bt sınıfını ikiye bölüp 24 saati 48saat göstermek mümkün mü?

Kodla Büyü

wake__up

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar ders saatim 24, bu durumda norm 1 fakat müdürümüz 2.bir öğretmen daha istiyor, malum bilgisayar işlerini yaptıracak her daim elinin altında olacak birini istiyor,bu yolda da her yolu mubah görüyor. geçen yaz ders saatini fazla girdiğinde uyardım yanlışlık olmuştur düzeltiriz dedi. şimdi baktım 48 girmiş sağolsun baya düzeltmiş :)
benim merak ettiğim bizim branşta sınıfı ikiye bölüp 24 saatlik ders 48 saat gösterilebilir mi? gösterilirse bu durumun resmiyeti var mıdır ?
(okulumuzda bir tane bt sınıfı var )

ortaokul ya da genel liselerden biriyse hiçbir dayanağı yok hatta büyük bir suç hocam. benim de başıma geldi müfettişler sıkıntı yaratmaya kalktı fakat biz iki arkadaş ta fazladan ders ücreti almamıştık birimiz 15 saat diğerimiz formatörlük ücreti almıştı bu sebeple durum büyütülmemişti.

ama eskiden bir dayanakları vardı müdürler böyle gelmiş diye uygulamaya kalkıyorlar proje okullarında böyle bir imkan sundular tabii onda da iki sınıf varsa dendi. fakat orada bir ibare var "proje devam ettiği sürece " deniyor yani hiç hiç hiç bir dayanağı kalmadı. biz de zaten bunu yapabilelim diye öneri üzerine öneri getiriyoruz keşke imkanı olas yapmaz mıydık?

hatta burada DİKKAT. okula biri atandıktan sonra normu düzeltecek ve hizmet puanı düşük olana git diyecektir. asıl amaç budur. mutlaka dilekçe yazın fakat norma kaç girdiğini resmi olarak şifre hakkınız olmadığı için siz göremiyor olmalısınız ona dikkat.

Sayin hocam cevap icin tesekkur ederim ben ortaokuldayim ve sizinde dediginiz gibi ikinci ogretmenin gelisiyle birimizin norm fazlasi yapilmasindan endiseleniyorum. fakat bu duruma nasil itiraz ederim bilmiyorum en kotu ihtimalle sendikama danismayi dusunuyorum. zaten keske ders olsada iki ogretmen olsak. daha az yorulurdum fakat burada amac farkli gibi insani huzursuz ediyor

hocam şu an sana nasıl aksıyor bilmiyorum ama gelen kişinin puanı senden yüksek olursa okuldan gönderilirsin, sorun küçük iken müdahale et yoksa okuluna elveda diyebilirsin, yani kısacası ya şimdi konuş yada sonsuza kadar sus. ne yapacam diye dönüp dolaşmana gerek yok idareye durumu anlat mağdur olacağını bu işleme devam etmemelerini, ederlerse şikayet edeceğini söyle hatta söylemekle kalma dilekçe ile durumu bildir, yada cevap iste bu durumu neye göre uyguladıklarını resmi yazı ile sor, devam ederlerse ilçeye bir yazı yaz ve okulunda kal.

Hocam gecmiste bizde öyle yapmistik...sinif mevcudu kalabalikti sinifi ikiye bölüyoduk...ama 2 ogretmendik...bir sıkıntıda olmamisti...

hastasıyız dede; teşekkürler hocam önce bir konuşayım sonrasında işi ileri götürecek mi bakalım o zaman dilekçeyi düşünebilirim. bu müdür yeni geldi beni test ediyor herhalde :) hayırlısı dağdan gelip bağdakini kovacak

esra34 hocam teşekkür ederim.

daha önce bir matematik öğretmeni arkadaşım vardı, aynen bu şekilde adamı okuldan gönderdiler;

müdür yanlışlıkla normu 3 göstermiş okula yeni öğretmen atandı, arkadaş sinirlendi dilekçe yazdı bu durumu neye göre yaptınız diye, müdür yardımcısı yalvardı hocam yanlışlık oldu üsteleme diye, müdür hocam kusura bakma dedi eğer ben seni norm fazlası gösterirsem şerefsizim dedi, ama bir sene geçmeden arkadaş norm fazlası oldu, ve gitti. :)

Yönetmelik belli olmasına rağmen "daha önce yapmıştık" bir şey olmadı denilebiliyor. Harika gerçekten...

48 saat ders gösteren müdürü de ayrıca tebrik etmek istiyorum...

Vakit varken vazgeçin derim, başınız ağrımasın..

bazı okullar yapıyor 2-3 saat fazla girip bilişim normunu fazla gösterip okula 2 formatör alma için
ama sizin ki abartmış 48 ne yaaa :eek:

bizim okulda sınıf açılacak seneye diye haziranda fazla girdiler 1 öğretmen geldi ben norm fazlası oldum okul olmadığı için tayin isteyemedim bişey olmadı ama stres yaşadım. bu sene de norm fazlası olabilirim. onların hatası yüzünden ben stres yaşıyorum.
vakit geçmeden düzelttirin eğer norm istiyosa 7-8 lere bilişim seçsin yükseltsin normu

hocam 6 ay içerisinde itiraz etme hakkınız var.sonrasında itiraz etsenizde, mahkemeye versenizde hakkınız kaybedersiniz...

değerli arkadaşlar yazdıklarınız için çok teşekkür ederim yarın görüşeceğim bakalım müdür ne diyecek gayet pişkin bir surat bekliyorum ama hayırlısı :) ya da bir kez daha yanlış yazmışız da diyebilir.

