıymış meğer

equal_free' Alıntı:
bize de geldi ama ben kuramıcam acer pIII kaldırır mı dersiniz :p :p :p

Hocam başlık taşınmış ondan dolayı bayabi soru birikmiş.Bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışayım

Evet sizin p3 makinada çalışır hiç bir problem olmaz sadece biraz kasılabilir.Ama genede sorunsuz çalışır

512 ram de çalışıyor.Sadece optimum çalışması için 1024 ram gerekiyor yani minimum gereksinim 1024 ram değil.rami az olanlar sadece photoshopda sıkıntı yaşarlar yada çok büyük dosyalarda çalışırken

CadCam67' Alıntı:
ebfo45' Alıntı:

Tama Cemal Hocam Halletitm sorunu, bizim memurun işgüzarlığıymış meğer

Evet bu konuda bizim zümredede sorular soruldu.Lisans 20+1 bilgisayar için. Başka bilgisayarlara kurmayın derim sadece labaratuara. Eğer başka yerlere kuracaksanız ***** ini kurun.Forumlarda dağ gibi var bu programlar.

arkadaslar 1 gb ram ıstıyor falan hıkaye gayet guzel 512 ram laptopumda kullanıyorum sadece programlar acılırken bıraz kasılıyor ama daha sonra sorun yok programı kurarken ram yetersız hatası verecek ama sorun yok

Bizede sömestr tatilinde gelmiş. Haberim yok. Yeni öğrendim. Formatör öğretmene verilmiş ama o yüzden. Derse giren LAB ı kullanan benim CD ler zat-ı muhteremde ve bana yeni söyledi. Evine götürmüş bir de :D :x Neyse ki evde kendi PC sine kurmamış. Hemen istiyorum dedim. Gelsin hele bi inceleyeyim dimi bende aaaaaa :sleep:

ebfo45' Alıntı:

hocam lisanslar dvd üzerinde diyor programda o kadar baktım yok, mac inki dvd kapağında windows u bulamadım. ayrı bir belge ile mi geldi size ?

hocam ben de bursa yıldırımda görev yapıyorum bu yazılımdan haberim yoktu. buradan öğrendim. bizim okula da gönderildi mi acaba? öğretmenlere de kurs verilecek gibi birşey okudum doğru mu?

Geri