BT Sınıfında fatih projesi fiber interneti sorunu

Kodla Büyü

zeitgest

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar iki senedir fatih projesinin fiber internetini 15+1 bilgisayara sahip BT sınıfında sorunsuz kullanıyordum. Şimdi BT sınıfındaki switch interneti dağıtmıyor. Sistem odasından bir şey değişmedi. Gelen uç tek bilgisayara takılınca internet var ama dağıtım yapmıyor. Hepsinde ünlem işareti. Bununla ilgili ne yapabilirim.

Genel merkezi arayıp bt sınıfını bağladığınız portu çoklu dağıtıma açtırmanız gerekiyor. aksi takdirde bir çıkış ile sadece bir pc ip alabiliyor.

fatih çağrı merkezini arayarak bt sınıfının bağlı olduğu switch kabinet içerisinde hangi switche ve hangi porta bağlıysa bildiriyorsun, o portu çoklu ıp almaya açıyorlar.

zeitgest' Alıntı:
Arkadaşlar iki senedir fatih projesinin fiber internetini 15+1 bilgisayara sahip BT sınıfında sorunsuz kullanıyordum. Şimdi BT sınıfındaki switch interneti dağıtmıyor. Sistem odasından bir şey değişmedi. Gelen uç tek bilgisayara takılınca internet var ama dağıtım yapmıyor. Hepsinde ünlem işareti. Bununla ilgili ne yapabilirim.
Veya oradan cikan tek ucu duvardaki camlı switche takip sonra pclere elle ip vererek de çözebilirsiniz.

elrond' Alıntı:
zeitgest' Alıntı:
Veya oradan cikan tek ucu duvardaki camlı switche takip sonra pclere elle ip vererek de çözebilirsiniz.
Elle Ip vermeyi denedim hocam. Genel merkezi bir arayalım bakalım

scarkci' Alıntı:
fatih çağrı merkezini arayarak bt sınıfının bağlı olduğu switch kabinet içerisinde hangi switche ve hangi porta bağlıysa bildiriyorsun, o portu çoklu ıp almaya açıyorlar.
Teşekkürler hocam.
444 7 555 fatih çağrı merkezini aradım. Geri arayıp 5 dakikada uzaktan hallettiler. Portun numarası ile bağlı olduğu pcnin mac adresini istiyorlar.

zeitgest' Alıntı:
scarkci' Alıntı:
Teşekkürler hocam.
444 7 555 fatih çağrı merkezini aradım. Geri arayıp 5 dakikada uzaktan hallettiler. Portun numarası ile bağlı olduğu pcnin mac adresini istiyorlar.
bağlanacak tüm bilgisayarların maç adresini mi bildirecegiz hocam?

Mobilden Tapatalk kullanılmıştır.

zeitgest' Alıntı:
scarkci' Alıntı:
Teşekkürler hocam.
Ben de aradim, benden temos kodu diye bir kod istediler. Telekom müdürlüğünden bulabileceğimi soylediler ama kimse ne olduğunu bile bilmiyor. Uzaktan bağlantı için bu kod gerekli dediler. Kabinetteki yazılım ile ilgilenen arkadaşı gördüm bir yerlerde. Bt sınıflarına 2 adet switch yeri birakiyoruz dedi. Mutlaka bırakılmıştır ama port numaraları karışmış olabilir dedi. Bilginiz olsun.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hocalarım bt sınıfını fibere bağlamak için switch i fiber portuna bağladım, hatta emin olmak için adsl modemi kapattım ama bütün bilgisayarlarda internet var, portu çoklu dağıtıma açmak gerekmiyor muydu?, bizimkini altyapı yaparken açtılar mı acaba? ben şu anda nereden internete bağlanıyorum? kafamda deli sorular :eek:

ilk3r' Alıntı:
zeitgest' Alıntı:
scarkci' Alıntı:
Teşekkürler hocam.
bağlanacak tüm bilgisayarların maç adresini mi bildirecegiz hocam?

Mobilden Tapatalk kullanılmıştır.

evet merak ettiğim soru buydu.

bizim okulda da bir kac akıllı tahtada internet problemi var fatih ağındandan bağlanamıyoruz kendi laptopumuda bağlayamıyorum şifreyi bana da yollayabilirmisiniz.
Birde Kablo ile internet problemini nasıl çözebiliriz.

faktan84' Alıntı:
bizim okulda da bir kac akıllı tahtada internet problemi var fatih ağındandan bağlanamıyoruz kendi laptopumuda bağlayamıyorum şifreyi bana da yollayabilirmisiniz.
Birde Kablo ile internet problemini nasıl çözebiliriz.

hocam bu problem altyapıyla ilgilidir bence firmayı arayıp arıza kaydı oluşturmalısınız

elf.krc' Alıntı:
hocalarım bt sınıfını fibere bağlamak için switch i fiber portuna bağladım, hatta emin olmak için adsl modemi kapattım ama bütün bilgisayarlarda internet var, portu çoklu dağıtıma açmak gerekmiyor muydu?, bizimkini altyapı yaparken açtılar mı acaba? ben şu anda nereden internete bağlanıyorum? kafamda deli sorular :eek:

arkadaşlar konunun devamında bir soru daha eklemek istiyorum, fibere bağladığımda switch i netsupport 7-8 tane bilgisayar görüyor diğerlerini görmüyor ve adres çubuğunda https üstü çizgili kırmızı oluyor bunun nedeni ne olabilir?

elf.krc' Alıntı:
elf.krc' Alıntı:

arkadaşlar konunun devamında bir soru daha eklemek istiyorum, fibere bağladığımda switch i netsupport 7-8 tane bilgisayar görüyor diğerlerini görmüyor ve adres çubuğunda https üstü çizgili kırmızı oluyor bunun nedeni ne olabilir?

bilgisayarın saati ve MEB SERTİFİKA kurulumu yapılmış mı tahtalarda hocam

arkadaşlar okulumuza fiber bağlantı yapıldı ama bt sınıfına internet gelmiyor hattı kontrol ettim internete giriyor. alt yapı sorumlusunu aradım port yerleri sordu doğru yerdeydi. switch kaldırmıyor olabilir dedi sizlerdeki switchlerin markası ne bende tp link tl-sf 1024 modeli var acaba fiber bağlantı yapılan aynı modemi kullanan arkadaş var mı?

Yönetilebilir switchten ise kendin ayar yapman gerekebilir belki.1. porta taktiği dan emin ol...

arkadaşlar okulumuza fiber bağlantı yapıldı ama bt sınıfına internet gelmiyor hattı kontrol ettim internete giriyor. alt yapı sorumlusunu aradım port yerleri sordu doğru yerdeydi. switch kaldırmıyor olabilir dedi sizlerdeki switchlerin markası ne bende tp link tl-sf 1024 modeli var acaba fiber bağlantı yapılan aynı modemi kullanan arkadaş var mı?
Rj-45 ten kablo ile 1. Porta bağlantı yap internet gelir.tak çalıştır switchtir...

Geri