Hocam kimse yazmamış, belirteyim 48 saat 3 norm eder. Eğer 2-3 yıllık öğretmen iseniz müdürünüz çok cince bir fikir içinde...

dün itibariyle bu akıllı geçinen müdürle görüştüm.okulda 24 saatim var. geçen senede fazla ders göstermiş itiraz ettiğimde düzeltiriz haberim yok zaten ikinci öğretmen istemiyorum demişti. şimdiki durum, sessizce 48 saat ders göstermiş.
adamın söylediği, fatih projesi gelecek okulun bir bilgisayar öğretmenine daha ihtiyacı var. hocam dedim o kadar ders yok gösteremezsiniz itiraz ederim. ilçe milli eğitimin haberi var onlara durumu anlattım onay verdiler diyor.
yinede iyi niyetle seneye ders sayısı dahada düşecek ve formatör olacağım dedim, ayrıca başka formatör görevlendirmek için norm açmaya gerek yok dedim. hocam yarın bakarız diyip kestirip atınca sendikamı aradım onlarda halledemezse ilçenin norm bölümüne gidip direk kendim soracağım. gerekirse ilçe milli eğitim müdürüne kadar giderim. okulu kendi bakkalları gidip işletiyorlar malesef. zaten kendisi de sendikası dolayısıyla gelen bir müdür.

hocam daha olay sıcakken çözmeye bakın. ola ki yeni norma göre atama olursa , arkadaşların söylediği gibi norm fazlası olma ihtimaliniz var , dikkatli olun.

Yazıya dökün hocam. Yazılı sorun, yazılı cevap alın. Elinizde belge olsun. 48 saati hangi derslikte verecekmiş peki. Bir sınıf var diyorsunuz. Günde 10 saat ders mi verecek, resmi olarak nasıl uyduruyor bunu?

uydurmuş hocam ilçenin haberi yoktur, ama siz itiraz edince belki birkaç güne düzeltir, ama siz yinede garantiye alın, bir dilekçe ile yapılan uygulamanın hangi yönetmeliğe göre yapıldığını sorun, sözlü olarakta mağdur olacağınızı ve şikayet edeceğinizi iletin, yanlış hesap bağdattan döner.

aynen hocam sendikamdan haber bekliyorum düzeltemezse ona göre hareket edeceğim durduk yere can sıkıyorlar işte,

Ayrıca yazıdaki 1 . maddeye göre de norm kadro modülüne girecekleri ders yüklerini de ilgili branştaki öğretmenlere 8 ekime kadar duyurmaları gerekiyordu

h.habib hocam duyuru falan yapmadılar sessizden bu işi halledeceklermiş belli ki. bu yazı iyi oldu teşekkürler

hastasıyız dede' Alıntı:
ulu2000' Alıntı:
Hocam kimse yazmamış, belirteyim 48 saat 3 norm eder. Eğer 2-3 yıllık öğretmen iseniz müdürünüz çok cince bir fikir içinde...
21+21+15= 57 satte 3. norm açılır
48 saatte norm 2 kalır.
Sayın Hocam 43 ten sonrası 3. normu açtırır. Tabi İlçe normuna göre ilçe 2 de bırakabilir.

arkadaşlar norm durumu sonuçlandı. Geç olsa da yazayım dedim. sağolsun sendikam çok ilgilendi. önce ilçe milli eğitimle konuşuldu, onlar bimere şikayet etmemi söylese biz olayın bu kadar büyümesinden taraf olmadık. şube müdürü okulu(müdürümü) uyardı, okul hemen yazısını yazıp hatalı giriş yaptık düzeltilmesini istiyoruz şeklinde bir yazı yazdı. ilçe üst yazısında il milli eğitime artık ne yazdıysa, "girilen ders yüküne göre (48 saat, o kadar ders yok) 2 norm normal" deyip geri dönüş yaptı :) (güler misin ağlar mısın) işin ilginci müdür ilden gelen bu yazıyı bana kurumnetten gönderdi, hani ben uğraştım olmadı gibi, fakat ben zaten müdürü aradan çıkartalı çok olmuştu. neyse son olarak uyarımız sonucu, il milli eğitim, ilçenin üst yazısındaki bir eksiklikten hata olduğunu söylüyor ve düzeltilmesi için bakanlığa yazıyor böylece hak yerini buluyor :) okulun 24 saat dersine 1 norm veriliyor.

işin ilginci bu müdür beni bu kadar sıkıntıya sokmamış gibi bt rehberi dahi olmamama rağmen halen yok şu bilgisayar arızalı yok kurumnetimde şu olmuyor, tövbe tövbe :)

ilgilenen herkese tekrar teşekkür ederim çok sağolun

Geri